Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slovenske HI-FI trgovine
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 10:41    Naslov sporočila: Slovenske HI-FI trgovine Odgovori s citatom

Torej kako ste zadovoljni s ponudbo slovenskih zastopnikov na področju HI-FI opreme, veste kje se dobi kakšna znamka? Imajo primerne prostore za poslušanje, kako ste zadovoljni s svetovanjem/znanjem svetovalcev? Kaj bi želeli novega s strani zastopnikov, kaj bi bilo potrebno izboljšati.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Kopru in okolici ni nič pametnega oz. vsaj jaz nisem našel.
Imamo Bingo Bongo (Big bang) katerga prodajni sortiment je izjemno skrčen. Obstaja tudi Harvey Norman ki pa tudi nima kaj ekstra pokazati.
Včasih se je dalo še kaj dobit v Mediamarket ko je bilo kaj na zalogi a za demo nečesa je bilo potrebno pošteno nafehtat personal. Dandanes pa na zalogi nimajo nič, če kaj rabiš ti naročimo kaj bi imel zalogo neki? Mah...

To je to. Če imamo še kaj je pa meni in mariskomu skrito, nepoznano ne oglaševano ipd.

Ali grem čez mejo v Italijo ali pa kupim preko interneta ala mimovrste na podlagi... hmm fizičnega izgleda? :/

V ljubljano pa se mi ne ljubi iti tako pogosto kot bi si želel kaj preizkusiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam. Na obali kar se tega tiče je katastrofalno. Ali ni zanimanja mogoče?! Še ko sem enkrat v Big Bangu vprašal za SACD se mi je prodajalec nasmejal in mi rekel naj si ga naročim pa ga potem doma poslušam. Haloooo. Za bivših 400 000 SIT ga bi prej poslušal ne pa kar tako kupil. Sramotno!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravzaprav v Sloveniji nekih pravih trgovin z audio opremo sploh ni! Embarassed
Številni "zavedni" Slovenci, ki verjamejo, da je Slovenija center sveta, takih izjav ne slišijo radi, a je žal res:TUDI po tem kriteriju smo globoka provinca! Ne samo na Primorskem, temveč povsod! Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no INTEK je zelo spodobna trgovina, ima fino sobo, tam sem tudi kupil svojo opremo, je pa res, da prodajalec zelo rad forsira svojo robo. Saj ne da bi bilo to kaj slabega, ampak kaksnemu cloveku, ki je zelo odlocen, bi mu slo to na jetra. Meni se je zelo dobro posvetil in mi svetoval, verjamem da dobro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Intek, mogoče tudi vklop.
Pa še tista Sony/Bose trgovina v LJ je kar zrihtana.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 06:34    Naslov sporočila: INTEK Odgovori s citatom

Tudi jaz sem kupil svoje najboljše (najdražje) komponente pri INTEK-u. Vendar nisem imel občutka, da bi mi prodajalec (in tudi lastnik trgovine) vsiljeval ali drugače "forsiral" znamke ki jih prodaja. Je pa res, da še nisem spoznal trgovca, ki bi te poslal v drugo trgovino Exclamation. Ko vstopiš v trgovino moraš to tako upoštevati, da vsak prodaja svojo robo in ne tuje.

Glede Big Banga pa mislim, da niso nič dosti drugačni od drugih - na test lahko vzameš komponento le, če vnaprej plačaš 100%, razlika je le v tem, da denarja v nobenem primeru ne dobiš več nazaj - če z komponento nisi zadovoljen, lahko za vplačani znesek vzameš pralni stroj, hladilnik, TV... Evil or Very Mad ! To mi je obrazložil prodajalec v BB-gu, ko sem se pred kratkim zanimal za SACD player Yamaha CD-S2000. Sicer sem pa v BB-gu že kupoval audio komponente, a te sem poslušal v njihovem studiu.

Sicer pa tudi pri marsikaterih "pravih" trgovcih z audioopremo robe sploh ne moreš dobiti na test domov, niti ob pologu kupnine. Tu jih kar malce razumem - težko je zaupati komponento nekomu, ki prvič stopi čez prag trgovine.

O tej temi se bi dalo še kar precej napisati, a naj bo za tokrat dovolj.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 08:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Največ dobrih izkušenj in angažiranosti sem doživel v studiu NEL Audio (Boris Breskvar) na Vrhovcih v Ljubljani, kamor dokaj redno zahajam in poslušam novosti. Pri Borisu se vedno najde kak biserček, se pa tudi še ni zgodilo, da mi katere od komponent ne bi zaupal domov na test.

Tudi pri Vklopu radi posodijo, doslej brez kupnine. Govorim o robi ki stane tudi 3000 evrov in več.

Ko se nekaj let ukvarjaš s tovrsnim hobijem, hitro postaneš poznan v audiofilskih krogih. Če te lastniki prodajaln poznajo, potem se je precej lažje dogovarjati za domače teste.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede Big Banga pa mislim, da niso nič dosti drugačni od drugih - na test lahko vzameš komponento le, če vnaprej plačaš 100%, razlika je le v tem, da denarja v nobenem primeru ne dobiš več nazaj.

Res je. Še več... nekoč je bilo baje to nezakonito! Zdaj pa lahko.



Zamenjava blaga brez napake

Blago brez napake je mogoče zamenjati ali vrniti le ob soglasju prodajalca!

Prodajalci so največkrat pripravljeni zamenjati blago brez napake, če zaradi zamenjave nimajo škode oziroma so pripravljeni priznati potrošniku dobropis, skoraj nikoli pa niso pripravljeni vrniti kupnine in tega niti niso dolžni storiti razen v primeru, če je to prodajalec obljubljal.

Potrošnikom svetujemo, da pred vsakim nakupom dobro premislijo še posebno, če niso prepričani, da jim bo kupljeni izdelek ustrezal po velikosti, barvi ..., ali če izdelek kupujejo za darilo.

Napačno je razumevanje potrošnikov, da lahko zato, ker so si premislili, blago brez napake vrnejo v 8 dneh in zahtevajo vračilo kupnine.

Blago brez napake lahko potrošnik vrne v 15 dneh brez navedbe razloga v primeru, če sklene pogodbo na daljavo ali zunaj poslovnih prostorov.


Torej... kupujmo preko interneta! do 15 dni zastonj testa doma brez možnosti da denarja nebi dobili nazaj.

vir: http://www.uvp.gov.si/si/praktikum/zamenjava_blaga_brez_napake/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, meni v Big bangu v Ljubljani niso delali nobenih problemov. Ko sem si sposodil za čez vikend filter Belkin sem plačal 100% vrednost (300 eur) , izpolnil tisti obrazec za probo in so mi vse lepo vrnili, ko sem v ponedeljek prinesel nazaj.
Tudi v Vklopu se da zadeve sposoditi, in to tudi dražje. Ena boljših trgovin je tudi Audiogalerija v Sežani. Trgovina Nel je tudi zelo uredu predvsem zaradi odličnega servisa ki ga nudi Boris, v EIS sem pa tudi vedno dobil opremo na probo brez težav.
V teh navedenih trgovinah sem se vedno počutil prijetno in nikoli ni bilo nobenega pljuvanja čez druge firme. Robe za kupit je pomoje povsem dovolj (mogoče jih par manjka npr Cyrus , accuphase...), res je da npr Majdic v Celovcu ima več na ogled in na lagerju ampak tam tudi ne boš dobil ne vem kakšnega popusta. Naši prodajalci (zgoraj navedi) se mi zdijo nasploh zelo OK glede dajanja popustov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje pa je Audiogalerija v Sežani? Na navedenem naslovu Tankoske brigade 5 je pač stanovanjski objekt...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje se pa točno nahaja audio galerija v Sežani?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponudba je kar solidna, kar pa v današnjih "brezmejnih" časih ni nevemkaka prednost. Zvok v HIEND trgovinah praviloma ni najboljši. Za začetek dovolj, potem pa se splača obiskati kupca naprave, ki vas zanima. Če boste prodajalcu dovolj kompetentni, vas bo sam usmeril k pravi osebi.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 16:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AUDIO GALERIJA je v prostorih stare Iskre oziroma sedaj INKUBATOR (PIC) na Partizanski 82 ! Je pa treba prej poklicat in se zment za demo
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 07:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede Big Banga, ne vem od kje vam informacija o nevračilu denarja. Sam sem imel doma na testiranju sistem v vrednosti 1.100 eurov. Pred prevzemom zadev sem založil denar, nato pa sem prinesel sistem nazaj in dobil denar vrnjen na roko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 1 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe