Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Akustične plošče
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgleda zanimivo, čeprav dvomim, da kaj dosti prinese. Ker se absorberji morajo montirati z odmikom od sten, da bi lahko efikasno dušili odboje.
Fizika je pač fizika. Zanimivo bi bilo videti kakšno meritev.
Bodo strokovnjaki ocenili.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lahko pa dekozidneš CKjeve plošče.. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Berni

Zavese so sicer ok, samo ti rabiš še veliko boolj konkretnih zadev.

Zavese ti bodo - v odvisnosti od debeline in materiala - absorbirale samo višje srednje in navzgor.

Majhna razgibanost stene zaradi oblog praktično ne pomeni nič, če ni reliefna globina vsaj nekaj cm.

Konkretni difuzorji imajo min nekih 8-10 cm globine, čeprav je za višje tone efektno že manj. Če so visoki OK, potem sploh ne razmišljaj o tanjših difuzorjih ali veliko zavesah.

Z absorberjem za nizke tone, vedno absorbiramo tudi veliko srednjih in visokih tonov (razen če niso specilano narejeni), tako da se usmeri v prvi fazi na to varianto.

Kot vedno priporočam za začetek "quick & dirty" varianto, da ugotoviš "kaj dogaja". Morda si lahko kaj tega tudi izposodiš za "igranje".

Šele na to greš v neke lepše variante.

Resne zadeve so pa seveda drage.

Aprila sem prebral, da je dal Marantz za svojo poslušalnico v Evropi dimenzij 8 x 6 m (dimenzije sem prebral v Stereophilu ostalo pa je ali iz HIFI News ali HIFI Choice - ne vem in se mi zdajle ne ljubi iti v klet in pregledat revije) čez 100.000€, da je zadeva kot se šika (če je? - Ken Ishiwata, ki je dal intervju pravi da je). Če bi ocenil vrednost vgrajenega materiala, ga je na koncu verjetno za petino, ostalo je verjetno šlo za eksperimentiranje - merjenje in večkratno podiranje in ponovno postavljanje akustičnih elementov. Pa še ena zanimivost: novinarjem so dali poslušati Marantzov sistem srednjega ranga z zvočniki Boston acoustic vrednosti 800€.

Zdaj pa "veselo" na delo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za kaj bolj resnega tale dekozid ni - akustično gledano.
Rahlo podobno kot da bi si kakšen filc nalepil na stene ipd.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 21:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:
Za kaj bolj resnega tale dekozid ni - akustično gledano.
Rahlo podobno kot da bi si kakšen filc nalepil na stene ipd.


To ne bo edina akustična "obdelava". Ampak, namesto da bi trikrat prebarval sobi(studio), bom samo nanesel dekozid .... Se pravi, bo cenejše in bolj efektivno. Nadaljna obdelava seveda sledi.
Filc ni enako Dekozidu. Prvič, Dekozid lahko nanesem v dnevni sobi brez ženinih namrščenih pogledov-filca niti pod slučajno. Drugič-akustično ne moreta biti enaka.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
Izgleda zanimivo, čeprav dvomim, da kaj dosti prinese. Ker se absorberji morajo montirati z odmikom od sten, da bi lahko efikasno dušili odboje.
Fizika je pač fizika. Zanimivo bi bilo videti kakšno meritev.
Bodo strokovnjaki ocenili.

Zakaj si ne sposodiš(ali kupiš) HTZ Room analyzer(okoli 200 evrov) in testiraš spremebe akustike. Kot prvo pa, da spoznaš "sovražnika".
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preberi pazljiveje:
"Rahlo podobno kot da bi si kakšen filc nalepil na stene ipd."
Wink mišljeno parafrazirano
za srednje in visoke je verjetno kaj, to pa je tudi vse.
Ko se umirijo nizke se je treba posvetit tudi srednjim in visokim saj so zelo pomembne, ne jih kar tako absorbirat, v glavnem po pameti.
_________________
Nenad P.


Nazadnje urejal/a NLP Sre Jul 06, 2011 21:13; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ck , mislim da veš, da imam "cevakov"dovolj na razpolagi in se bom z njimi prvo pohecal. Ker pač sem kakšen sem jih bom pa malo olišpal preden jih nesem v sobo. Wink Zavesa pa mislim, da bi imela doprinos v srednjih, kjer se vidno malo vse zamaže...
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Berni

Sedajle sem se spomnil, da imaš "cevake". Kar veselo na delo.

Če boš imel probleme s premalo visokimi ali "mrtev " zvok jih ovij s polivinilno folijo, ki se uporablja v gradbeništvu ker je poceni.

Sedajle sem ponovno pregledal revije:
HI Fi Choice maj 2011. Sobo imajo v Eindhovnu, kjer je Marantzov HQ (po naše uprava)
Cena opremljanja sobe: 120.000 €
Sistem za novinarje je bil Marantzov PearlLite sistem - cena 1500 funtov.
Zvočniki kot sem že predhodno navedel.
Za zvočniki so imeli tudi nekaj malega zaves -verjetno so skrili kaj očem manj prijetnega.

Zvok - same hvalnice in ga malo povzemam brez prevoda: This modest set-up was nothing short of sensational....
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole:
http://www.whathifi.com/blog/an-inside-peek-at-marantz-s-new-test-facility ?
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:
Ko se umirijo nizke se je treba posvetit tudi srednjim in visokim saj so zelo pomembne, ne jih kar tako absorbirat, v glavnem po pameti.

Na nizke pa je potrebno misliti že z dimenzijami sobe Wink
Trenutno imam tudi dva DADa, pa eno večjo sedežno ,... v eni sobi bo skladišče vinilk, ki jih prodajam ... ne se bat NLP, pa meritve bodo napravljene ... ampak, vseeno hvala za skrb Wink
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2011 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma ne bojim se jaz za tvoj prostor kakšen bo, ne gre mi nič iz žepa in v žep tudi ne, tako da se nimam za kaj sekirat, samo dobronamerno sem ti dal preprost namig.

Aha na novo boš gradil, da boš pazil na razmerja stranic ali boš pregrajeval... fino.

Frekvenčna linearnost in RT60 se lahko doseže enak z različnimi akustičnimi tipi dizajnov a vprašanje kaj bo ti všeč in pa tudi kaj si navajen... faktorjev je več, so pa tudi neke novejše psihoakustične raziskave, ki se dobro obnesejo v praksi. Bodi pozoren na ITDG (pa še kaj) kateri je izjemno pomemben pri poslušalnicah.

Ne bom se več mešal, ker vidim da že imaš zamišljeno zadevo in da sem ti povsem odveč, sodim po tvoji komunikaciji.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 07, 2011 07:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj prostor je, in ni relativno velik, nizke niso nemirne a se mi zdi da se zaradi gladkih in praznih sten vidno dvigne nivo visokih in srednjih. To mi naredi relativno tanek zvok, ki pa tudi ni natančen saj je po moje sestavljen iz prostorskih odbojev.
Eno vprašanje, v oziru na na prostor, ki je v obliki klina. Kaj se pridobi če je prostor zadaj odprt in relativno malo obdelan, sprednji del pa bolj obdelan? Se pravi, da se dušijo le prvi odboji dipola na sprednji steni, zadnji pa se pustijo in se s tem ne uniči občutka velike sobe.
Malo čudno sem napisal.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 07, 2011 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:
Ne bom se več mešal, ker vidim da že imaš zamišljeno zadevo in da sem ti povsem odveč, sodim po tvoji komunikaciji.

Ni problemov... samo omenil sem Dekozid in verjamem, da bi mnogim koristil - tudi zaradi nevpadljivosti ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 07, 2011 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
NLP je napisal/a:
Ne bom se več mešal, ker vidim da že imaš zamišljeno zadevo in da sem ti povsem odveč, sodim po tvoji komunikaciji.

Ni problemov... samo omenil sem Dekozid in verjamem, da bi mnogim koristil - tudi zaradi nevpadljivosti ...


LP

Mislim, da se ta izdelek z malo "fantazije" da "ponucat" marsikje Rolling Eyes Wink .
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Naslednja
Stran 15 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe