Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nabava potenciometra ter popravilo konzole

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 20, 2008 20:03    Naslov sporočila: Nabava potenciometra ter popravilo konzole Odgovori s citatom

Doma imam 4.1 sistem znamke Logitech z-560. Glavni potenciometer bi mogel zamenjati. Pri spreminjanju glasnosti se sliši zelo nadležen pok. Nekaj èasa sem zadevo rešil z kontakt šprejem, žal zdej ne pomaga veè. Gre za custom potenciometer, katerega se žal pri uradnih zastopnikih od logitecha ne da veè dobiti. Potenciometer je 4*10 kiloomski (dvojni stereo)
Tukaj lahko vidite kako zgleda notranjost konzole.

Najraje bi videl da bi poslal konzolo nekomu, ki bi mi potenciometer zamenjal z novim ter naroèil še dodatne 3-4 potenciometre za rezervo.
Malo mi je žal vse vršti v smeti zaradi enega potenciometra, kajti sistem je pred cca 5 leti stal 90.000 sit za kako privat žurko pa bi še prišel v poštev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 21, 2008 00:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preglej malo Farnellov katalog na webu, v tiskani obliki ga dobiš v IC-ju v Ljubljani.

Tam poišèi ustrezen model po možnosti (Alps, Bourns, Vishay), zamenjaj, potem pa pozabi nanj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 21, 2008 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audio_holic problem je ker se jaz ne razumem toliko v elektroniko. Trenutno pa ima konzolo naš serviser za rtg aparate in on je rekel da je pogledal v kernellov katalog ter rekel da ga ni. Edina rešitev je da iz 2 stereo narediš enega dvojni stereo. Na forumu o elektroniki mi niso znali pomagat pri nabavi potenciometra, svetovali so mi da baje pomaga wd šprej. Baje je še boljši od kontakt špraja ali pa copy iz foruma
Potenciometer je potrebno odpreti, drsne kontakte malo ukriviti, da gredo malo bolj levo ali desno od sedanje (spraskane) uporovne površine. Uporovno površino in drsnik obrišeš z krpico, po možnosti namoèeno v kakšno ne premoèno topilo. Ko je potenciometer že odprt, na os daš še malo masti (pred tem obrišeš staro), da se lepše obraèa.
Kaj lahko še ti pogledaš na kernellov katalov èe se sluèajno da dobiti.Jaz sem prišel do tukaj
http://export.farnell.com/jsp/search/browse.jsp?N=500005+1002377&Ntk=gensearch_001&Ntt=potentiometer&Ntx=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem pobrskal po Farnel katalogu pa res ni kaj primernega. Sad Sem pa pred èasom nekje na webu prav tak potenciometer kot ga ti išèeš, samo se ne spomnim kje...

Probaj pobrskati po netu za "4 gang potentiometer" ali pa z "double stereo potentiometer".

Svetujem ti, da problem opišeš na www.diyaudio.com tam je ziher kdo imel podoben problem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 16:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo z tem problemom bom doktoriral. Vèeraj sem mailal ic-elekt.si pa so mi odgovorili da naj jih kontaktiram, žal zaradi službe sem danes bil pozen, upam pa da se bo dalo kej nabavit preko njih. Glede kernella pa sem bil skoraj 100% da ga ni tam, ker naš serviser ful rastura vsaj glede popravljanja rtg aparatov, pa je rekel da ga bo težko nabavit. Drugaèe on je pogledal še ene 3 kataloge poleg kernella. Jebemti ta logitech kot da ni mogel narediti zadevo drugaèe z komponentami katere dobiš v vsaki specializirani trgovini kot je npr Hte. Hvala za pomoè.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2008 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audio_holic bi te prosil,èe boš imel èas kaj lahko še enkrat poiskusiš na internetu najdi tisti potenciometer, žal pri naših specializiranih trgovih z elektroniko (Hte, iC elektronika, just...) ni možna nabava potenciometra, tudi naš serviser je obupal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2008 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko boš videl ceno tega boš res obupal....
http://www.thel-audioworld.de/bauteile/regler/Potis.htm

èe ti kje uspe dobit...
Sfernice poti 4 gang SF-01-047 paè 47kohm ni panike
ali Radioohm 4 gang RU-01-003 47kohm
http://www.audiomaintenance.com/pdf/aml_catalogue.pdf

mislim da ic elektronika nabavlja radiohm izdelke ...tukaj je katalog in na strani 58 in 60 je nekaj zate.
http://www.radiohm.com/admin/pdf/internet%20potentiometre/potentiometer%202001.pdf

mogoèe celo tu ... http://www.omeg.co.uk/p4g2bub2.htm

veliko sreèe in mirnih živcev...
l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2008 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Davor hvala za nasvete. Sem Ĺľe kontaktiral ic elektroniko ter podjetje Lcr katero naj bi prodajalo proizvode znamke Sfernice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe