Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Trdi disk za glasbo 2T

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2011 12:52    Naslov sporočila: Trdi disk za glasbo 2T Odgovori s citatom

Rad bi si preventivno shranil glasbo iz mojega streamerja, ki ima 2T disk, na zunanji trdi disk(fat 32). Pravtako bi tak zunanji disk omogočal hitrejši prenos podatkov na streamer kot wifi povezava(do sedaj).
Kje, kateri , zakaj in kakšen disk mi priporočate računalniški strokovnjaki.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2011 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam zelo slabe izkušnje z WD, ter odlične z Seagate. Pa takih nas ni malo. Je pa tako da WD je zadnja leta kar popularen, tako da bo to najugodnejši nakup.

Drugače pa, seagate.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classicaudio



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2011 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej tole:

http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/Squeezebox/HDD.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2011 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bilokaj je prakticno dobro. Crknejo lahko katerikoli. Najbolj varno je imet vse arhive duplirane. Se najboljs od diskov za arhive je kej pocasnega in da se greje cim manj, kaksne green edicije diskov ima tako WD, kot Samsung kot tudi Segate. Jaz imam za backaup 2x 1,5Tb WD green, delam pa konstantni sync podatkov, tako da ce odleti en, je se vedno vse na drugem.

Za vec zanesljivosti in ce je disk veliko v uporabi pa kak Raid edition. Ti diski so bolj vzdrzljivi, kvalitetnejse narejeni in imajo daljso garancijo.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igorm



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 13:33
Prispevkov: 169
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2011 08:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz imam bolj slabe izkušnje s cenejšimi WD green caviar diski, odlični pa so black caviar.

Tale model WD naj bi bil narejen za zajem in predvajanje avdio/video vsebin, torej streaming in mi že kako leto odlično deluje kot medijski disk:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3291_avt099784_hdd_wd__2tb__sata3gb_s__64mb__wd20eurs
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2011 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za streamanje ga ne bi uporabljal ampak zgolj za arhiv oz. prenos. Torej ne bi rabil biti zelo hiter.Moj hd predvajalnik Olive 4hd ima že sam 2Tb spomina ampak človek nikoli ne ve..
Večino časa bo itak nepriklopljen in se bo samo updatal. Po moje bo za to nalogo skoraj vsak dovolj dober.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2011 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam odlične izkušnje z WD green/black caviarji oziroma z WD nasploh. Dosedaj mi ni crknil še niti eden njihov disk.

Karkoli ko boš kupil, samo tega Seagatovega sranja se izogni v velikem loku.

Moja izkušnja... zunaj izgleda lepo... ko sem priklopil in začel nalagati, se je ledica nadvse čudno obnašala. Kot da bi "pobiralo štrom". Tam po pol ure so se začeli v notranjosti neki čudni kling-klongi ki so postajali čedalje bolj redni in glasni, ledica je že bolj brlela kot svetila... nato pa je revež izdihnil. Grem na net, najdem zgornjo povezavo in ugotovim da nisem osamljen, da je to rak rana teh Seagatovih serij. Moj je bil kapacitete 2TB.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mariosala



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:37
Prispevkov: 75
Kraj: MENGEŠ

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2011 19:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od WD-eja ne kupuj serije elements meni sta dva (2tb) šla papa v 3 mesecih,druge višje serije delajo okey(my book,studio,essential)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2011 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj mi je tudi bratranec (računalničar) nagledal. En WD 3T ne vem pa serije..
Hvala vsem za napotke.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš 260 eur za to, potem kar. Je pa 2Tb disk 95 eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2011 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Če imaš 260 eur za to, potem kar. Je pa 2Tb disk 95 eur.

Računalničar, ki material dobi po nabavni ceni. Wink
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej, doma imam WD GREEN 3T disk(wd30ezrs). Na Visti ga prepozna , na drugem računalniku kjer je pa XP pa ne. Ko ga poiščem , moj računalnik- desna tipka-upravljaj-je viden pod upraviteljem naprav,
pod upravljanje diskov pa ga ni.
Kaj mi je storiti? Wink Sem računalniško nepismen.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe