Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

zamenjava zvoĆØniÅ”kih konektorjev na ojaĆØevalcu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hehe, ,kam se teme razvijejo in kakÅ”ne malenkosti so pomembne za zvok strega reciverja.. Na kakÅ”no ploÅ”ĆØico recimo iz pleksi stekla se pritrdi druge konektorje in vse skupaj ustavi v reciver brez kakÅ”ne predelave reciverja ne bo Å”lo , ,brez predelav pa adapter kot je omenjen v par postih viÅ”je - pri katerem ne verjamem da prihaja do kakÅ”nih drastiĆØnih degradacij zvoka ,pa Å”e reciver ostane originalen.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
ne morem verjeti kje razni filozofi najdejo prostor za nakladanje, v osnovi so priklopi iz najbolj nikake plastike, in ĆØe to ploÅ”ĆØo zamenjamo z kako plato 3mm vitroplasta, karbona..in nanjo pritrdimo priklope ni to nobeno posebno mesto za mikroresonsnce ipd, oziroma jih ima tak Sansui 10000000 Å”e povsod drugje in ena veĆØ ali manj ne bo spremenila zvoka, ne vem kaj bi tu z MDF ampak Mestn je paĆØ v osnovi drvar ali samo ljubitelj dil...
druga opcija je kaka Mundorf plata z zvoĆØniÅ”kimi prikljuĆØki-cena-malo veĆØ kot ojaĆØevalec stane..


hahaahahhhh......ni kaj za dodat. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ni reciver Evil or Very Mad hehe

no gledal sem že malo za prikljuĆØke, vendar razen v conradu nisem naÅ”el niĆØ podobnega, ti ki pa so, so posamezni in delujejo precej kilavo.

kdo ve kje bi se dalo nabaviti recimo komplet terminal?

@audiofrik: ja vem da ni hitech audiofilska zadeva in da mi nikdar ne bo Å”pilal tako kot mi sedaj AA, je pa takorekoĆØ ojaĆØevalec v super stanju in razen kakÅ”nega kontakta za spucat (tape - source) ne kaže nobenih znakov peÅ”anja.

ni pa nihĆØe rekel, da je to zadnja sprememba, ki jo bo v svoji (kot kaže Å”e dolgi) življenski dobi Å”e doživel Wink
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trgovina Terna, Ljubljana.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:

kdo ve kje bi se dalo nabaviti recimo komplet terminal?



Razne terminale in podobno lahko kupiŔ v Terni na Kolezijski v Lj, dvomim pa, da boŔ kje dobil komplet terminal, ki bo pasal v odprtino/ohiŔje brez predelave.
ƈe ne drugega, se dobi terminal v obliki pravokotne plastiĆØne ploÅ”ĆØice na kateri sta dva prikljuĆØka za banance fi 4mm. Tega enostavno privijeÅ” (potrebno vrtanje ustreznih lukenj) na obstojeĆØe ohiÅ”je, kjer je bil prej originalen terminal, prelotaÅ” žice in fertik.
Sem že nekaj podobnih zadev razstavil, sestavil, obnovil...zanje iskal material tudi po spletnih trgovinah v EU in nisem zasledil terminala, ki bi bil direktna zamenjava.
ƈe pa sluĆØajno najdeÅ” kaj ustreznega, pa objavi tu gor, da bomo vedeli.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ojaĆØevalec zelo dobro poznam, zato mi je tudi vÅ”eĆØ, da kdo Å”e ceni take stvari,vĆØasih sem jih nabavljal in vozil z Luxemburga...takrat ko si bil star ti ooo.....

ĆØe bi ta ojaĆØevalec malo porihtal, bi bil preseneĆØen kako igra,..

V Conradu seveda pametnih priklopov ni, tudi v Terni ne...zato sem ti priporoĆØal da pokliĆØeÅ” ali se oglasiÅ” tam kjer to znajo/znamo naredit, pa vidim, da raje posluÅ”aÅ” nakladancije in filozofiranje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole je to v resnici,
greÅ” v Terno, tam imajo Konektorje - take Å”minkerske, take tapocen, tamale, tavelike, tazlate, tiste plastiĆØne s tanajdražjih zvoĆØnikov....
In potem malo zbiraŔ, kaj ti paŔe glede velikosti, izgleda, kvalitete, in cene. Vmes pa malo klepataŔ z UroŔem ; )

Doma razstaviÅ”, pomeriÅ”, odrežeÅ” ploÅ”ĆØico, jo navrtaÅ” - pomaga ĆØe prej na raĆØunalnik nariÅ”eÅ” sprintaÅ” in nalepiÅ” na ploÅ”ĆØico - bo bolj natanĆØno.
Verjetno boÅ” vzel aluminij, ker se lepo in enostavno obdeluje. Tam kjer boÅ” vrtal narediÅ” toĆØko z toĆØkalom (lahko je žebelj). Z nizkimi obrati z vrtalnikom narediÅ” luknje. Sveder pa mora biti ĆØim bolj kvaliteten - in bruÅ”en za kovino. Saj gre tudi z pocenskimi a se boÅ” bolj matral. Opcijsko lahko predvrtaÅ” z manjÅ”im. In potem stopnjujeÅ”.

Potem pobrusiÅ”, posprejaÅ” in voala.

In da ne bomo samo govorili.



Tole je moj Sherwood S 9910



Imel je podobne konektorje kot tvoj, seveda razen navadnih žic niĆØ ni Å”lo notri



In zdaj zgleda takole, ĆØisto nobl ni kaj.

Stare konektorje sem shranil ĆØe bi kdaj želel spraviti v originalno stanje.

... Å”e ĆØasovno...

Eno grdo deževno megleno sobotno jutro.

In dviguj ga z upognjenimi koleni : )

M.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 19:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matjaz lepo Cool

audiofrik zs. .
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe