Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Stojala - Z čim jih napolniti?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če so na zgornji plošči konice, potem lahko zvočnik postaviš direktno na te konice.
Če niso preostre in če je zvočnik furniran, ni problema. Če pa so konice zares ošiljene in zvočnik ni furniran (kot je recimo pri meni), potem se lahko konice zarijejo pregloboko v zvočnik, kar ni v redu. Sam sem zato bil prisiljen pod zvočnike nalepiti kovance (uporabil sem starih 5 par), na kovance pa sem nalepil kos tapisona (okrogle samolepljive podložke za noge stolov).. Njihov namen je da onemogočajo zdrs zvočnika s konic (se hitro zgodi, še posbej, ker pri meni konice ne podpirajo zvočnikov na robu, ampak bolj na sredini). Konica pa itak prodre skozi tapison do kovanca.



Če pa gornja plošča stojal nima konic, potem je najboljša varianta nalepiti konice na zvočnike, tako da so obrnjeni navzdol. Sam zato uporabljam Partington Toppers, ki jih imam že kakih 20 let (mali črni konusi na sliki iz prejšnjega posta, info tudi tule: http://www.audioaffair.co.uk/index.php?searchStr=partington&Submit=Go&restrictCat=&act=viewCat).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi je kar zdelo... kakšna blesava rookie napaka.

Včeraj sem še malo pobrskal po tujih forumih... in krivec je bil patafix. Ne vem zakaj, ampak 15 let sem mislil, da moraš zvočnik in stojalo med seboj povezati čimbolj fiksno, v rigidno celoto (vijaki, patafix/blue-tac). To, da je zvočnik lahko samo poveznjen na špice mi nikoli ni prišlo na pamet Smile

Bom malo kasneje poslikal in objavil. Zdaj sem s sistemom cirka 500% bolj zadovoljen in Angus in Bon Scott sta tako žleht, kot morata biti Smile

Grem še po šraube v Merkur, da zamenjam plastične tačke. In luknjo naredim skozi improvizirane podložke, da bodo špice sedle neposredno na ohišje zvočnika (čeprav se mi pri poslušanju včeraj ni zdelo, da ima tisti 1mm penaste gume med špicami in zvočnikom kakšen poseben efekt).

Hvala nomad, hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 17:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, še par fotk.


Takole sem v M6 odprtine privijačil Merkur šraube s polkrožno glavo (poleg so stare tačke z plastično glavo); tavžentkrat hvala nomad, razlika je zelo zelo slišna;



Tele M6 špice sem v Terni kupil za pod stojala, ponucal sem jih takole malo DIY:



Takole nalegajo na zvočnik / od strani:



Tanke samolepilne blazinice iz penaste gume, ki so prišle poleg špic; za varnost:



Finished product:




Hvala še enkrat!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NORDIC



Pridružen/-a: Ned Okt 2010 22:26
Prispevkov: 124
Kraj: Vetrno

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če smem,
ni nepomembno (zvokovno), na čem in kako je fiksirana konica.
Najbolje bi bilo, da ni nič med njo in zvočnikom, če pa že, naj bo podložka iz istega materjala kot konica.
Isto velja za aparature, čim manj filcev med konico in ohišje, ker to samo "izolira" pretok energije med konico in ohišjem, poleg tega pa se vibracije po kovinah (želimo, da jih gre čim več ven oz. dol in čim manj noter) širijo bistveno lažje in hitreje. Ni jih treba lepiti niti vijačiti, naj bodo pod komponento samo podstavljene - predstavljajte si hišo med potresom zgrajeno v ilovici ali na skalah.

Materijal je tudi "slišen", meni do sedaj najbolj odgovarja medenina, ščisti sliko in ne odreže basa. Oblika ravno tako. Kakšnih ošiljenih navojnih palic ne priporočam (če imate namen vijačiti), pohištvene vijake s polkrožno glavo sem tudi zamenjal, niso tako OK kot sem mislil.

Sicer pa konica ni izolator ali popolni odvajalec vibracij, le struktura in pretok se spremeni. Pralni stroj med centrifugo na konicah bo še vedno veselo skakal, še precej bolj, kot na fedrih....Niti si ne predstavljam zmogljivega mikroskopa na konicah...

Pri audiu gre za kompromis, koliko tresljajev naj gre ven (transformator, odvečne vibracije ohišja pri zvočniku) in čim manj noter od okolice (branje romana v avtobusu, manj kot trese, lažje bereš).

Zanimiva rešitev se mi zdi Nordostova konica/podložka.

Sicer so pa mize in podloge že cela znanost, nekaj sigurno deluje, kaj je pa tudi bolj tako-tako se mi zdi.

P.S.:Mnenje je popolnoma laično na podlagi izkušenj in logike, nikakor ni mišljeno kot sveta resnica.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vmes sem v sredini teh penastih podložk že izrezal 5mm luknje, tako da konica nalega neposredno na omarico.

Sicer kakšne posebne razlike v zvoku ne slišim, no mogoče je za kanček le bolj odprt zvok, ampak to je lahko čisto subjektivno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NORDIC



Pridružen/-a: Ned Okt 2010 22:26
Prispevkov: 124
Kraj: Vetrno

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni bilo namenjeno zgolj tebi, morda komu drugemu prav pride. Niti ni nujno, da se povsod sliši, niti, da take stvari vsak sliši, oz. mu je všeč. Bolj tisti, ki slišijo "travo rast" Very Happy .

Sicer pa mi je všeč, da si se sploh lotil in odpravil problem. Pohvalno. A ni fajn občutek?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 09:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo, katera stojala naj kupim? Imam zvocnike b&w 685. Rad bi ugodno in dobro varianto. Take, da se jih da napolnit...
Ali so TEN Cerne dobra stojala in kater model naj vzamem? Rad bi bolj sirok "steber"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res dober filing Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aljo je napisal/a:
Zivjo, katera stojala naj kupim? Imam zvocnike b&w 685. Rad bi ugodno in dobro varianto. Take, da se jih da napolnit...
Ali so TEN Cerne dobra stojala in kater model naj vzamem? Rad bi bolj sirok "steber"

Poglej si tole varianto: http://www.tnt-audio.com/clinica/akropolise.html.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to mi je malo grdo, rajsi bi kaj v smislu zgornjih na tej strani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oglej si oni link do spletne štacune, ki ga je postal nomad.

Tam imajo čuda te robe. Poštnina za cenejše/lažje modele pomojem sploh ni tako grozna... če je to pod Medium Items je 20 - 40 funtov. Kar je konkretno pri modelu Soundstyle Z2 vseskupaj cirka 20 EUR ceneje, kot če jih kupiš pri nas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aljo je napisal/a:
to mi je malo grdo, rajsi bi kaj v smislu zgornjih na tej strani

Se strinjam. Tu ne gre za izgled ampak za idejo in material. Kakšni dve leti nazaj sem pri nas našel en popolnoma kvadraten kolumen, idealen za zvočnike.
Sicer pa bi jaz, če bi že ne imel takšnih stojal, preprosto našel kakšnega proizvajalca v Sloveniji, ki dela take zadeve iz marmornatega prahu in se zmenil za custom stojala. Bodo še vedno cenejša kot pa kupljena v trgovini.

Kar se tiče kovinskih stojal, so Partington iz linka sicer kar med boljšimi. Vendar, odkar sem na nekovinskih stojalih, nazaj ne grem več. Po moje železo ni najboljši material za zvočniška stojala. Prevadujejo predvsem zaradi lažje proizvodnje in ne zaradi kvalitete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nomad je napisal/a:
Sicer pa bi jaz, če bi že ne imel takšnih stojal, preprosto našel kakšnega proizvajalca v Sloveniji, ki dela take zadeve iz marmornatega prahu in se zmenil za custom stojala


Če ti ni odveč malo razloži idejo z marmornatim prahom. Sliši se zanimivo.

LP

Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
nomad je napisal/a:
Sicer pa bi jaz, če bi že ne imel takšnih stojal, preprosto našel kakšnega proizvajalca v Sloveniji, ki dela take zadeve iz marmornatega prahu in se zmenil za custom stojala


Če ti ni odveč malo razloži idejo z marmornatim prahom. Sliši se zanimivo.

LP

Vintagesonic


Poglej si gornji link na TNT. Iz marmornatega prahu delajo vse tiste kipce za na vrt (no tiste malo boljše, eni so itak iz mavca). Ne gre za kaj eksotičnega, to najdeš pri raznih kamnosekih in betonarjih po celi Sloveniji. Iz tega materiala so narejena tudi Malboret stojala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nomad je napisal/a:
vintagesonic je napisal/a:
nomad je napisal/a:
Sicer pa bi jaz, če bi že ne imel takšnih stojal, preprosto našel kakšnega proizvajalca v Sloveniji, ki dela take zadeve iz marmornatega prahu in se zmenil za custom stojala


Če ti ni odveč malo razloži idejo z marmornatim prahom. Sliši se zanimivo.

LP

Vintagesonic


Poglej si gornji link na TNT. Iz marmornatega prahu delajo vse tiste kipce za na vrt (no tiste malo boljše, eni so itak iz mavca). Ne gre za kaj eksotičnega, to najdeš pri raznih kamnosekih in betonarjih po celi Sloveniji. Iz tega materiala so narejena tudi Malboret stojala.


No nekaj podobnega sem si tudi jaz predstavljal, ampak nisem bil popolnoma prepričan če sva istih misli.

Mogoče da se motim, ampak na uho mi je prišlo, da firma Malboret ne obstaja več. Lahko je dezinformacija, ampak na internetu je ni možno več najti.

Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 5 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe