Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Projektor ali LCD/Plazma?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Projektor ali LCD/Plazma?
Projektor
19%
 19%  [ 5 ]
LCD/Plazma
80%
 80%  [ 21 ]
Skupaj glasov : 26

Avtor Sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor plazmo,odvisno kako veliko sliko želiš imeti oz pri kakšni svetlobi boš gledal projektor oz plazmo.Pri dnevni svetlobi projektor odpade,razen če se boš zaroletal.Drugače je pa platno za projektor precej pomembna stvar,so precej različna od gain faktorja do linearnosti . Projektor in platno sta precej dražja odločitev res pa je da imaš lahko večje formate slike.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 22:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jazz, si res pravi mojster, ko gre za to, določena moja stališča secirati in jih spreobračati po svoji volji! Embarassed Pri tem skušaš neko svoje stališče postavljati kot vsezveličavno, "modro" pa na stran potisneš tisto, kar je poanta mojega pisanja in s čimer skušam po pameti in nehohštaplersko ljudem svetovati in to upoštevaje njihov budget in ostale možnosti.
OK, nekaterih tukaj imam tako res že poln kufer(verjetno velja tudi obratno) in se definitivno umikam iz tega vašega krožka!Vračal se pa še bom na rubriko malih oglasov!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 23:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz osebno, glede na moj profil uporabnika, sem zagovornik LCD/Plazma "tabora", saj TV uporabljam za vsakodnevno spremljanje serij, informativnih oddaj, poljudno-znanstvenih oddaj, filmov, sem skratka čisto povprečen uporabnik. Za te namene je "klasika" zakon. Verjamem pa, da je za zaprisežene filmofile projektor (z vso pripadajočo, tudi audio opremo, seveda) edina prava opcija. In tu jim dam popolnoma prav. To je resnični "home teather". Seveda je za to potreben tudi poseben, primerno velik prostor. In vso to silno opremo je smiselno uporabljati le ob posebnih priložnostih, torej ob ogledu kakšnega filma, koncerta, pomembnega športnega dogodka,...
Zaradi v uvodu povedanega pa glasujem pa za LCD/Plazmo.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2011 00:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Jazz, si res pravi mojster, ko gre za to, določena moja stališča secirati in jih spreobračati po svoji volji! Embarassed Pri tem skušaš neko svoje stališče postavljati kot vsezveličavno, "modro" pa na stran potisneš tisto, kar je poanta mojega pisanja in s čimer skušam po pameti in nehohštaplersko ljudem svetovati in to upoštevaje njihov budget in ostale možnosti.
OK, nekaterih tukaj imam tako res že poln kufer(verjetno velja tudi obratno) in se definitivno umikam iz tega vašega krožka!Vračal se pa še bom na rubriko malih oglasov!

Povedal sem samo svoja stališča podkrepljena z vsakodnevno uporabo projektorja in TVja. Seciranje? Samo odgovor na tvoje postavke. Odgovor iz prakse na postavke brez prakse.
Projektor dandanes ni hohštaplarija in kupi si ga lahko vsakdo, ki namerava kupiti velik TV. Tudi TVji so zelo, zelo različnih cen(za enako diagonalo). In za nekater so malo boljši že hohštaplarija.
Krokar. Si mogoče opazil kako se je razvila debata o gramofonih. Končno tema, ki jo ne pokvarijo razni zavistni izpadi Embarassed
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2011 07:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@krokar, ne zapuščaj nas, lepo prosim! Sad
V tej navidezni resničnosti, zelo rad berem tvoje poste, kakor tudi @JAZZZ-ove.
V živo smo vsi drugačni! Wink
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrewPee



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 16:22
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 18, 2011 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekršku je napisal/a:
V živo smo vsi drugačni!


Problem vsakega foruma. Skrivalnica za monitorjem opogumi vsakega, da izliva žolč.

Jaz sem za LCD/Plazma, sploh pa LED in vsakojake izpeljanke, katere botrujejo k zmanjšanju porabe primarne energije.

Sem pač ekološko ozaveščen in vozim starega dizla Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6ak



Pridružen/-a: Ned Apr 2010 11:47
Prispevkov: 73
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, kaj si nabavil?

Projektor ali klasiko?
_________________
6ak

Panasonic TX-P55VT50E
Panasonic DMP-BDT320EG
Yamaha RX-V2700
DALI Icon 8
QED XT400
DALI Concept Center
DALI Concept 2 X 4
YAMAHA YST-W515
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 12:23    Naslov sporočila: Re: Projektor ali LCD/Plazma? Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
Kot v naslovu teme - kaj bi izbrali, če bi imeli možnost izbiranja?

Plusi in minusi?

Nekako takole - budget do 1500 EUR, rajši kaj manj. V poštev pride tudi S/H. Full HD ni pogoj.

Projektor: diagonala bi prišla tam cca. 3m, gledano z oddaljenosti do 5m.

LCD/Plazma (bolj se nagibam k plazmam): max. 42" (105cm). Ista oddaljenost gledanja.

TV programa praktično ne gledam, bolj mišljeno za občasen film (tudi DVD/Xvid kvaliteta - ne samo HD). Zvok v vsakem primeru preko hi-fija (stereo).

Kakšen predlog?

Hvala!




Predlog je tak da vzami zaslon ker tako, ali tako gledaš samo občasno kot si napisal pa še to vključuje DIVX ali XVID zato zaslon.

Definitivno pa za to razdaljo absolutno priporočam 50" zaslon.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm, pravis da TV programa ne gledas, potem definitivno projektor.
Pa se to, da gledas z velike radalje, omenjeni 42" je res premajhen.

Predlog, za priblizno 1.200 Evrov dobis recimo Mitsubishi HC4000 ali recimo Optoma HD33 full HD projektorje, Optoma je tudi 3D, + cisto zacetnisko platno IKEA TUPPLUR (v resnici je to zavesa).
Ce pa ti Tupplur (35 Eur) ne ustreza za preostalih 300 -evrov kupis namensko platno.
Pa se 3m diagonala zaslona je za te entry level projektorje malce prevelika.
Raje ostani tam do 2,5m.

Tale link malo povezuje velikost platna pa oddaljenost in svetlino proktorja:

http://www.projectorcentral.com/Optoma-HD600X-projection-calculator-pro.htm

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gorann3



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 22:33
Prispevkov: 5
Kraj: sevnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 29, 2013 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zivijo

kateri projektor je best buy pa da je full hd in 3D

imam optoma 600x in mi je ocitno sel cip, precej mrtvih pikslov se je pojavilo, pa ne vem, ce mam 200ur gledanja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 30, 2013 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mitsubishi HC 7800 3D DLP enočipni 7 segmentno barvno kolo. Tričipni brez kolesa so dragi kot sto hudičev vendar ponujajo le ti najboljšo sliko. Posekajo tako LCD kot tudi LCOS ali SXRD tehnologijo. Najbolj se to pozna po gibanju, kontrastu, in mehkejši sliki.
Panasonic LCD model 6000 3D 3 čipni 3d špegli so za dokupiti.
Optoma jaz osebno ne bi upal kupiti, tudi Vivitek in BenQ ne v razredu lcd-raje bi planil po Epsonu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorann3



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 22:33
Prispevkov: 5
Kraj: sevnica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 02:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem ciljal na ceno okoli jurja za projektor

Very Happy

kaksne so razlike med dlp in 3lcd v kakovosti slike, predvsem kateri so bolj kvalitetni in da ne crknejo tako hitro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Projektor je jajc, nabavi si ekran. Po letih službenih izkušenj je sigurno projektor za dve leti, ekran pa za zmeraj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorann3



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 22:33
Prispevkov: 5
Kraj: sevnica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

in kje naj dobim ekran za jurja v velikosti 221cm, kot imam zdaj

mam doma 50" plazmo fullhd, rad bi pa sprobal full hd projektor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ceneje te pride če greš v kino tistih par 3d filmov na leto pogledati.Drugače pa DLP imajo boljšo črnino in prehode med piksli ,čip je sestavljen iz ogromno mikroskopskih zrcal ki odbijajo svetlobo lcd pa ima precej slabšo črnino ,prehodi so bolj vidni...Kar se tiče vzdrževanja zahtevajo projektorji menjavo žarnic,čiščenje itd kar nanese kar precej evrov.Leča je eden najpomembnejših faktorjev pri projektorju!Trenutno uporabljam large venue panasonice in sem z njimi zelo zadovoljen.Kar se tiče price performance bi rekel da je na prvem mestu panasonic,še višje pa so barco ali christie ,ampak je pa tudi cena precej višja.Nekaj sem delal tudi z epson in je bil precej dober ,sanyo nič posebnega, hitachi bolj tako,toshiba pa še slabše.Z home zadevami nimam preveč izkušenj ampak se nebi upal kupovati nekih jajc katerim po dveh letih skuri čip...
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe