Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GRAMOFON - ROČKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAČEVALEC
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 07, 2011 23:04    Naslov sporočila: GRAMOFON - ROČKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAČEVALEC Odgovori s citatom

LP

Kako ste si "doma" z gramofoni,ročkami,odjemnimi dozami-gramofonskimi glavami ...

LP je doživel ponovno rojstvo in s tem se je pojavilo veliko novih proizvajalcev gramofonov ,ročk malo manj pa odjemnih doz ...

Kaj dela gramofon dober ?? Ali je to njegova masa,konstrukcija,materiali ??
Kako in zakaj je lahko gramofon za 400-1000-10000 ali celo 100.000 € !!!
Kje so te opazne razlike ?? Ali je res jermenski pogon boljši od direktnega !?
Zakaj nekateri prisegajo na kvaliteto nekaterih "vintage" gramofonov !?

Kako je z ročkami ? Ali so se ročke sploh kaj spremenile ? Kaj je z tangencialnimi ročkami,ali prinašajo v zvoku kaj predosti ?

Kaj pa gramofonske glave ? Kako vam zvenijo MM ali MC glave ali kakšne druge pod_variante? Kako sploh prepoznamo dobro glavo po nekaj malega "navitju" in "palčki z iglico" Kako se sploh odločit za neko odjemno dozo, ker le teh ne moremo kar tako po vrsti sprobat kot kakšen ojačevalec,zvočnike !?

Kako pomemben je v tej verigi "phono ojačevalec" ?

V kakšnem cenovnem razmerju si je treba omislit "gramofonsko verigo" in na koncu na kaj vse to postavit !!??

In če smo uspešno sestavili gramofonski sistem ali se resnično lahko kosa z istocenovnim CDpredvajalnikom !!??













_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
kidhoward



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 11:09
Prispevkov: 35
Kraj: Lesično

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2011 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo Ajka

Hvala za zanimivo temo.

Mogoče bi rad podal odgovor na tvoje vprašanje v obliki moje (sicer omejene) izkušnje. Pred dobrim letom dni sem se odločil, da malo poživim svoj sistem. Seveda sem se prej dobro pripravil (revije, forumi...) in veselo odšel do prodajalcev na poslušanje demo sistemov. V mislih sem imel samo digitalijo in novi trend Hi-res posnetkov. Saj sem bil prepričan, da je 24/96 že zdavnaj opravil z analogijo. Poslušal sem veliko sistemov. V najdražjem je bil recimo samo transport vreden okoli 10.000€. Cel sistem je bil okoli 60.000€. Pa vendar sem ostal nekako razočaran. Preizkusil sem tudi Hi-res iz računalnika in DAC-a. Po tem sploh več ne razmišljam o nakupu novega CD predvajalnika. Kar se tiče digitalije lahko rečem, da je vse igralo zelo čisto z množico detajlov. Vedno kontrolirano. Vendar mi je nekaj manjkalo. Ni bilo užitka. Nato pa sem si rekel, da grem vseeno poslušati tudi gramofone.

Pri tem je bila najdražja kombinacija gramofon/ročka/glava vredna okoli 50.000€. Poslušal sem tudi najcenejšo kobinacijo za okoli 2000€. Neke ogromne razlike nisem opazil. Šlo je le za detajle. Dejansko pa je bil tu zvok nekako bolj živ, prostor bolj izražen.

Potem pa sem naletel na dva sistema, ki pa sta mi dala za misliti. Prvi je bil pri Borisu Breskvarju, kjer so bile ure kar prekratke. Celotna kombinacija Dr Feickert/Kuzma ter amplifikacija EAR ter fantastični zvočniki Jean Marie Reynaud me kar niso spustili domov. Toda na žalost je ta sistem izven mojega dometa. Poleg tega pa bi potreboval kar veliko sobo. To ni bila opcija.

Potem pa sem prišel še do moje zadnje postaje...PearAudio. Po naključju sem izvedel za ta salon. Ko sem se usedel pred neugledne zvočnike Harbeth in male črne škatle Croft sem bil poln dvoma. Saj so mi vsi do takrat pokazali ves blišč avdia. Tudi postavitev zvočnikov je bila takšna, da je nisem še nikoli videl nikjer. Poleg tega je tu bil tudi popolnoma neznan gramofon proizvajalca PearAudio (toda korenine ima pri Tomu Fletcherju) in neka čudna MM gramofonska glava za "le" okoli 550€. G. Mezek je bil zelo prijazen in mi je po množici mojih (najbrž tudi neumnih) vprašanjih rekel naj samo poslušam in pustim predsodke na stran. In res po prvih taktih sem samo debelo pogledal. Sem že mislil, da je Hans Theesink v sobi. Potem pa so minile tri ure kot bi mignil. Plošče stare več kot trideset let so igrale tako, da nisem mogel verjeti. Tudi Jugoton.
Ker nisem mogel verjeti svojim občutkom in ušesom sem tja šel še dvakrat. G. Mezek je bil vedno prijazen in pripravljen za demonstracijo. Vmes sem skočil še k ostalim prodajalcem, da bi le preveril moj sluh Very Happy . Rezultat je bil vedno isti. Čista toda brez duše digitalna produkcija ter živa in z veliko naravnosti analogija. Nato sem se dal na internetu malo podučiti o Glennu Croftu in njegovi minimalistični filozofiji. Poučil sem se o Tomu Fletcherju in zgodovini Harbetha.

Danes sem pomirjen saj vem, da mi ne bo potrebno zapraviti ogromne denarje za vrhunske MC glave, eksotične ročke in vesoljske baze. Kombinacija PearAudio/Croft/Harbeth je tako dobra, da več najbrž ne bom nikoli potreboval. Nič ne bi imel proti Shahinianu in PodiumSoundu toda potem bi rabil najprej zgraditi novo glasbeno sobo vsaj 40m2.
Tole je le opis moje izkušnje in občutkov. Morda bi drugi popolnoma drugače vse slišali. Morda so jim druge stvari v reprodukciji bolj pomembne. Pa vendar bi želel toplo priporočiti vsem, ki kupujejo avdio opremo, obisk pri PearAudio. Morda bodo tudi oni pozitivno presenečeni.

Upam,da bo tudi HI-FI Journal kaj napisal o paleti zelo dobrih gramofonov iz Slovenije. Morda pa bo kaj več tudi na tem forumu. Začetna kombinacija gramofon/ročka/glava je okoli 2200€. Noben digitalni vir se mu po mojih izkušnjah in okusu ni niti približal.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2011 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Harbeth je seveda krasen zvočnik in tudi PearAudio gramofon na Croftih je super kombinacija (o tem smo se lahko tudi v živo prepričali). Res je, to bi bilo lahko za mnoge kar končna postaja.

Se pa po Sloveniji dobijo še druge cvetke.

Kuzmo vsi poznamo. Če pa bi se zapeljal na primorsko in tam poiskal ESE lab (o tej firmi je bila že debata na forumih), bi se lahko prepričal o še eni "zgodbi o uspehu", ki je žal bolj poznana v tujini kot pri nas. ESE lab analogija je naravnost fantzija, za petičneže, s svojo ceno pa dostopna tudi tistim z omejenim finančnim dosegom.

Ko mi uspe sestaviti kombinacijo Kuzma / ESE lab, bom o tem seveda rade volje poročal na forumu.

Kar se tiče primerjave analogno/digitalno: že nekaj let stremim po novem CD playerju, ampak nekako ne morem od svoje "cenene" Opere. Ima nekakšen analogen zvok, z omejitvami v dinamiki, ampak me kljub temu vselej zapelje. Torej tudi CD predvajalnik lahko simulira analogijo, in to zelo verodostojno. Težava je v tem, da je na trgu ogromno "šodra" in tako le stežka prideš do tistega pravega. Gre za pravo iskanje svetega grala.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kidhoward



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 11:09
Prispevkov: 35
Kraj: Lesično

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2011 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda Kuzma je že prava legenda. Za ESELAB pa sem tudi jaz izvedel iz tujih medijev. Verjamem, da ti bo uspelo sestaviti dobro kombinacijo.

Osebno pa mi je bilo pri PearAudio všeč to, da mi lahko ponudi kombinacijo "na ključ" in tudi samo postavitev in svetovanje na domu. Na žalost nimam veliko časa skakati in testirati kompatibilnosti. Res pa je, da skušam gledati tudi malo na finance.

Tako ESELAB kakor tudi PearAudio pa bi si dejansko zaslužili več pozornosti v naših krajih. Saj je lepo videti, da smo sposobni marsikaj narediti tudi doma.

Glede na moje izkušnje pa se s tabo absolutno strinjam glede "šrota" med CD-ji.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kidhoward



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 11:09
Prispevkov: 35
Kraj: Lesično

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2011 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Harbeth je seveda krasen zvočnik in tudi PearAudio gramofon na Croftih je super kombinacija (o tem smo se lahko tudi v živo prepričali). Res je, to bi bilo lahko za mnoge kar končna postaja.

Se pa po Sloveniji dobijo še druge cvetke.

Kuzmo vsi poznamo. Če pa bi se zapeljal na primorsko in tam poiskal ESE lab (o tej firmi je bila že debata na forumih), bi se lahko prepričal o še eni "zgodbi o uspehu", ki je žal bolj poznana v tujini kot pri nas. ESE lab analogija je naravnost fantzija, za petičneže, s svojo ceno pa dostopna tudi tistim z omejenim finančnim dosegom.

Ko mi uspe sestaviti kombinacijo Kuzma / ESE lab, bom o tem seveda rade volje poročal na forumu.

Kar se tiče primerjave analogno/digitalno: že nekaj let stremim po novem CD playerju, ampak nekako ne morem od svoje "cenene" Opere. Ima nekakšen analogen zvok, z omejitvami v dinamiki, ampak me kljub temu vselej zapelje. Torej tudi CD predvajalnik lahko simulira analogijo, in to zelo verodostojno. Težava je v tem, da je na trgu ogromno "šodra" in tako le stežka prideš do tistega pravega. Gre za pravo iskanje svetega grala.

Vili


Vili morda še tole. Ali si ti že preizkusil ESE Lab? In če, v kakšni kombinaciji? Na kateri Kuzma gramofon pa ciljaš-ali ga že imaš?

Darko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2011 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ESE sem poslušal pri Rudiju in pri "zvočniku". Oboje je bilo prva liga. Kuzma se pri meni še ogreva (sem precej svež lastnik Stabi/Stogi S), tako da kakih kombinacij nisem delal, po pravici povedano niti ne verjamem, da jih bom.

Mezek je mojster kombinatorike in same postavitve sistema. Karkoli sem slišal in karkoli je postavil, je igralo krasno. Če torej kupuješ na ključ, se splača it do Perota, ni kaj. Če pa ti je kupovanje audia del igre, pa se pri nas dobi dosti zanimiv nabor naprav, tudi v segmentu analogije. Ni hudič, da se tudi na ta način lahko sestavi dober sistemčič.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 08, 2011 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Da ne bi o zvoku tako nasplošno, kaj zveni bolje CD ali LP !?!
Ste kdaj poslušali_primerjali isti posnetek na istem sistemu za približno isti denar ...
Pri LP kombinaciji je potrebno v sešetevek dodati še "phono" ojačevalec ...

Če je LP "teoretično" zmagovalec zakaj tega izvora ne najdemo povsod ali vsaj bolj pogosto Shocked Question


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 02:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
Da ne bi o zvoku tako nasplošno, kaj zveni bolje CD ali LP !?!
Ste kdaj poslušali_primerjali isti posnetek na istem sistemu za približno isti denar ...
Pri LP kombinaciji je potrebno v sešetevek dodati še "phono" ojačevalec ...


Pri primerjanju CD-LP ali HD-LP se moramo zavedati, da je mastering za LP drugačen od masteringa za CD. Lp se razlikuje tudi po kvaliteti vinila, izbiri matrice ... Mastering za vinil ima že v osnovi svoje zahteve(npr. nizke frekvence se iz stereo spremene v mono) ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kidhoward



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 11:09
Prispevkov: 35
Kraj: Lesično

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 08:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Da ne bi o zvoku tako nasplošno, kaj zveni bolje CD ali LP !?!
Ste kdaj poslušali_primerjali isti posnetek na istem sistemu za približno isti denar ...
Pri LP kombinaciji je potrebno v sešetevek dodati še "phono" ojačevalec ...

Če je LP "teoretično" zmagovalec zakaj tega izvora ne najdemo povsod ali vsaj bolj pogosto Shocked Question



Sam nisem tako velik strokovnjak, kot ostali, toda tudi jaz sem tako razmišljal. Ker nisem mogel verjeti, da bi lahko LP zvenel "bolje" od novih formatov, sem naredil točno to. Najprej smo na sistemu poslušali CD nato pa še isti LP. Vmes smo samo še priklopili phonopre. In takrat sem prvič videl kako je, ko te kar potegne in začne noga potrkavati po tleh. Saj ne znam opisati točno zakaj. Najprej sem se še obremenjeval s tehniko. Nato pa sem si rekel saj ni važno kaj je zadaj....ni nujno, da je bolje; morda je samo drugače. Toda meni je važno, da uživam ob glasbi in to je najbrž namen našega hobija. In če se to da dobiti za primeren denar potem je to dovolj. Vse ostalo je zgodovina in sedaj znova kupuje LP-je in na srečo jih je vedno več.

Sem pa zadnjič bil v Zagrebu, kjer mi je prodajalec prezentiral novi M2tech Young. Rekel je, da je bil v Las Vegasu na sejmu in da so se letos v veliki večini vrteli samo "računalniki" in gramofoni. Tako, da v prihodnje predvideva zaton prodaje CD playerjev. Ne vem, če je to res.....zato samo dajem kot informacijo iz druge roke. Tisti, ki so bili tam, pa to vejo bolje.

Je pa po svoje logično, saj je komfort pri uporabi digitalnih igračk daleč pred vsem. Najbrž je malo tistih, ki se jim da ubadati z nastavitvami gramofona, ročk, glav, kaj šele čistiti plošče. Dosti lažje je z IPhonom sedeti v naslanjaču in preko njega izbirati glasbo, ki prihaja iz serverja.

Lep pozdrav vsem


PS. Ni važno na čem in kaj poslušate...važno da uživate pri tem in da je za vas najboljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
Če je LP "teoretično" zmagovalec zakaj tega izvora ne najdemo povsod ali vsaj bolj pogosto Shocked Question


Čeprav je to bolj kot ne retorično vprašanje, bom vseeno odgovoril:
Zato, ker vselej prevlada stvar, ki je poleg tega da je kvalitetna, tudi praktičnejša za vsakdanjo uporabo. Velikokrat celo, če je malo manj kvalitetna. Na tem svetu je žal tako.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Osebno sem tako na LP-jih kot na CD-jih. Oboje , če je primeren posnetek lepo zveni in vsak medij svojo značilnosti, ki jih sam primerjam z jabolkom. Čudno ampak nekako takole. Plantažno jabolko je na zunaj izredno lepo z malo okusa in le slabo diši. Staro domače jabolko je na zunaj malo grintasto, ampak dišeče, a ko ga ugrizneš okusiš vse sladkosti tega sadeža.
Pa dober tek.

Lp Franci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Zato, ker vselej prevlada stvar, ki je poleg tega da je kvalitetna, tudi praktičnejša za vsakdanjo uporabo. Velikokrat celo, če je malo manj kvalitetna. Na tem svetu je žal tako.

Verjetno se je Ajkino vprašanje nanašalo na avdiofile. Pri katerih je "nepraktičen" že sistem. Velika omarica s komponentami, zvočniki "lebdijo" v prostoru, ožičenje ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jazzz, ne vem kakšne so tvoje izkušnje, v moji audiofilski okolici ne manjka couch potato primerkov, ki jim menjava CDjev pomeni vzpon na Šmarno goro....in ker ga ni čez komot, so ali bodo prešaltali na NAS/DAC v kratkem.

Imam vse tri možnosti poslušanja: CD,NAS in gramofon od katerih ima vsaka svoje pluse in minuse a so vse med sabo komplementarne. Je pa res, da odkar imam gramofon kupujem praktično le LPje. In ni za odmet dodati, da moja boljša polovica aktivno posluša le, ko se vrti vinil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:
Jazzz, ne vem kakšne so tvoje izkušnje, v moji audiofilski okolici ne manjka couch potato primerkov, ki jim menjava CDjev pomeni vzpon na Šmarno goro....in ker ga ni čez komot, so ali bodo prešaltali na NAS/DAC v kratkem.

Imam vse tri možnosti poslušanja: CD,NAS in gramofon od katerih ima vsaka svoje pluse in minuse a so vse med sabo komplementarne. Je pa res, da odkar imam gramofon kupujem praktično le LPje. In ni za odmet dodati, da moja boljša polovica aktivno posluša le, ko se vrti vinil.

Meni je tudi vseeno kaj poslušam, CD, LP ali HD. Razlika je, kaj primem v roke Laughing
Razlika je tudi, ali glasbo poslušam ali je za ozadje. Če jo poslušam, potem raje čutim medij v roku - ne samo čutim, tudi vpogled v sliko, tekst nekaj pomeni. In tu je LP v veliki prednosti proti CDju, da ne rečem proti HDjem. Konec koncev bo na Kaučičevem vinilu numerirana in podpisana grafika in vse to na kvalitetnem papirju in 500g črnem kartonu. Tega bitki ali 12,5 centimetrski CD niti približno ne zmoreta. In če se po jutru dan pozna, bo tudi poslušanje "prijetnejše" z dotikom in gledanjem takega ovitka in postavitvijo na gramofon. Vsaj za mene Wink
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala predhodnikom za zanimivo in prijetno debato!

Sam imam oba medija, plus DVD Video (nekaj malega tudi bluray). V primerjavi z ostalimi mediji pri LP pogrešam dinamiko in "izpad slike" (live koncerti).
Kaj menite?

ZZ & FF!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 90, 91, 92  Naslednja
Stran 1 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe