Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

imam preveč srednjih in visokih basov pa premalo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 09:27    Naslov sporočila: imam preveč srednjih in visokih basov pa premalo Odgovori s citatom

Zvočniki so cabasse pacofic 600,Ojačevalnik pa:Advance acustic končne maa 705,preamp pa mpp 505.Res,da je prostor apsolurno premali za te zvočnike velik je 4,5x4,5 vendar vseen manjka mi basov srednjih in visokih pa je preveč.Mogoče je predojačevalec problem?Prej sem imel marantz pm 16 kjer sem še lahko popravljal bas in visoke.Je pa res na Advance vse bolj ostro zelo lepo igra vendar premalo basa.Prosim za vaša mnenja.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali lahko izmeriš frekvenčno karakteristiko z pink noise signalom in objaviš krivuljo?

Sistema z tvojimi komponentami še nisem slišal, sem pa slišal nekaj drugih Cabbase zvočnikov in vsi so malo forsirali visoke in sredino.

Ali nimajo tvoji zvočniki možnosti nastavitev?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP



Žal imaš zelo neposrečeno kombinacijo, ki je bila verjetno izbrana na podlagi "finančnih priložnosti" in ne na podlagi "zvočnega izbora" ...

Cabasse Kara,Pacific so že HI-End zvočniki,ki jih tudi tako moramo "tretirat"...
Seveda ko se pojavijo na trgu nekateri zvočniki,ki se ne izdelujejo več pa še zahtevni so za "parjenje v sistem" so cene tako "zelo ugodne" in je to past za bodočega lastnika ...

Cabasse je že sam posebi malo bolj "svetel" zvočnik z malenkost manjka basa,ki pa je definiran,čvrst in ga ne "pumpa" kjer ga ni na posnetku ... Zahteven je za postavitev...Za "parjenje" je zahteven zato ker vedno pokaže kaj ga poganja ... Če ni pravih aparatur CD-ojačevalci-kabli bo zvočnik to tudi zelo pokazal, da ne rečem protestiral ...
Žal Advance A. niso zadosti kvalitetni ojačevalci, da bi Cabasse zaigral ...
Da ne bi delal raklame, poglej si malo na netu s čim se poganja Cabasse in v kakšnem cenovnem razredu ... Predvsem mu pašejo ojačevalci A-klase ali lampe ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja odločil sem se za advance,ker dela 40w v a klasi.Lampe sem imel pred let pa nekeko ni do njih. Presketanje itd.Imel sem Golden tube SE 40.Ampak me lampe ne pritegnejo nekako.Zato sem bol pristaš a klase.Nastavitve pa moji cabassi nimajo.Mislim,da je največji problem predojačevalec.Bpm probal direkt cd dat na končno pa sporočim kako.Cd imam pa Marantz 17 mk2.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa uporabljas kot kablazo; IC in zvocniski?

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sakala1 je napisal/a:
Ja odločil sem se za advance,ker dela 40w v a klasi.Lampe sem imel pred let pa nekeko ni do njih. Presketanje itd.Imel sem Golden tube SE 40.Ampak me lampe ne pritegnejo nekako.Zato sem bol pristaš a klase.Nastavitve pa moji cabassi nimajo.Mislim,da je največji problem predojačevalec.Bpm probal direkt cd dat na končno pa sporočim kako.Cd imam pa Marantz 17 mk2.



LP

Advance pač dela svoji ceni primerno ... Golden Tube pa je eden od neuspelih poizkusov "cenenih" lampašev,ki je neslavno propadel kljub obsežni reklami na vseh trgih ... Pa vedno znova in znova "audiofili " nasedajo "cenenim kitajskim kopjam lampašev" ... Tudi na tem forumu se je nekaj pisalo ; naslov ... Yaqin ... Dober "kitajec" je tudi primerno drag še posebaj ,če moraš plačat vse dajatve !!!
Če si slišal "prave lampe" in ti še vedno ne dopadejo je treba reševat problem s kakšnim Krell KSA 50 ali kaj podobnega v tem kvalitetnem rangu ...

V Cabasse je treba vložit veliko časa,znanja in tudi denarja,tudi če kupujemo rabljene komponente ...
~
Zakaj v Sloveniji ni veliko starih Sonusov(Extrema, Electa A.),dragih B&W ter dragih Harbethov ... Ker so to zelo zahtevni zvočniki s katerimi je potrebno "delat" ... Tukaj NI kupim, postavim in poslušam... In ker potem NE IGRA se je treba tega ugodno znebit ... in tako se "štorija žal ponovi" !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Golden tube audio ni bil kitajski izdelek ampak ameriški.Jaz sem imel dve končne se 40 in pred sep1.Tukaj ni bilo nič kitajskega in tudi zvenel je zelo ok.Prodal sem ga ker pač mi niso lampe več ušeč.
Drugo!Takoj ko sem priklopil cd direkt na končne je bil rezultat zelooo zadovoljiv.Tako da sem več ali manj rešil problem.Je pa res,da je največja težava v xlr kablih.Ne vem če sem prav napisal ampak to so kabli balansirani med pred.in končnimi.Ko sem kasneje probal še povezati z kvalitetnim kablom -činč analogni-pa je bilo tudi vredu vendar ne tako kot direkt cd na končne.Hvala bogu,da ima marantz izhodno glasnost na daljincu in da mi to omogoča.
Kabli:Zvočnik:cabasse original 2,5 kvadrat
Cd in končne Monster cable interlink 400mkII.
Probal sem z nordost bluehaven pa nisem zadvoljen.
probal tudi z oehlbach nr 1036 pa tudi ni bok ve kaj.
lp.Igor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

moje razmišlanje sakala 1....škoda,ker si prodal marantza.... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nerazumljivo se sliši, da jbi bil lahko problem v XLR kablih, ponavadi je ta varianta bistveno boljša kot nebalansirana(rca,cinch) povezava, A so bili XLR sploh pravilno terminirani, namreč stari ameriški standard je drugačen od sedanjega 2 positive, 3 neg, 1 ground in lahko imamo aparaturi z različnimi XLR vezavami.

kakšna razlaga ???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PM 16 ostane pri hiši.Ga bom priklopil v drugi sobi na cabasse iroise II.Ker itak ni kupca dons.So pa te končne dost bolj precizne in zvokovno bolj odprte od Marantza.Tako da sem bol zadoviljen z advance.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AJKA

se enkrat popolnoma strinjam z tabo, Golden Tube in veliko poceni kitajcev je še veliko predragih za to ,kaj nudijo in kako so narejeni, oziroma vzorec, da ni vse zlato kar se sveti -beri je na lampe, ima velike trafote in debelo front plato...

sem imel možnost videti par meritev in slišati taka čuda, tudi znani strokovnjak, ki z elektronkami dela že kakih 50 let in ima več ali manj vse topologije v glavi, je povedal, da kaj slabšega od teh 300B še ni videl in slišal, vključno z množico bolj ali manj neuspelih samogradenj. da o normalnih izdelkih resnejših proizvajalcev ne govorimo.

Žal se nakup na oči in kile ne obrestuje vedno,oz skoraj nikoli ne izplača.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
nerazumljivo se sliši, da jbi bil lahko problem v XLR kablih, ponavadi je ta varianta bistveno boljša kot nebalansirana(rca,cinch) povezava, A so bili XLR sploh pravilno terminirani, namreč stari ameriški standard je drugačen od sedanjega 2 positive, 3 neg, 1 ground in lahko imamo aparaturi z različnimi XLR vezavami.

kakšna razlaga ???


Nekoč sem bral test nekega integrirca Advance acoustic v nemškem Stereoplayu in se točno spomnim, omembo XLR vhoda in tega, da je balansiran signal takoj na vhodu pretvorjen v nebalansirano obliko. Če špekuliram, da pri Advance acoustic to počnejo z vsemi svojimi ojačevalci, potem je eden od možnih scenarijev ta, da sam povezovalni kabel ni bil pravilno terminiran ali da je bil signal kakorkoli nepravilno priveden na vhod ojačevalnika, potem bi se znalo izcimiti kaj čudnega.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 19:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponavadi , je ob napačnem priklopu XLR (hot + in cold -) zvok bolj moten in brez "šusa". Eni imajo pin 1 ground, pin 2 + , pin 3 -, eni pa so zadnja dva imeli ravno obratno.
Poskusi z nebalansiranim priklopom, če je razlika očitna je lahko možna rešitev zamenjava pinov 1 in 2,
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 02, 2011 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Žal imaš zelo neposrečeno kombinacijo, ki je bila verjetno izbrana na podlagi "finančnih priložnosti" in ne na podlagi "zvočnega izbora" ...

Cabasse Kara,Pacific so že HI-End zvočniki,ki jih tudi tako moramo "tretirat"...
..Za "parjenje" je zahteven zato ker vedno pokaže kaj ga poganja ... Če ni pravih aparatur CD-ojačevalci-kabli bo zvočnik to tudi zelo pokazal, da ne rečem protestiral ...
Žal Advance A. niso zadosti kvalitetni ojačevalci, da bi Cabasse zaigral ...
Da ne bi delal raklame, poglej si malo na netu s čim se poganja Cabasse in v kakšnem cenovnem razredu ... Predvsem mu pašejo ojačevalci A-klase ali lampe ...



Ajka@Audiofrik@
Se popolnoma strinjam. Stvar je v izboru elektronike. Dobri Cabasseji so konštruirani popolnoma ortodoksno in brezkompromisno v smislu veristične reprodukcije zvoka. Ne pa principa kot je v veljavi danes- "splošno" zadovoljivega oz. všečnega zvoka ki, bi to "dopadljivost" kazal tudi v kompatibilnosi s čimvečjo paleto elektronike in se posledično skozi močan marketing in nek sebi lastni imiđ najširše prodajal. Skratka nič kaj komercialno. To ni Sonus Faber.
Tu je vse od ohišja, driverjev, koncepta home-made in razvito, kompleksen in celovit inženirsko-audiofilski know-how. Ne pa kupimo najboljše drajverje, najboljše elemente za kretnico, hi-tech materiale ohišje-in bo tudi igralo najbolje.

Rabijo elektroniko, ki igra muziko, za katero stojijo ljudje ki vejo kaj muzika je, in so konštruirali naprave zaradi strasti do muzike in z ušesom. Komponente ki so razvite skozi briliantno postavljenje razmerjji znotraj glasbe, in ne z meritvami ter podobnimi "berglami". Ne skozi kopiranje shem drugih, ki jih "avtorji" replik ne razumejo, ali skozi tehnične meritve. Takih pa danes tudi v high-endu ni veliko. Rabijo pedigre. Pa veliko ukvarjanja, da izvlečeš iz njih kakor so v resnici narejeni. Advance, Marantz in kitajci pa žal to niso.

Pa navkljub veliki občutljivosti potrebujejo tokovno izjemno hitrie, odzivne(rising time), in tokovno tudi močne ojačevalce(ni absoluten pogoj, je pa zaželjeno). To pa so običajno lampe.
Dokler ne dobijo pravega signala je lahko cela katastrofa. Sam sem jih probal na Phatos-popoln obup, prima luna Prologue malo bolje-razmerja, glasbena perspektiva itd..pa ni štimala (kar se je kazalo kot premalo basov, preveč visokih itd. razpadla slika.) Na Dialogu pa se je vse postavilo v "zlati rez" in perfekcijo, pravo živo glasbo z jedrom, sporočilom, notranjo dinamiko in hmm audiofilskimi 'Wink' "okraski" tudi.

Pa brez audiofilskega liftinga, jasno. Zato jih cenim.


Probaj jih s čim resnim.
Recimo Davidofffom v Vklopu, če ti lampe ne dišijo. In tudi kak Croft pri mezku za poceni varianto bi šlo.

ZAmenjar pine na XLR pa tudi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2011 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadevo rešil!Največji problem je bil vhodni kabel,ki ga imam iz kablskega sistema.Ta je bil prikloplen na tuner in ta je delal največ problemov.Vse se je umirilo,takoj ko sem tega izklopil.xlr kable sem priklopil nazaj in pokazalo je,da imajo več signala kot pa na analognem izhodu.Na končnih sem tudi nastavil,na balansirane vhode,tako da to dela sedaj bp.
Moram pa povedat,da sem z končnimi in predojačevalcem zelo zadovoljen.Ogromno sem pridobil zvokovno proti predhodnikom Pm 16.in moram povedat,da sem z advance zadovoljen.Seveda za ta denar!Nikakor pa nebi cabasse poganjal z krelom ali nekaj podobnega,saj se mi zdi ojačevalec primeren bol za zvočnike,ki imajo izkoristka 88db ali celo manj.Najbolj se nagibam k acuphase ali luxman monobloke in a klasa.Vendar to še pride.Glede kitajcov in lamp pa je moje mišlenje,da me ne zanima ne firma ne izgled,ker glazbo poslušam z ušesi in ne z očmi.Res je,da tudi prostor svoje naredi,vendar to bo še malo počakalo do selitve v nove prostore,kjr bom imel varianto še to eksperimentirat z postavitvijo kaj in kako.Hvala za odgovore.lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe