Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

on/off

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 22:57    Naslov sporočila: on/off Odgovori s citatom

Zdravo,pomotoma sem kupil tipko namesto stikala in bi želel s to tipko prižigati oz ugašati aparaturo.Ali ima kdo kakšno idejo oz shemo stikala ki bi ga prožil s tipko. hvala in lep pozdrav
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 01:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo pobrskaj po starih številkah Elektorja...èe se ne motim se tak projekt nahaja v letni zbirki 2002 (Pushbutton switch)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 11:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj galop,
èe gre za tvoj aleph 5, potem ga lahko tvoja pomota samo požlahtni... Wink
Prvotno sem tudi sam pri audio napravah uporabljal klasièna preklopna stikala. Sèasoma pa mi je postalo tipkalo bolj elegantna, pa tudi bolj varna rešitev. Nekaj èasa sem "lutal" sem in tja, potem pa sem se odloèil za rešitev s flip-flop èipom 4027. Za ta namen sem na netu našel še primerni TIV (6,5 EUR + ps), ki omogoèa tudi vgradnjo releja za vklop veèjih porabnikov.
Gotovo veš da tipkalo ni idealno stikalo, zato je potrebna dodatna elektronika, ki stikalne anomalije pretvori v enoznaèni elektrièni signal.



ZZ & FF!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 12:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kaj pa impulzni rele kakršen je v elektro omaricah?
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh ne razumem. Shocked Ali ne bi bilo najceneje popraviti napako z nakupom stikala, ne pa da si zakompliciraš in podražiš vso zadevo z dodatnimi stroški za material in delo samo zato, da bi uporabil tipko, ki je bila, kot praviš, pomotoma kupljena.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

galop je napisal/a:
kaj pa impulzni rele kakršen je v elektro omaricah?

Menim, da gre v principu za isto stvar, saj ima tudi rešitev, ki sem jo predstavil, možnost vzporedne vezave veè tipkal, recimo kot stopnišèno stikalo - najbrž imaš tega v mislih. Takšnega še nisem imel v rokah, naèeloma pa gotovo gre.

ZZ & FF!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma_coule: Kje si nabavil tale TIV za tipko?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audio_holic je napisal/a:
ma_coule: Kje si nabavil tale TIV za tipko?

Tule:
http://www.ak-modul-bus.de/cgi-bin/iboshop.cgi?showd170!0,0,PCBUNIREL
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LINK
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vklop s tipko in še veè: LINK
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2010 06:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Sploh ne razumem. Shocked Ali ne bi bilo najceneje popraviti napako z nakupom stikala, ne pa da si zakompliciraš in podražiš vso zadevo z dodatnimi stroški za material in delo samo zato, da bi uporabil tipko, ki je bila, kot praviš, pomotoma kupljena.

Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2010 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

problem rešil ,nabavil eti jev spominski rele,cena okoli 27 eur in zadeva deluje.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe