Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Apple igrače
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 03, 2010 20:37    Naslov sporočila: Apple igrače Odgovori s citatom

Dober dan

Ena izmed bolj vročih naprav letošnjega leta je vsekakor apple ipad.

Več o napravi:

http://www.monitor.si/clanek/jabolcna-tablica2/
http://www.monitor.si/clanek/rojstvo-novega-formata/

Ali kdo razmišlja o nabavi in pa seveda o uporabi ipada kot pilot za squeezebox in podobne naprave.

Aplikacije so že na voljo:

http://forums.slimdevices.com/showthread.php?t=80553&highlight=iPad

tudi IPENG bo verjetno kmalu prilagojen za ipad, morda je že, ne vem.

Torej, bo kdo nabavil ?








LP

opomba... tema dne 18.9.2012 preimenovana v Apple igrače
lp
audiofill
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 03, 2010 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam iPad sem sicer preizkušal za službene potrebe in le zaradi visoke cene ne bo prišel skozi in to je vse... Potrebovali bi jih nekaj komadov, pa si poleg notebook-ov šef ne zamišlja kot dodatni strošek. Zadeva je must have, sploh za nas, apple odvisnike.

Sam si ga bom privoščil v kratkem.

Je pa zadeva presegla moja pričakovanja... Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2010 07:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

očitno je zadeva že dobavljiva:

http://geizhals.at/?fs=apple+ipad&in=

mi pa nekaj ni jasno, ali je nalaganje programske opreme možno samo preko itunes (torej za plačilo) oz ali je možno naložit tudi programe brez itunes.

Hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2010 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ipad je tako kot iphone zaprta platforma, torej vse niti ima v rokah apple
to pomeni, de se aplikacije nalagajo samo preko itunes

nasprotje bi naj bile tablice, ki bodo temeljile na google androidu..

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2010 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preberi si malo o android sistemu - pa ti bo jasno, zakaj iPad žanje uspehe z iPodi, iPhoni, iPadi... (tudi če je zaprt sistem)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igorm



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 13:33
Prispevkov: 169
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 05, 2010 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj ni tako zaprt, kot bi želel Apple.
Tudi ta gizmo se da "odpreti" čisto spodobno in enako, kot iPhone in iPod Touch. Ravno te naprave z zadnjim operacijskim sistemom iOS4 se da dobesedno preko Safari browserja odpreti (oz. narediti "jailbreak", kot v žargonu jabolčnikov zveni odklep za instalacijo drugih programov, izven iTunes) na spletni strani "jailbreakme.com". Izkoristili so luknjo v browserju Safari, zadeva na iPhonu dela - preizkušeno. Sigurno tudi na iPadu.
Potem se poleg iTunes na iPad instalira še program Cydia z skoraj neobvladljivo velikim številom programov, če se pa doda še kakšen od piratskih virov (napr. Hackulo.us ipd.) pa gre instalirati tudi čisto nelegalne, skrekane programe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 05, 2010 10:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanimivo, to pa nisem vedel, da je jailbreak tudi za ipad in da je možno nalagat programe brez itunes

to bo še zanimivo, samo $$$ bo potrebno našparat Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igorm



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 13:33
Prispevkov: 169
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 05, 2010 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kumer, sem preveril, iPad z OS 3.2 in 3.2.1 se zagotovo da jailbreakat.
Za iPad, ki ga je kdo že nadgradil na IOS4 pa še ni, vendar je le vprašanje časa.

Če koga zanima, vse taprave novosti okoli iPadov, Iphonov in iPodov glede jailbreaka so ažurne na iclarifield.com, vključno z navodili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 05, 2010 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za info
bom preveril

me pa čudi, da ni večjega navdušenja med uporabniki tega foruma za ipad + sb , morda prevelik?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igorm



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 13:33
Prispevkov: 169
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 05, 2010 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, iPad ni ravno mali. Niti poceni..
Meni se zdi, da je navadni jailbreakan iPod Touch 8Gb čisto dovolj. Rabljen se že da dobiti od 120-170€, nov je okoli 200€....

Sicer nimam SB, vendar mi recimo iPod Touch odlično deluje kot daljinec za mojega predelanega XBOX-a z instaliranim XBMC.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 05, 2010 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja, saj kupovanje ipada samo za povezavo z sb bi bila norost

v mislih sem imel tudi uporabo za drugo zadeve, knjige, internet, igre...aplikacij je ogromno.

morda veš če je slo že potrjena kot država kjer se bo prodajal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 05, 2010 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred kratim sem imel priložnost preizkusiti iPad. Luštna zadevca...

Vendar vseeno na koncu ugotoviš, da kljub vsemu ni dosti več, kot pa (enormno) povečan Ipod Touch.

Če se ga dejansko namerava uporabljati za pregledovanje fotk in pa v večji meri za internet - potem je super. Ostalo je bolj kot ne igračkanje oz. je enako uporaben tudi Phone/Touch (oz. v nekaterih primerih celo bolj).

Knjige so pa še vedno edine prave v ne-digitalni obliki! Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 05, 2010 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred kratkim mi je zadevica prišla pod roke in sem mimogrede odpeljal še nekaj krogov v igrici "need4speed".
Zelo zanimiv volan Exclamation Idea

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 14, 2010 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred dnevi sem postal lastnik iPada 64gb, in moram reči da sem trenutno navdušen nad zadevo. Ni nadomestek notebooka, ampak predvsem naprava za brskanje po netu, branje knjig ( 600 jih imam), upam da bo sonos kmalu deloval, kake igre se igrajo itd. Prednos tega je, da se naprava zbudi v sekundi in že delate.
Če koga muči izkušnja z squeezom, se lahko oglasim na kavo, pa sprobamo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 14, 2010 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v kakšnem formatu so knjige, pdf?

ali nisi omejen samo z knjigami ki so na voljo preko ibooks??

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 1 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe