Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Woofer za avto
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A Class T ojačevalniki za avto hifi obstajajo na trgu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izkoristim temo:
Nedavno sem vzel Citroen C5 Touring.Serijski audio sistem ni slab(razen seveda onega upravljanja na volanu), ima pa premalo "puncha".Bi rekel, da se krepko pozna, da nima subwooferja.
Moje vprašanje je nadvse enostavno:Komu bi lahko zaupal, da mi bo originalni sistem kakovostno nadgradil?Ne gre se mi za "kraval", temveč res za fino reprodukcijo (včasih tudi nekoliko zahtevnejše) glasbe, pa da ni treba žrtvovati uporabnosti prtljažnika.In tisti "nekdo" bi bilo dobro, da bi bil nekje iz Ljubljane ali morda Celja z okolico.
Hvala za namig!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Croma, kot je bil že omenjen, je iz Celja. V Ljubljani radioVili, ali Seles Grosuplje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče ti lahko jaz kako pomagam !

berni,Q4 je odličen kondenzator,jih imam na zalogi in če želiš,ti jih posodim,da sprobaš ! Laughing
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A se ojačevalniki v avtomobilih priključujejo kar na zvočniške kable ali preko pre-outov na radiu?

Če kdo ve za kakšen dober Class T ojačevalnik za avto hifi bi me tudi zanimalo?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 13:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preko preoutov,če pa radio,ponavadi originalni nima preouta,pa zadevo povežemo preko HIGH-LOW adapterja.
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AUDIOEXPERT je napisal/a:
Mogoče ti lahko jaz kako pomagam !

berni,Q4 je odličen kondenzator,jih imam na zalogi in če želiš,ti jih posodim,da sprobaš ! Laughing

OK, se bom oglasil drug teden(prej pokličem)!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AUDIOEXPERT je napisal/a:
Preko preoutov,če pa radio,ponavadi originalni nima preouta,pa zadevo povežemo preko HIGH-LOW adapterja.


Predvidevam, da imajo ojačevalniki nastavljiv gain.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Izkoristim temo:
Nedavno sem vzel Citroen C5 Touring.Serijski audio sistem ni slab(razen seveda onega upravljanja na volanu), ima pa premalo "puncha".Bi rekel, da se krepko pozna, da nima subwooferja.
Moje vprasˇanje je nadvse enostavno:Komu bi lahko zaupal, da mi bo originalni sistem kakovostno nadgradil?Ne gre se mi za "kraval", temvecˇ res za fino reprodukcijo (vcˇasih tudi nekoliko zahtevnejsˇe) glasbe, pa da ni treba zˇrtvovati uporabnosti prtljazˇnika.In tisti "nekdo" bi bilo dobro, da bi bil nekje iz Ljubljane ali morda Celja z okolico.
Hvala za namig!


ce si iz LJ, potem se lahko tudi midva kaj dogovoriva, lahko ti posljem tudi kaksen link svojih montaz (vecinoma samo top zahtevni izdelki) da bos videl kvalitativen nivo. Opcije so tudi kot je napisal Numb - Radio Vili v LJ in pa Croma v CE, vendar se dostikrat branijo delati montaze ce ne vzames opreme pri njih.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Izkoristim temo:
Nedavno sem vzel Citroen C5 Touring.Serijski audio sistem ni slab(razen seveda onega upravljanja na volanu), ima pa premalo "puncha".Bi rekel, da se krepko pozna, da nima subwooferja.
Moje vprasˇanje je nadvse enostavno:Komu bi lahko zaupal, da mi bo originalni sistem kakovostno nadgradil?Ne gre se mi za "kraval", temvecˇ res za fino reprodukcijo (vcˇasih tudi nekoliko zahtevnejsˇe) glasbe, pa da ni treba zˇrtvovati uporabnosti prtljazˇnika.In tisti "nekdo" bi bilo dobro, da bi bil nekje iz Ljubljane ali morda Celja z okolico.
Hvala za namig!


ce si iz LJ, potem se lahko tudi midva kaj dogovoriva, lahko ti posljem tudi kaksen link svojih montaz (vecinoma samo top zahtevni izdelki) da bos videl kvalitativen nivo. Opcije so tudi kot je napisal Numb - Radio Vili v LJ in pa Croma v CE, vendar se dostikrat branijo delati montaze ce ne vzames opreme pri njih.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ampi imajo ponavadi nastavljive hi/low pass filtre, pri boljsih lahko izbiras strmino reza 12 ali 24dB/oct, monobloki imajo dostikrat tudi subsonic filtre do 50Hz - nastavljive obracanje faze 0/180 - nekateri boljsi ampi imajo zvezno obracanje faze za vsak kanal posebej 0-180, level/gain, bass boost ponavadi centriran na 40Hz in s +12dB ojacitve,....izhode za ventilatorje, nekateri ampi imajo tudi vgrajene DSP processorje, vendar je to najdrazji rang opreme...npr ZAPCO, ORION,....

Boljsi sistemi pa po vecini imajo vklopljen v opremo tudi procesor ki omogoca vse te nastavitve in se vec, na ampu pa razen gaina ne uporabljamo nicesar saj vse to vpliva na kakovost reprodukcije
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 30, 2010 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za predloge, sem se z določenimi že tudi povezal.
Skratka:rad bi woofer, ki ga je čim manj videt, seže pa dovolj nizko, pa pri tem ne bobni.Torej na videz nič posebnega, a v bistvu kar zahtevno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2010 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ima inštalacija "dodatne" audio opreme kak vpliv na tovarniško garancijo avtomobila? Ima kdo izkušnje s tem?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 03, 2010 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se izrecno vprašal prodajalca ob nakupu, in mi je gospodična dejala da ne vpliva, sem ji pa razložil vse kje bo kaj napeljano in kaj. Tako da najbolje da vprašaš pri prodajalcu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2010 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je dobro, ampak vseeno se rekla kazala lahko slabo konča, če pride do težav. Ima še kdo izkušnje s tem, mogoče kdo od monterjev?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe