Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Resiver ONKYO 875 - problem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 19:03    Naslov sporočila: Resiver ONKYO 875 - problem Odgovori s citatom

Onkyo 875 imam povezan s TV tako, da lahko zvok s teveja poslušam preko resicerja.

Opazil sem, da zvok, ki pride iz resiverja zamuja v primerjavi z zvokom iz teveja. Razlika je malenkostna, a opazna in moteča (slišati je kot odmev).

Nekatere na tem forumu sem s tem že moril na sejmu, a vendarle je še kdo opazil ta "problem". Sicer pa je videti, kot da zvok zaostaja za sliko.

Je mogoče kriva kakšna nastavitev na resiverju (nekaj sem se igral z audio nastavitvami)?

Prej sem imel onkyo 601 in je bilo vse OK.

Kakšna izkušnja oz. ima še kdo pri tem modelu ta problem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, mene si "moril" na sejmu Laughing Upam da ne gledas normalno TV, zvok imas pa od Siol TV al podobno Cool . Imaš receiver naštiman na stereo?
V kolikor ne boš poštimal zadeve, ga nesi v Technotop, v skrajnem primeru ga lahko prineseš do mene. Meni vse dela kot je treba.
Kakšen TV imaš? Kako imaš povzano TV - receiver?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni je isti "problem" pri Onkyo 605. Zvok preko receiverja zamuja... Očitno se nekje v receiverju zakasni. Jaz rešim problem s tem, da ugasnem receiver ali pa stišam zvočnike na TV Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta pojav se lahko opazi tudi v drugih slučajih.Je pa velika možnost, da si nekaj zafural v nastavitvah.Se pa stvar da odpraviti na samem receiverju.Kako, ne vem, ker tega pojava na splošno nimam.Sicer sem ga parkrat za krajši čas imel, a je izginilo samo od sebe in se mi zato še ni dalo gledati po navodilih, kjer pa o tem zanesljivo piše.
Je pa seveda važno tudi, ali imaš tudi video signal speljan preko receiverja(brez tega njegovih zmogljivosti v polnosti sploh ne koristiš, če imaš LCD ali plazma TV!), ali pa le zvok?!
V glavnem:pojav ni tipičen za ta receiver!
Sicer pa:zakaj koristiti tudi zvočnike na TV, še imaš receiver in surround ali stereo zvočniški sistem? Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočnike na TV sem "vklopil" zato, da sem preveril istočasnost zvoka (ko sem poslušal preko resiverja, me je zmotilo, ker je zvok, na primer pri govoru, zamujal z obrazno mimiko oz. mimiko ustnic). Na ta način sem ugotovil razliko.

Res pa je, da imam na resiver priključenih tudi več video naprav (DVD rekorder in SAT sprejemnik), toda zamik je tudi takrat oz. zlasti takrat, ko gledam kabelski televizijski program.

Ima še kdo to težavo in rešitev zanjo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay,

zaenkrat imam kabelsko od Telekoma, ki je OK. Za digitalno TV pa ima konkurenca (t-2, telemach) veliko prednost pred siolom...

Drugače imam na resiver za zvok priključene različne kable, od navadnih analognih činčev za TV (plazma Panasonic), optični kabel za SAT, koaksialni za DVD in HDMI za DVD rekorder. Preveč različnih audio priključkov?

Zvok imam seveda na stereu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 00:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

noč ima svojo moč ...

v nastavitvah resiverja: 4. source setup; 3. A/V Sync sem vrednost zmanjšal na 0.

Pri povezavi iz SAT sprejemnika (optični kabel), DVD-R (HDMI) in DVD (koaksial) je zadeva sedaj "usklajena" z zvokom na teveju, le pri poslušanju preko GAME/TV (analogni činči) je še malo zamika, vendar pa me glede na novo stanje to niti najmanj ne moti.

Hvala za pomoč še zlasti za razširitev obzorja pri reševanju problema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe