Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Moja prva izdelava zvoĆØnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
smacek



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 10:03
Prispevkov: 13
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2010 14:04    Naslov sporočila: . Odgovori s citatom

klemc je napisal/a:
Lepo ti je tole ratalo. Sam imam enake enote in tudi Å”katlo sem naredil praktiĆØno identiĆØno kot je tvoja (nisem kopiral Very Happy ).
Glede postavitve, tudi jaz imam problem s prostorom, tako da sem jih dal najprej na omarico zraven TV-ja pa nekak ni blo nobenga zvoka, potem pa sem si umislil stojala 55 cm visoka, malo preuredil sobo, postavil na tla in razlika je kot noĆØ in dan. Ne vem kako bi opisal, vendar zvoka je sedaj precej "veĆØ".
Kar se kretnice tiĆØe imam tudi jaz to kar mi je UroÅ” dal (predvidevam, da niĆØ posebnega), tako da bi z veseljem malo "tweakal", ĆØe je kdo pripravljen povedati, kako se tega lotit.
Box je pa že dampiran ter polnjen.


Lahko pripneŔ kakŔno sliko stojal, ki jih imaŔ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040979968
klemc



Pridružen/-a: Ned Dec 2009 12:57
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2010 14:26    Naslov sporočila: Re: . Odgovori s citatom

smacek je napisal/a:
klemc je napisal/a:
Lepo ti je tole ratalo. Sam imam enake enote in tudi Å”katlo sem naredil praktiĆØno identiĆØno kot je tvoja (nisem kopiral Very Happy ).
Glede postavitve, tudi jaz imam problem s prostorom, tako da sem jih dal najprej na omarico zraven TV-ja pa nekak ni blo nobenga zvoka, potem pa sem si umislil stojala 55 cm visoka, malo preuredil sobo, postavil na tla in razlika je kot noĆØ in dan. Ne vem kako bi opisal, vendar zvoka je sedaj precej "veĆØ".
Kar se kretnice tiĆØe imam tudi jaz to kar mi je UroÅ” dal (predvidevam, da niĆØ posebnega), tako da bi z veseljem malo "tweakal", ĆØe je kdo pripravljen povedati, kako se tega lotit.
Box je pa že dampiran ter polnjen.


Lahko pripneŔ kakŔno sliko stojal, ki jih imaŔ?


Slike ti ne morem prpopat, ker sem brez fotiĆØa. So pa ĆØisto enostavna (plata spodaj in zgoraj, vmes cev polnjena z mivko). Na Bolhi sem jih dobil za 40ā‚¬ Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urosst



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 9:48
Prispevkov: 109
Kraj: ZAGORJE

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ta koncept zvoĆØnika je za na tla,kjer pridobiÅ” Å”e nekaj spodnjega basa.
samo pomnilo ni tako kritiĆØno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smacek



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 10:03
Prispevkov: 13
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZvoĆØnike sem dal na tla.

A Å”e kdo, ki si lasti te zvoĆØnike obĆØuti pomanjkanje nizkih frekvenc?

Bi se splaĆØalo sistem nadgraditi s kakÅ”nim spodobnim nizkotoncem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040979968
klemc



Pridružen/-a: Ned Dec 2009 12:57
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem imel pomanjkanje nizkih frekvenc, vendar pa sem to sedaj reŔil s stojali in bitumnom v Ŕkatli.
ƈe jih postavim na tla mi pa cela soba resonira (predvidevam da je premajhen prostor).
Tako, da ĆØakam na test v veĆØji sobi in potem bomo vidl kakÅ”na je situacija. Imam pa obĆØutek, da bom prezadovoljen (glede na vložene ā‚¬) Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

smacek je napisal/a:
ZvoĆØnike sem dal na tla.

A Å”e kdo, ki si lasti te zvoĆØnike obĆØuti pomanjkanje nizkih frekvenc?

Bi se splaĆØalo sistem nadgraditi s kakÅ”nim spodobnim nizkotoncem?


Odvisno kaj iÅ”ĆØeÅ”: butali in brundali ne bodo (Å”e posebej, ĆØe si vajen komercialnih zvoĆØnikov) odigrajo pa fantastiĆØen bas v pravem sistemu Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smacek



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 10:03
Prispevkov: 13
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitko je napisal/a:
smacek je napisal/a:
ZvoĆØnike sem dal na tla.

A Å”e kdo, ki si lasti te zvoĆØnike obĆØuti pomanjkanje nizkih frekvenc?

Bi se splaĆØalo sistem nadgraditi s kakÅ”nim spodobnim nizkotoncem?


Odvisno kaj iÅ”ĆØeÅ”: butali in brundali ne bodo (Å”e posebej, ĆØe si vajen komercialnih zvoĆØnikov) odigrajo pa fantastiĆØen bas v pravem sistemu Wink


Na trenutke bi si zaželel malce veĆØ basa, ampak vsekakor ne toliko, da bi karkoli brundalo in da bi se cela soba tresla, od glasbe pa ne bi bilo niĆØ. Bi bil kakÅ”en kvaliteten diy aktivni nizkotonec dobra reÅ”itev? Ali je bolje pustiti sistem tak kakrÅ”en je?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040979968
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2010 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

smacek je napisal/a:
A Å”e kdo, ki si lasti te zvoĆØnike obĆØuti pomanjkanje nizkih frekvenc?

klemc je napisal/a:
Tudi jaz sem imel pomanjkanje nizkih frekvenc, ...


Glede na karakteristike zvoĆØnih enot - FS=61 Hz - je razumljivo, da zna komu manjkati spodnji bas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TIGER9292



Pridružen/-a: Sob Jan 2010 20:01
Prispevkov: 37
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2010 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmm, zanimivo meni je UroÅ”, ĆØe se ne motim omenil, da so se te zvoĆØniki po meritvah obnesli dosti bolje kot piÅ”e v specifikacijah Smile Kar se basa tiĆØe menim, da ga imajo dovolj. Je pa odvisno od vrste glasbe, ki jo posluÅ”aÅ”... Poizkusi kakÅ”en komad "obogaten" z basi pa potem poroĆØaj Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2010 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni reĆØeno toda je ĆØist možno da si predampiral Å”katlo. Poskusi z manj volne ali paĆØ stem kar je vnotraj. Glede na to da je Å”katla notar votla in nima perkat lahko se zgodi da ti je bas in tudi bas refleks predampiran. Mal se igraj stem.
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urosst



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 9:48
Prispevkov: 109
Kraj: ZAGORJE

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2010 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Senca je napisal/a:
smacek je napisal/a:
A Å”e kdo, ki si lasti te zvoĆØnike obĆØuti pomanjkanje nizkih frekvenc?

klemc je napisal/a:
Tudi jaz sem imel pomanjkanje nizkih frekvenc, ...


Glede na karakteristike zvoĆØnih enot - FS=61 Hz - je razumljivo, da zna komu manjkati spodnji bas.


naredi simulacijo pa boÅ” preseneĆØen -3Db na 38 Hz zato sem Å”el
tudi v izdelavo prvega kompleta
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2010 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razmeroma visok QTS vĆØasih prav pride.
Driver ima QTS 0,54, kar mu pomaga pri nižjih tonih, možna so veĆØja odstopanja pri volumnu kabineta kot pri driverju z malim QTS...
Kabinet in tuning, ki ga je naredil UroÅ” je odliĆØen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smacek



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 10:03
Prispevkov: 13
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 00:47    Naslov sporočila: . Odgovori s citatom

Po bolj natanĆØnem posluÅ”anju postavitve zvoĆØnikov na tleh, je razlika oĆØitna,.Nizkih tonov je sedaj dovolj. Ne morem verjeti kakÅ”na zvoĆØna razlika je zaradi drugaĆØne postavitve zvoĆØnikov.




Malce offtopic: Imam težave z ojaĆØevalcem Nad c340. Menjava inputov ne deluje. Vsi inputi delujejo skupaj soĆØasno. Ni važno kateri input imaÅ” vklopljen, glasba se predvaja iz ĆØisto vseh inputov skupaj. ƈe imam priklopljeni dve komponenti, se bo glasba predvajala iz obeh naenkrat. Ali servis lahko odpravi to težavo za normalno vsoto? Ali se popravilo na servisu sploh splaĆØa?

Oprostite ker smetim temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040979968
brincelj



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 12:25
Prispevkov: 25
Kraj: Senovo

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 14, 2010 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej pohvale!

Le ĆØudno se mi zdi, kako si pritrdil notranji križ. Stranice so odliĆØno mozniĆØene (premiÅ”ljeno), križe si pa kar na hitro pritrdil s kovinskim L-profilĆØki Confused Wink

Me pa zanima postopek, kako si Ŕkatle prebarval? Sicer se na sliki ne vidi dobro, izgleda pa super!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smacek



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 10:03
Prispevkov: 13
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 14, 2010 23:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

brincelj je napisal/a:
Najprej pohvale!

Le ĆØudno se mi zdi, kako si pritrdil notranji križ. Stranice so odliĆØno mozniĆØene (premiÅ”ljeno), križe si pa kar na hitro pritrdil s kovinskim L-profilĆØki Confused Wink

Me pa zanima postopek, kako si Ŕkatle prebarval? Sicer se na sliki ne vidi dobro, izgleda pa super!


Pritrditve križa se nisem znal lotiti z mozniki ali ribicami, zato sem uporabil kovinske L-profilĆØke ter veliko lepila. Smile

ZvoĆØnike sem prebarval s piÅ”tolo, ki je je bila zraven poceni kompresorja. Za barvo toĆØno ne vem katero sem uporabil (kupil sem jo v Mavrici). Barva se je lepo oprijela povrÅ”ine (kita v spreju). ZvoĆØniki so prebarvani s tremi sloji barve. V živo se na blizu pri barvi vidijo napake barvanja, ampak na veĆØ kot 1m zvoĆØnik izgleda kot na slikah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040979968
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe