Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dipolni, omnipolarni, panelni, push pull princip DIYzvoènik.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2010 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To mi deli! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tromba je napisal/a:
To mi deli! Very Happy

V bistvu sem rešil v sistemu dva osnovna problema audiofilije.

Lampaši igrajo veè èloveškim ušesom prijetnih harmonikov kot tranzistorji, so pa slabši v tranzijentnih odzivih-poèasnejši, ker ne delujejo pulzno kot tranzistorji, saj njihov gain deluje "zvezno".
Leta sem razmišljal, kako smiselno združit dobre lastnosti obojih in izkljuèit slabe.
Konec koncev tak biamping primarno prinaša tudi podvajanje popaèenj, tega pa si ne želimo.
V mojem biampingu so po veliko švicanja in tvikanja popaèenja zdaj veè kot sprejemljiva, zvok pa posledièno nima niè od tistega kar nas moti pri lampaših in tranzistorcih.
Je samo ZVOK.

Drug problem, kot ga vidim, je, da v zvoènikih kot jih uporabljamo samo bas driver popolnoma razprši zvok po prostoru, mid driverji samo delno, tweeterji pa delujejo toèkovno.
Tako deluje fizika planeta.

Torej je bilo "samo" potrebno doseèi, da se bodo srednji in visoki toni širili enako razpršeno kot basi. Laughing

Vsak tweeter katerekoli zasnove "sili" k temu, da to ponazori, vendar pa zaradi omejitev zasnove mu to uspeva samo delno.

Zato sem rešitev iskal v najbolj uspešnih-optimalnih poskusih takega "siljenja", dipolnem in omipolnem.

Ker je tudi tu še vedno nekaj manjkalo, sem enako kot pri biampingu zaèel razmišljat zakaj pa ne bi poskusil uporabit vseh teh principov skupaj?
In ko sem konèno našel naèin, da so se vsi trije principi smiselno ujeli, sem ugotovil, da se v mojem sistemu zdaj zvok konèno širi enakomerno razpršeno kot v basih, tudi v srednjem in visokotonskem delu in sta zato zvoèna slika in zvok dosti bolj homogena in podobna naravni, kot v obièajno zasnovanem sistemu.

Tu je bilo pomembno tudi to, da vsaka tehnološka zasnova tweeterja zvok podaja drugaèe in posledièno tudi prekriva pomanjkljivosti ostalih zasnov, enako kot je to pomembno pri biampingu.

Zato sem se odloèil za bending wawe transducer, magnetosta in za klasièen polipropilenec, za zadnjega zato, ker igra zelo mehko napram prvima dvema in ima odlièen sweetspot..

Basovsko supertweeterski zadnji zvoènik je tranzistorsko gnan, sprednji par push pulla pa je gnan z lampašem, ki je na novo potvikan.

Zadnji zvoènik ima toèno 1dB boljšo obèutljivost od prednjega, zato odlièni tranzistorski tranzijenti lahko dopolnjujejo zvok lamp, Lineaum bending wawe transducer, ki za moj okus ni niè slabši preformer od Heil AMTjev, pa z svojo 360 stopinjsko reprodukcijo daje toènost visokim tonom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe