Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gradnja HTPC
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 10:45    Naslov sporočila: Gradnja HTPC Odgovori s citatom

Opazil sem, da na forum se ni teme o HTPC (Home Theatre PCjih). Zadeva je zanimiva in daje veliko moznosti nadgradnje in svobodo pri izbiranju aplikacij. Edino kar je pri zadevah potrebno izjemno paziti je izbor komponent, da HTPC ne postane glasna ropotuljica, ki ustvari motnjo pri gledanju filmov ali poslusanju glasbe. Torej pridevniki kot so tih, ucinkovit, malo potraten so zadeve, ki jih je potrebno iskati pri nakupu komponent.

Torej moj projekt bo, da nadomestim svoj legendarni XboX, ki mi zvesto sluzi ze 6 leto, s HTPC. Prva zadeva, ki sem jo ze nabavil je ohisje. Nisem se odlocil za low profile iz preprostega razloga, ker zelim malo vec manevrskega prostora in da bo zadeva dovolj prezracena.

Ohisje: Silverstone LC17


Odlocil sem se za srebrno ohisje. Zadeva je na fronti iz brusenega aluminija in se bo vklopila nekako med ostale Hi-Fi komponente, ki jih ze imam. Dimenzije ohisja so 425x425x170. Torej dovolj visoko, da vanj spravim tudi vecje hladilnike, ki imajo ucinkovite in tihe vente. Ko ze o HSF. HSF za CPU pride najverjetneje naslednja zadeva:


Hladilnih z ventom, cim tisji, velik in ucinkovit: Xigmatek HDT S983


Za CPU sem se odlocil za trenutno najmanj potratnega, a se vedno zmogljivega dvojedrnega AMD Athlon II 240e, ki je deklariran z s porabo max 45W. To bo zagotovilo, da zadeva ne bo vroca. Po testih naj bi bil tudi popolnoma obremenjen prisel le nekaj nad 40C, kar bo super.


Za maticno plosco sem se odlocil glede na stevilo PCI rez. Rabim vsaj dve, saj bom imel instaliran DVB-C PCI TV + CI modul, ki zahtevata vsaj efektivno prosti PCI rezi. Poleg tega pa sem gledal tudi, da ima plata cim vec USB prikljuckov ter, da ima RCA SPDIF izhod. Zahtevo imam, da plata podpisa tudi RAID 1, ki omogoca mirroring diskov. Vec v nadaljevanju. Plata bo najverjetneje naslednja:
Gigabyte GA-MA790X-UD3P


Pri ramih ni potrebno prevec komplicirati. Ker plata podpira DDR2 sem se odlocil za cenovno ugodne Mushkin Essentials 2x2Gb DDR2 800Mhz.


Trdi disk: Odlocil sem se za najtisje in najpocasnejse diske, ki hkrati oddajajo tudi najmanj suma. Odlocil sem se za dva diska, po 1,5Tb. Postavil ju bom v Raid 1, kar pomeni, da bo to mirroring diska, in ce odleti eden, so podatki se vedno na drugem varno shranjeni:
Western Digital Green Power 1,5 Tb SATA300, WD15EADS, 32MB cache SATA-II/300


Za gledanje BluRay filmov se nisem odlicil za BluRay zapisovalnik, ki so trenutno se kar posteno dragi, apak sem se odlicil za DVD/RW combo s podporo za BluRay. Najverjetneje bo to naslednji pogon:
Sony BluRay BDU-X10S black 8x , sata


Napajalnik sem se odlocil za spet tiho in nekoliko manj watno zadevo in sicer Cooler Master Silent Pro M500 (500W). Glede, na to, da so v kisti manj potratne zadeve, bi se sigurno lahko odlocil se za manjsega. PSU ima eno dobro lastnost, da ima modularne priklope s flat kabli. Torej po potrebis prikljucis le tiste napajalne kable, ki jih potrebujes, flat pa omogoca se, da jih skrijes zadaj za maticno plato. Ohisje potem sploh ne bo nabasano z vsemi znorami in prezracenost ohisja boljsa, s tem tudi temperatura nizja. PSU ima tudi gumo za izolacijo sumov in vibracij
Cooler Master Silent Pro M500


HTPC potrebuje tudi svoj TV tuner. Ker imam kabelsko TV sem se odlocil za DVB-C tuner s CI modulom za kodiranje programe. Zadevo ze imam v delovnem PCju in je odlicna. Podpira tudi HD brez najmanjsega problema in DOlby Digital.
Terratec Cinergy C PCI CI


Naslednja zelo pomembna zadeva je graficna kartica. Tu se lahko gre v dve smeri. Lahko se vzame kartico s pasivnim hlajenjem. V tem primeru bo suma vsekakor manj, a hkrati se bo okolica v HTPC malo bolj segrevala in tudi novodobni gaming prakticno odpade v tem primeru, saj ponavadi te kartice niso dovolj zmogljive za up to date spile. Lahko pa se poisce tudi graficno z najbolj ucinkovitim in najtisjim hlajenjem, ki se ga trenutno dobi. Odlocitev je padla v smer ATI najnovejse serije 5XXX. Dobra lastnost serije 5XXX je, da so to kartice, ki preko HDMI izhoda omogocajo streaming Dolby TrueHD in DTS-HD. Torej to je pri HTPC sedaj ena od bistvenih lastnosti, ki jo je potrebno iskati, seveda, ce cas receiver podpira slednje formate.
Graficna kartica bo torej Sapphire Vapor-X 5750 1Gb. Zakaj ta? Kartica ima posebno tehnologijo hlajenja, ki znatno zniza temperaturo graficnem procesorju. Ima posebno hladilno komoro s posebno hladilno tekocino, ki zagotavlja izjemno ucinkovito hlajenje. Verzija 5750 tudi zato, ker ko kartica miruje trosi zgolj samo 16W, torej bo tu vent prakticno mrtev. Pri igranju novodobnih spilov pa je poraba 86W. Tu pa bo vent sicer aktiven, ampak ne bo motec, ker je kljub vsemu tiha. Glede na prejsnjo verzijo kartic HD4850 je poraba za vec kot pol manjsa, performance pa prakticno identicen.
Sapphire Vapor-X 5750 1Gb


Kar se tice periferije tipkovnice in miske razmisljam v smer wireless variante in to bo najverjetneje
Tipkovnica: Logitech Dinovo Edge (bluetooth)


Miska pa kaj takega Logitech NX80


Naj se omenim eno zadevo in to je, da bodo vsi diski, venti in napajalnik montirani s posebnimi gumicami, ki bodo absorbirali vibracije in onemogocile raznolike sume in resonance. Ce bo potrebno bom ohisje odlozil tudi s protihrupnimi oblogami, ampak tu pa je potrebno biti tudi pazljiv, da se ga ne zademfa prevec, ker potem pa se lahko zgodi problem s temperaturo.

Kar se tice glasbene kartice bo sedaj zaenkrat uporabljal pass through preko HDMI in prakticno ne bom potreboval kartice. V prihodnosti pa bom videl, ce bom za stereo potreboval se kaj druga kot samo to. Potem pa se lahko tako odlocil ali za kaksen Cambridge Audio DAC ali pa kaksno audiofilsko ekterno zvocno. Bomo videli kasneje.

lp, d.


Nazadnje urejal/a delfinus Pet Mar 12, 2010 11:25; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanimiv projekt, koliko te to prišlo, verjetno ne bo ravno poceni

predvsem pa ti želim veliko potrpljenja pri nalaganju programske opreme, stvari se lahko hitro skomplicirajo

movie jukeboxi, kodeki, playerji, integracija pilota... Rolling Eyes

tukaj so zmagovalci večpredstavni podaljški

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi mene srbi nekaj podobnega. V bistvu bi moral obstoječo HD4850 zamenjati z novejšo, ki premore HDMI. Čeprav je trenutna povezava preko S-videa presenetljivo dobra (za tistih par TV nanizank, ki jih gledam), bi imelo smisel preiti na HD.

Kolebam zaradi nekaj razlogov:
:: input lag LCD zaslona (nisem povsem prepričan, ali ima kak SW nastavitve delaya
:: dekodiranje zvoka - nekoč sem že testiral večkanalni izhod, pa so kar težave v smislu s kompatibilnostjo playerjev in zvokovnim formatom filmov (testiral sem Divxe)
:: kakovost zvoka

Edini plus teh sistemov (HTPC, NMT) v mojih očeh je le dobavljivost/dostopnost (predvsem HD) filmov.

Drugače pa si kar dobro sestavil. Imam podoben hladilnik (pravzaprav podobno celotno konfiguracijo, od tipkovnice do diska, le AMDjev ne maram) in je prva liga.
http://www.gerchy.si/computer.htm
http://www.gerchy.si/img/posters/qookay1.jpg
http://www.gerchy.si/img/posters/qookay4.jpg

P.S.: Prepričan sem tudi, da se da ventilator "potweekati" tudi na novejših grafičnih karticah, tako lahko dosežeš optimalno razmerje med toploto in glasnostjo.


Nazadnje urejal/a gerchy Pet Mar 12, 2010 11:19; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tice kodekov in programske opreme me ne skrbi, saj se ze vrsto let ukvarjam z instalacijami taksnimi in drugacnimi in so mi aplikacije dobro poznane. Pravzaprav mi je tukaj se izziv, da najdem se kaksno, ki jo dosedaj na delovnem PCju nisem uporabljal, mi bo pa prisla prav na HTPC. Ena med njimi je sigurno XBMC, ki jo imam tudi na Xboxu in je odlicna. V glavnem projekta se veselim in bom tudi se kaj dodal, ko bo prislo tako dalec, da bo prislo nanj nalaganje in instalacije softwara.

Kar se pa cene tice pa je res, da ravno poceni ne bo, bo pa se vedno znatno ceneje od kaksne moderne gaming masince. Smile

Gerchy hehe, tudi jaz sem bolj na Intel strani kar se tice CPUjev. Ampak sem se v tem primeru pri HTPC odlocil za AMD zanj iz cistega razloga, ker je najbolj green in najmanj potraten od vseh. Kar se tice pa venta pa imam v delovni masini tudi isti HSF kot ti Xigmatek S1283? Je?

EDIT: Kako si kaj zadovoljen s tipkovnico?

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je že kar par let, ko sem sestavljal svoj prvi HTPC.Osnova je pač, da izgleda dobro(dandanašnji je takih ohišij že veliko) in pa da ni glasen.K slednjemu veliko pripomore že grafična s pasivnim hlajenjem, seveda pa tudi procesor, ki se ne segreva veliko ter tako producira čim manj odvečne toplote, kar omogoča vgradnjo počasi vrtečih se ventilatorjev.Zmogljivosti komponent pri HTPC igrajo šele drugotno vlogo.
Niso pa HTPC doživeli tolikšnega preboja kot se je morda pričakovalo.En krivec so gotovo igralne konzole, drugi pa razširjene multimedijske možnosti audio in video naprav.
Kar nekaj časa je že minilo od kar sem odstranil iz dnevne sobe svoj poslednji HTPC.Igric ne igram, vse druge potrebe pa mi pokrije že Dreambox satelitski sprejemnik(ki v bistvu tudi je neke vrste HTPC):v odlični kvaliteti sprejemam TV, snemam lahko na vgrajeni HDD, gledam slike ali druge datoteke z USB ključka, brskam po elektronski pošti, streamam audio in video, poslušam na tisoče internetnih radijskih postaj itd.Pri tem pa je upravljanje za tiste, ki so navajeni, zelo preprosto.
Ko pa ima človek še kup priključkov za USB, spominske kartice in mrežo še na samem TV-ju, DVD-ju in AV receiverju, te ostanejo skoraj že neizkoriščene.
Je pa HTPC kljub vsemu zanimiva možnost in njegovo nadgrajevanje in izboljševanje prav luštkan hobby! Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, poznam miško in tipkovnico (imel doma). Miško imam še vedno, na tipkovnici pa me je nekaj motilo, in je šla.

Zakaj pa se nisi odločil za pasivno grafično kartico?

AMD in Intel pa ne gre delit samo na dva kampa in se držat le enega. V določenem času je boljši intel, v določenem pa AMD.

Zakaj pa si se odločil za tako veliko ohišje?
EDIT: Prebral še 1x.. pci zadeve in to.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence:
za pasivno se nisem odlocil, ker bo obcasno tudi kak gaming na HTPCju. Zato najtisja in se vedno zmogljiva 5750 z nekim inovativnim hlajenjem. No sicer pa je tu se pasivna graficna, ki je namenjena ljudem, ki ne rabijo gaminga. ATI HD 5450 je prava izbira. Se vedno ima HDMI in Dolby TrueHD in dts-HD pass through.


Kar se tice pa AMD in Intel je cist res kar pravis. Sam tudi jemljem PCje po intervalih enkrat je Intel drugic AMD. Odvisno pac kar ti ponujajo in kar rabis.

Ohisje pa tudi zato, da bo mal bolj luftig in tudi zato, da se bo ujemal s form faktorjem ostalih Hi-Fi komponent, ki jih imam. V danem momentu je preprosto idealno zame.

Mi lahko poves se kaj te je motilo na tipkovnici. Sicer zgleda fensi smensi, samo rad slisim na kaj sem lahko pripravljen in kaj ni ok.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa bi težno našel neko napako kot velik contra. Ampak, problem je.. ker sem se navadil na wave tipkovnice, pa na navadnih ne znam več pisat. Potem pa je avtomatsko odletela. Zdaj mam logitech wave. (In cakam da cherry začne delat kaj modernejšega.)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dobra ohišja za htpc ima tudi antec

http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=MTE3MQ==
http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=MTE3Mw==







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Al pa tale norost, za kaksne HTPC freake, kjer mora vse sijati Smile.

http://www.silverstonetek.com/products/p_photo.php?pno=cw03&area=usa




Cena? Sitnica. Okrog 700EUR al celo vec, zgolj za zabojnik Smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igorm



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 13:33
Prispevkov: 169
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2010 20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je komu všeč tale gornji Silverstonetek ne rabi biti ravno nor in ga plačati več kot 700€, ker se že pri nas dobi po moje še boljši Thermaltake DH202 za pol manj:
http://www.mlacom.si/artikel/45042/THERMALTAKE-DH202-VJ80051N2Z-crn-7inch-LCD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2010 02:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam HTPC, praktično sem vzel najcenejše komponente skupaj in ga sestavil. Zadevca je tako tiha da je ne slišiš.

Torej napajalnik:
-vzel sem poceni napajlanik (500w), ga razdru, kupil najtišji ventilator in ga zmontiral

-procesor(amd athlon 4200+ x2), gor dal zalmanov hladilnik in ga spustil na najmanjše obrate

-grafična nvidia gt7600gt , kupil najcenejši hladilnik in ga preko potenciometra reguliram

Ubistvo se zadeve ne sliši-tudi v tišini razen diskov

Hočem samo povedati, da sestavljaš mašino, ki ni potrebna za v dnevno sobo. Za pol manjši denar lahko sestaviš mašino ki bo še zmeraj z levo roko poganjala vse tvoje aplikacije, razen morda najnovejših iger.

Predlagam naslednje:
Za HTPC neka običajna mašina z majhnim diskom+ direktna povezava(lan) z serverjem, kjer lahko imaš poljubno glasno mašino, in kjer imaš spravljene zadeve na diskovju.

Treba se je zavedat da najnovejši bluray playerji uporabljajo procesorje, ki niso niti v sanjah podobni tem, ubistvo so procesorji tako slabo da vprašanje če bi na njih sploh deloval windows xp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2010 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj družba!

Zanimiv projekt tole. Bi pa imel eno vprašanje, zame kot velikega ljubitelja funkcionalnosti eno najbistvenejših. Namreč kako je zamišljeno upravljanje HTPC-ja?

Je to mišljeno s tipkovnico, miško in monitorjem v sweetspotu oziroma pred kavčem, kjer se posluša?

Je to mišljeno s tipkovnico, miško v sweetspotu, kot monitor pa služi velik LCD/plazma televizor na steni nad hifi sistemom?

Je to mišljeno podobno kot pri kakšnem NMT playerju, torej na velikem LCD/plazma televizorju s pomočjo običajnega daljinskega upravljalnika?

Je to mišljeno s kakšnim wifi upravljalnikom z zaslonom na dotik (PDA, tablet, Iphone,...)

Je mogoče mišljeno kako drugače?

Prvo in drugo nefunkcionalno varianto si nekako ne morem zamišljati. Bi že prvi teden izgubil živce in vrgel vse skupaj čez okno. Tretja in četrta varianta, če bi bili dobro softversko implementirani, pa bi bili cool. Cool

Kaj pa denimo varianta s kakšnim seksi wi-fi flat kompjuterčkom z večjim zaslonom na dotik, kot je tale spodaj:



To gre za več let star proizvod (v bistvu že zastarel, lepim gor bolj kot ne zaradi ideje). Danes so tržišču sigurno modernejše in cenejše podobne zadeve, ki bi dobro služile. Da se nekaj takega fino softversko implementira s HTPC, bi lahko bilo upravljanje HTPC-ja s takšnim seksi wi-fi gadgetom v naročju, prava uživancija. Cool

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2010 11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako kontrolirati HTPC je prakticno stvar ideje in domisljije, ker nisi omejen le pri enem nacinu. Tako lahko kombiniras z razlicnimi gadgeti, pac glede na potrebe in preference: s tipkovnico in z bliznjicami na tipovnici, misko, ki je vsaj jaz vidim kot najhitrejsi vmesnik, ki ti daje najvec svobode in maneverskega prostora pri upravljanju. Predstavljam si, da jo bom imel na sedezni na naslonjalu za roko venomer. Kak daljinec vsekakor ni odvec, npr Logitech Harmony ali pa Vista MCE in vseskupaj kontroliras preko softwara, katerega vmesnik si prilagodis glede na potrebe.



Tu je se upravljanje preko LAN in WAN, ce je potreba seveda, poleg tega pa se lahko dobi tudi kaksno sofisticirano kontroliranje, kot jo navajas, samo tam je pa ze tudi financno zadeva zelo draga Smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2010 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tale zadevca je super, če jo imaš. Je modna, paše v dnevno sobo ter ne potrebuješ podlage za upravljanje. Velik plus je tudi neproblematična implementacija v sistem, kajti s piloti in Griderjem(aplikacija, ki skrbi da pilot komunicira z računalnikom) so lahko velike težave. Problem je samo cena
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komponente/miske/logitech-laserska-brezzicna-miska-mx-air_-_CX00055843
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Naslednja
Stran 1 od 33

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe