Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ƈorba
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 137, 138, 139  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da malo oživim temo...

Danes sem bil dopoldan sam doma in naprej testiral novi diy napajalnik za Squeezebox (o katerem sem že govoril na forumu) vs. originalni switcherski napajalnik ki pride v kompletu.

Razlika je sliÅ”na. ƈlovek na brzino dobi obĆØutek, da skviz z novim napajalnikom igra slabÅ”e. TiÅ”je, laid back in brez neke avtoritete, pri ĆØemer originalni switcher napajalnik proti njemu zveni nabildano kot pravi show performer. Po nekem ĆØasu pa se pride do spoznanja, da je zvok na prvo žogo varal in da ta "nezainteresiranost" diy napajalnika napram originalnemu switcherju pravzaprav ni slabost temveĆØ prednost. NamreĆØ zvok se je oĆØistil, ozadje je postalo tiÅ”je (potemnelo), zaradi ĆØesar so na povrÅ”je priplavali detajlĆØki ki prej s switcherjem niso priÅ”li do izraza. Vglavnem z diy napajalnikom skviz zveni pravilneje. Bolj fino in organsko.

Ni tu sedaj zvoĆØne razlike kot dan in noĆØ. Ta verjetno na nekem nerezolutnem sistemu sploh ne bo opazna. Je pa povsem dovolj, da kot picajzl na rezolutnem Nuforsu kateremu ne moreÅ” prikriti ama niĆØesar, nimam veĆØ peace of mind ĆØe priklopim nazaj originalni switcher, vedoĆØ da je novi diy boljÅ”i. Prej je bil stari ĆØisto okej, zdaj pa iznenada ni veĆØ... ĆØudna smo mi sorta hehe.

Evo Å”e kratek videoklip danaÅ”nje Å”pilerancije. Posnel sem s fotoaparatom, zato je kvaliteta posnetka slaba, pa Å”e skompresiral sem ga, da sem ga lahko postavil na net. NanaÅ”a se na "poletavanje" bas membrane Mark & Daniel zvoĆØnikov, katerih ustroj membrane je patentiran, v praksi pa delujejo da padeÅ” dol. +/- 1 cm povsem linearnega hoda ven in notri (obiĆØajni basovci nekje 4 mm) in pri tem brez vsakrÅ”nega sliÅ”nega popaĆØenja. KiÅ”ta je pri tem popolnoma mrtva, kot da basovec stoji na mestu. Rabijo pa Mark & Danieli za to ojaĆØevalnik z jajci. Minimalno 100W RMS na kanal, pa tisith ta pravih, drugaĆØe zveni kompresirano kot radio budilka. Ko jim daÅ” tinte piti pa Å”pilajo da je veselje. Kot da bi posluÅ”al velike samostojeĆØe bokse s hitrostjo in agilnostjo malih zvoĆØnikov. Nufors jim vadi duÅ”o hehe.

Evo real life footage:

http://users.triera.net/vornsalj/MVI_0521.mpg

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NiĆØ ne bo iz tega (filmĆØa), vsaj pri meni ne dela (quick time player). Crying or Very sad
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm, ĆØudno. Pretvoril sem v obiĆØajen mpg fajl kakrÅ”nega obvlada vsak predvajalnik. ƈisto možno da sem kaj zaÅ”uÅ”tral, saj konvertiranja iz AVI v MPEG dosedaj Å”e nisem poĆØel. Meni na obiĆØajnem Windows media playerju dela normalno.

Videoclip je izpadel sila ĆØudno oziroma nekako umetno. Izgleda kot da je muzika naknadno vstavljena v video, vendar gre za pravo muziko. To je takrat Å”pilalo, pri ĆØemer pa ob "izletih" membrane ni sliÅ”ati nobenega basa, saj fotiĆØ tega ni v stanju zvoĆØno zajeti.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hihi, kakŔen Xmax Smile

Pri velikio mehko vpetih zvoĆØnikih se vidi tako skakanje, ĆØeprav za kakÅ”en centimeter manj oĆØitno Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

FilemĆØek dela. Ti pa se ne hecas, bogi sosedi to je moglo igrat kar na glas. Very Happy Very Happy Malo heca. Redkokdaj vidiÅ”, da se toliko premikajo memrane od basa. Shocked Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Very Happy Very Happy

Glasnost v sobi tekom snemanja je bila kar konkretna. Ti M&D-ji gredo brez problema dol na 30 Hercov, kar je nevideno v segmentu malih zvoĆØnikov. Celo manjÅ”i Ruby Å”e živi na 30 Hercih. Rolled off seveda, vendar je zaznavno. Razz

Kar se tiĆØe sosedov imam veliko sreĆØo. Prvi je 50 metrov stran, pa Å”e ta je velik ljubitelj glasbe in dobrega zvoka, tako da ni problema. Razz

Mark & Daniel obožuje teranje. Bolj ko jim daÅ” vetra bolj so zadovoljni in takÅ”na poletavanja bas membrane so pri glasnem posluÅ”anju ali ob basirajoĆØi glasbi povsem normalna. Gre za kontrolirano gibanje v okviru +/- 1 cm hoda in to na daljÅ”e proge prenaÅ”ajo brez matranja. Morajo pa biti podprti z "elektrarno" ki jih je zmožna v vsakem trenutku krotiti. Velika moĆØ ojaĆØevalnika tukaj ni dovolj. Mora biti v stanju vso svojo silno rezervo moĆØi tudi v trenutku sprostiti kadar je to potrebno, da ne prihaja do nekontroliranih izletov s proge, saj M&D so zahtevni. Nufors je za njih idealen partner saj je svojo enormno rezervo moĆØi (1.3 KW peaka na kanal), zahvaljujoĆØ izredno hitremu switcherskemu napajanju v stanju isporoĆØiti v vsakem trenutku, ter med tranzienti ne potrebuje ĆØasa da si opomore.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2008 07:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dosti zajebancije zdaj pa k resnim zadevam!

Ton na off in oĆØke na paÅ”o:

http://www.youtube.com/watch?v=xbuwPlIadsE&feature=related

Le kje dobi Mile take plesalke ???? Shocked Shocked Shocked

Pa si ja nor. ƈlovek bi prviĆØ vzel tak zalet, da bi jo kar preskoĆØil. ƈe ga prej sluĆØajno že ne bi Å”tihnil herc. Laughing

NimaŔ kaj, tole mi je definitivno polepŔalo jutro. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2008 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta filemĆØek sem že videl ampak sem ga z veseljem Å”e enkrat pogledal, res dobra cura. Jaz pa sem se danes na tega nasmejal do solz. ƈe je sporen bi prosil moderatorje da zbriÅ”ejo link.
http://www.24sata.hr/video/srbija-otac-darovao-sinu-prostitutku-za-rodendan/61335/?context=naslovnica&web_page_id=main_page_video
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2008 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zame je okej. ƈe je sprejemljivo za 24ur portal katerega prebirajo tudi otroci, zakaj potem ne bi bilo tudi za naÅ”ega, saj smo v temi svaÅ”tarije. Very Happy Razen ĆØe bo ata Tranci rekel drugaĆØe.

Ko smo že glih pri lepÅ”em spolu, bi izpostavil neki ĆØuden sindrom, ki se mi pojavlja v zadnjem ĆØasu. NamreĆØ vedno ko na televiziji preletavam programe in pridem na TV PINK, mi roka na daljincu nekako otrpne. Toliko sem Å”e sposoben da pritisnem mute knof, potem pa ratam cel trd in sploh ne morem odvrniti pogleda z ekrana.

Ima kdo podobne težave?

Glede na to da sem ljubitelj novodobnih igraĆØk, bi to morebiti imelo kaj opraviti s tistimi migajoĆØimi polprosojnimi raketicami tam? Zdaj pa je že res skrajni ĆØas da zatežim dohtarju za arcneje, saj niti kanalov ne morem veĆØ Å”altavati normalno.


Na tisti tv so res fejst. Sicer res da jih je dosti kirurÅ”ko modificiranih ali ĆØe ne drugega prenaÅ”minkanih, vendar nekatere so pa res "stoj pa glej". Mislim da se ĆØlovek ne bi preveĆØ upiral kakÅ”ni tamkajÅ”nji hudi milf raketi ĆØe bi mu že glih roko zvijala. Laughing

Ena taka bi bila NataÅ”a Bekvalac. Ne vem ĆØe po emÅ”otu že uradno zapade pod milf, bi pa vseeno bila za po južni. Very Happy Spodnjo zremiksirano verzijo njenega komada Nikotin sem lani pogosto posluÅ”al v avtomobilu. Se mi zdi taka vÅ”eĆØna poletna varianta, kadar si ĆØlovek med vožnjo zaželi nekaj na izi in naglas.

NataŔa Bekvalac - Nikotin AbeeDj Club remix 2005.

Se opraviĆØujem na izletu s proge, malo heca v tem stresnem vsakdanu mora biti. Glede na to da je smeh pol zdravja, pa ga je itak Å”e premalo. Very Happy

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2008 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo podobne težave?


Brez skrbi jih imamo vsi Twisted Evil

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 22, 2008 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:

Evo real life footage:
http://users.triera.net/vornsalj/MVI_0521.mpg


http://www.youtube.com/watch?v=P-fTjTcNQRM&feature=related

To pa te lahko Å”e ubije ĆØe imaÅ” glavo zraven Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2008 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing Laughing Laughing Laughing

ƈe že glih ne ubije, pa faÅ”eÅ” orenk prehlad. Laughing

Mater, to bi jaz rabil ko sem plato ulival. Da bi mi fajn poŔtamfal. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2008 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probajte tole ĆØudo (brez Å”umnikov):

http://www.publicprofiler.org/worldnames/Default.aspx

... moj redek priimek, ki se pojavlja samo na KoroÅ”kem in nekaj malega v Celju, je zadeva zlocirala praktiĆØno v nulo natanĆØno. Tako krajevno kot Å”tevilĆØno. Shocked Shocked Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2008 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem se na brzino malo poŔpilal z novim Apple Iphone. Zadevica je ful luŔtna in uporabniku prijazna.



Prijatelj - veliki hi-tech entuzijast, Ŕe bo s tem meŔal Ŕtrene. Dela na tem, da bo z njim preko blue tootha poŔiljal glasbo v brezizgubnem formatu v zunanji D/A pretvornik. To Ŕe bo pestro. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
HairwayToSteven



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:57
Prispevkov: 15
Kraj: Ravne na Kor.

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 00:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Probajte tole ĆØudo (brez Å”umnikov):

http://www.publicprofiler.org/worldnames/Default.aspx

... moj redek priimek, ki se pojavlja samo na KoroÅ”kem in nekaj malega v Celju, je zadeva zlocirala praktiĆØno v nulo natanĆØno. Tako krajevno kot Å”tevilĆØno. Shocked Shocked Shocked


no, ta zadeva ni ravno natanĆØna, mene (oz. priimka) sploh ni!!! Evil or Very Mad Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 137, 138, 139  Naslednja
Stran 2 od 139

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe