Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Čorba
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 137, 138, 139  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da malo oživim temo...

Danes sem bil dopoldan sam doma in naprej testiral novi diy napajalnik za Squeezebox (o katerem sem že govoril na forumu) vs. originalni switcherski napajalnik ki pride v kompletu.

Razlika je slišna. Človek na brzino dobi občutek, da skviz z novim napajalnikom igra slabše. Tišje, laid back in brez neke avtoritete, pri čemer originalni switcher napajalnik proti njemu zveni nabildano kot pravi show performer. Po nekem času pa se pride do spoznanja, da je zvok na prvo žogo varal in da ta "nezainteresiranost" diy napajalnika napram originalnemu switcherju pravzaprav ni slabost temveč prednost. Namreč zvok se je očistil, ozadje je postalo tišje (potemnelo), zaradi česar so na površje priplavali detajlčki ki prej s switcherjem niso prišli do izraza. Vglavnem z diy napajalnikom skviz zveni pravilneje. Bolj fino in organsko.

Ni tu sedaj zvočne razlike kot dan in noč. Ta verjetno na nekem nerezolutnem sistemu sploh ne bo opazna. Je pa povsem dovolj, da kot picajzl na rezolutnem Nuforsu kateremu ne moreš prikriti ama ničesar, nimam več peace of mind če priklopim nazaj originalni switcher, vedoč da je novi diy boljši. Prej je bil stari čisto okej, zdaj pa iznenada ni več... čudna smo mi sorta hehe.

Evo še kratek videoklip današnje špilerancije. Posnel sem s fotoaparatom, zato je kvaliteta posnetka slaba, pa še skompresiral sem ga, da sem ga lahko postavil na net. Nanaša se na "poletavanje" bas membrane Mark & Daniel zvočnikov, katerih ustroj membrane je patentiran, v praksi pa delujejo da padeš dol. +/- 1 cm povsem linearnega hoda ven in notri (običajni basovci nekje 4 mm) in pri tem brez vsakršnega slišnega popačenja. Kišta je pri tem popolnoma mrtva, kot da basovec stoji na mestu. Rabijo pa Mark & Danieli za to ojačevalnik z jajci. Minimalno 100W RMS na kanal, pa tisith ta pravih, drugače zveni kompresirano kot radio budilka. Ko jim daš tinte piti pa špilajo da je veselje. Kot da bi poslušal velike samostoječe bokse s hitrostjo in agilnostjo malih zvočnikov. Nufors jim vadi dušo hehe.

Evo real life footage:

http://users.triera.net/vornsalj/MVI_0521.mpg

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nič ne bo iz tega (filmča), vsaj pri meni ne dela (quick time player). Crying or Very sad
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm, čudno. Pretvoril sem v običajen mpg fajl kakršnega obvlada vsak predvajalnik. Čisto možno da sem kaj zašuštral, saj konvertiranja iz AVI v MPEG dosedaj še nisem počel. Meni na običajnem Windows media playerju dela normalno.

Videoclip je izpadel sila čudno oziroma nekako umetno. Izgleda kot da je muzika naknadno vstavljena v video, vendar gre za pravo muziko. To je takrat špilalo, pri čemer pa ob "izletih" membrane ni slišati nobenega basa, saj fotič tega ni v stanju zvočno zajeti.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hihi, kakšen Xmax Smile

Pri velikio mehko vpetih zvočnikih se vidi tako skakanje, čeprav za kakšen centimeter manj očitno Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Filemček dela. Ti pa se ne hecas, bogi sosedi to je moglo igrat kar na glas. Very Happy Very Happy Malo heca. Redkokdaj vidiš, da se toliko premikajo memrane od basa. Shocked Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Very Happy Very Happy

Glasnost v sobi tekom snemanja je bila kar konkretna. Ti M&D-ji gredo brez problema dol na 30 Hercov, kar je nevideno v segmentu malih zvočnikov. Celo manjši Ruby še živi na 30 Hercih. Rolled off seveda, vendar je zaznavno. Razz

Kar se tiče sosedov imam veliko srečo. Prvi je 50 metrov stran, pa še ta je velik ljubitelj glasbe in dobrega zvoka, tako da ni problema. Razz

Mark & Daniel obožuje teranje. Bolj ko jim daš vetra bolj so zadovoljni in takšna poletavanja bas membrane so pri glasnem poslušanju ali ob basirajoči glasbi povsem normalna. Gre za kontrolirano gibanje v okviru +/- 1 cm hoda in to na daljše proge prenašajo brez matranja. Morajo pa biti podprti z "elektrarno" ki jih je zmožna v vsakem trenutku krotiti. Velika moč ojačevalnika tukaj ni dovolj. Mora biti v stanju vso svojo silno rezervo moči tudi v trenutku sprostiti kadar je to potrebno, da ne prihaja do nekontroliranih izletov s proge, saj M&D so zahtevni. Nufors je za njih idealen partner saj je svojo enormno rezervo moči (1.3 KW peaka na kanal), zahvaljujoč izredno hitremu switcherskemu napajanju v stanju isporočiti v vsakem trenutku, ter med tranzienti ne potrebuje časa da si opomore.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2008 07:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dosti zajebancije zdaj pa k resnim zadevam!

Ton na off in očke na pašo:

http://www.youtube.com/watch?v=xbuwPlIadsE&feature=related

Le kje dobi Mile take plesalke ???? Shocked Shocked Shocked

Pa si ja nor. Človek bi prvič vzel tak zalet, da bi jo kar preskočil. Če ga prej slučajno že ne bi štihnil herc. Laughing

Nimaš kaj, tole mi je definitivno polepšalo jutro. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2008 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta filemček sem že videl ampak sem ga z veseljem še enkrat pogledal, res dobra cura. Jaz pa sem se danes na tega nasmejal do solz. Če je sporen bi prosil moderatorje da zbrišejo link.
http://www.24sata.hr/video/srbija-otac-darovao-sinu-prostitutku-za-rodendan/61335/?context=naslovnica&web_page_id=main_page_video
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2008 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zame je okej. Če je sprejemljivo za 24ur portal katerega prebirajo tudi otroci, zakaj potem ne bi bilo tudi za našega, saj smo v temi svaštarije. Very Happy Razen če bo ata Tranci rekel drugače.

Ko smo že glih pri lepšem spolu, bi izpostavil neki čuden sindrom, ki se mi pojavlja v zadnjem času. Namreč vedno ko na televiziji preletavam programe in pridem na TV PINK, mi roka na daljincu nekako otrpne. Toliko sem še sposoben da pritisnem mute knof, potem pa ratam cel trd in sploh ne morem odvrniti pogleda z ekrana.

Ima kdo podobne težave?

Glede na to da sem ljubitelj novodobnih igračk, bi to morebiti imelo kaj opraviti s tistimi migajočimi polprosojnimi raketicami tam? Zdaj pa je že res skrajni čas da zatežim dohtarju za arcneje, saj niti kanalov ne morem več šaltavati normalno.


Na tisti tv so res fejst. Sicer res da jih je dosti kirurško modificiranih ali če ne drugega prenašminkanih, vendar nekatere so pa res "stoj pa glej". Mislim da se človek ne bi preveč upiral kakšni tamkajšnji hudi milf raketi če bi mu že glih roko zvijala. Laughing

Ena taka bi bila Nataša Bekvalac. Ne vem če po emšotu že uradno zapade pod milf, bi pa vseeno bila za po južni. Very Happy Spodnjo zremiksirano verzijo njenega komada Nikotin sem lani pogosto poslušal v avtomobilu. Se mi zdi taka všečna poletna varianta, kadar si človek med vožnjo zaželi nekaj na izi in naglas.

Nataša Bekvalac - Nikotin AbeeDj Club remix 2005.

Se opravičujem na izletu s proge, malo heca v tem stresnem vsakdanu mora biti. Glede na to da je smeh pol zdravja, pa ga je itak še premalo. Very Happy

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2008 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo podobne težave?


Brez skrbi jih imamo vsi Twisted Evil

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 22, 2008 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:

Evo real life footage:
http://users.triera.net/vornsalj/MVI_0521.mpg


http://www.youtube.com/watch?v=P-fTjTcNQRM&feature=related

To pa te lahko še ubije če imaš glavo zraven Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2008 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing Laughing Laughing Laughing

Če že glih ne ubije, pa fašeš orenk prehlad. Laughing

Mater, to bi jaz rabil ko sem plato ulival. Da bi mi fajn poštamfal. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2008 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probajte tole čudo (brez šumnikov):

http://www.publicprofiler.org/worldnames/Default.aspx

... moj redek priimek, ki se pojavlja samo na Koroškem in nekaj malega v Celju, je zadeva zlocirala praktično v nulo natančno. Tako krajevno kot številčno. Shocked Shocked Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2008 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem se na brzino malo pošpilal z novim Apple Iphone. Zadevica je ful luštna in uporabniku prijazna.



Prijatelj - veliki hi-tech entuzijast, še bo s tem mešal štrene. Dela na tem, da bo z njim preko blue tootha pošiljal glasbo v brezizgubnem formatu v zunanji D/A pretvornik. To še bo pestro. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
HairwayToSteven



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:57
Prispevkov: 15
Kraj: Ravne na Kor.

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 00:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Probajte tole čudo (brez šumnikov):

http://www.publicprofiler.org/worldnames/Default.aspx

... moj redek priimek, ki se pojavlja samo na Koroškem in nekaj malega v Celju, je zadeva zlocirala praktično v nulo natančno. Tako krajevno kot številčno. Shocked Shocked Shocked


no, ta zadeva ni ravno natančna, mene (oz. priimka) sploh ni!!! Evil or Very Mad Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 137, 138, 139  Naslednja
Stran 2 od 139

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe