Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

KakŔna volna v absorber?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2010 03:56    Naslov sporočila: KakÅ”na volna v absorber? Odgovori s citatom

Izdelal sem si prvi absorber, nameravam narediti Å”e 2 in jih postavit v kote.Zanima me, ĆØe je steklena volna, ki jo imam in je podobna "ursi" OK.Kot sem izvedel do sedaj, naj bi bila najboljÅ”a poltrda kamena volna.Ali to pomeni, da je bolje ĆØe kupim to, oz. ali je razlika majhna in je vseeno.ƈe naj jo kupim kakÅ”na toĆØno in kje lahko to kupim v KR ali LJ.
Pa Å”e to: Prvi absorber sem naredil dim.- Å”:60cm, v:100cm in je miloreĆØeno prevelik.Druga dva zato nameravam narediti manjÅ”a 40x80.Bo to kaj vplivalo na karkoli?
Pa Å”e to - Ali mora biti Å”irina okvirja enaka debelini absorbcijskega materjala, ali je lahko okvir Å”irÅ”i ter s tem kompenzira za odmik od stene, da je le-ta lahko vizuelno manjÅ”i.Upam da nisem preveĆØ zakompliciral in me razumete.
Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2010 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vrsta in debelina volne je odvisna od tega kako debel absorber boÅ” delal in koliko bo od stene.

NapiÅ”i kaj veĆØ o tem.

Zakaj ti je bil 60 x 100 cm absorber prevelik? - Ali vizuelno ali kaj drugega?
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2010 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Absorber bo v kotu (povprek), volna pa debeline 10cm.Ker hoĆØem da pokrije ĆØim nižje frekvence.Zanima me kako se toĆØno reĆØe izdelku, ker ko sem rekel za poltrdo kameno volno prodajalec ni vedel kaj hoĆØem.
Prevelik pa se mi absorber zdi vizuelno, pa ko ga postavim povprek v kot vzame veliko prostora.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PovrÅ”ina novih - manjÅ”ih absorberjev bo skoraj za polovico manjÅ”a od prvitnih, s ĆØimer se bo ustrezno tudi zamjÅ”alo absorbiranje. Glede na to, priporoĆØam, da najdeÅ” kakÅ”en dodaten prostor za absorberje.

Domnevam, da boÅ” absorberje postavil v kot do obeh sten. V tem primeru, ti priporoĆØam uporabo trde kamene volne Knauf (bivÅ”i Termo Å kofja Loka) z oznako TP 50. To je talna ploÅ”ĆØa (za pod cementni estrih) debeline 5 cm. Debelino 10 cm dobiÅ” z uporabo dveh ploÅ”ĆØ.
Debelina 5 cm je primerna zato, ker jo dobiÅ” praktiĆØno v vsaki trgovini z gradbenim materialom, lažje jo obdelujeÅ” - režeÅ” ter iz nje lahko delaÅ” absorberje razliĆØnih debelin - glede na razpoložljiv prostor in potrebe.

Za izdelavo dveh absorberjev 40 x 80 debeline 10 cm rabiÅ” tri ploÅ”ĆØe TP 50.

Ker so osnovne ploÅ”ĆØe 60 x 100 cm, ti priporoĆØam, da sprednjo ploÅ”ĆØo izdelaÅ” iz enega kosa, za zadnjo pa odrežeÅ” od ene nove kos 60 x 40 (ostane ti Å”e en 60 x 40 za drugi absorber), za ostalo (20 x 40 cm) pa uporabiÅ” ostanke od prednje ploÅ”ĆØe.

Da si olajÅ”aÅ” delo, lahko ploÅ”ĆØe za silo zlepiÅ” z Neostik ali podobnim lepilom. To narediÅ” tako, da na prednjo ploÅ”ĆØo z zadnje strani naneseÅ” Neostik na 4 toĆØke za ploÅ”ĆØo 40 x 60 in na 2 toĆØki za ploÅ”ĆØo 40 x 20 (ki si jo odrezal od ostanka prednje ploÅ”ĆØe). Nanosi naj bodo velikosti kovanca za 50 centov in debeline 2-3 mm. Na tako naneÅ”eno lepilo pritisnemo ploÅ”ĆØi, ki ju bomo lepili, ter ju nato odstranimo za kakÅ”no minuto, da se lepilo malce posuÅ”i. Nato ploÅ”ĆØe stisnemo skupaj. ƈez kakÅ”nih 10 minut lepilo že zadovoljivo drži ploÅ”ĆØe skupaj, tako da lažje delaÅ” nadaljne faze (ovijanje v vrtnasrki filc ter morebitna finalizacija z dekorativnim blagom - odvisno od izvedbe).

Lepljenje ni obvezno, ga pa priporoĆØam.

ƈe boÅ” delal absorber z lesenim okvirjem Å”irokim 10 cm (OK rabiÅ” jih cca 11, zaradi blaga), potem bi jaz na tvojem mestu v tak okvir vgradil samo enojno debelino torej 5 cm, ker se pri absorbiranju manjko materiala zaradi zraĆØne reže, ki je med ploÅ”ĆØo in zidom praktiĆØno ne pozna. S tem imamo manj dela, zmanjÅ”a se nam teža absorberja (ni tako pomebno zate, ker bo tvoj verjetno na tleh) pa tudi stroÅ”kov je manj (manj blaga, lepila in kamene volne). Je pa kamena volna poceni, tako da glede tega ni panike. Paket s 6 ploÅ”ĆØami stane manj kot 25 EUR, tako da te les in blago staneta veĆØ.

Javi rezultate, pa Ŕe kakŔno fotko obesi.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala CK, kot vedno je tvoj odgovor reŔil moje zagate.
Okvir je debeline 13cm, katerega sem nameraval odmakniti od zidu Ŕe za 5cm.Bo to ok. za 10 cm volne?
Grem kupit kameno volno, pa bom poslikal absorberje, ko bodo narejeni.Upam da mi bo uspelo naložit fotke, ker bo prviĆØ.
L.P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 22:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

5 cm trde kamene volne bo zadoÅ”ĆØalo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe