Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ta veseli dan kulture ...

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 09:36    Naslov sporočila: Ta veseli dan kulture ... Odgovori s citatom

... in 209 letnica rojstva 'našega' Franceta Prešerna ! Wink

Boste šli v kak 'dom kulture', se boste udeležili kake priredittve ... !?
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 13:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Crying or Very sad
bom, ker moram...
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zveèer me èaka ena ura štemanja (z zamaški v ušesu), nato si bom odprl eno malo pivo in nabil Shostakovicha (brez zamaškov v ušesih).
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Zveèer me èaka ena ura štemanja (z zamaški v ušesu), nato si bom odprl eno malo pivo in nabil Shostakovicha (brez zamaškov v ušesih).
V.


Kaj pa od Dimitrija, pa kdo igra, pa sploh zelo radoveden...
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2009 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

orc.perc je napisal/a:
hi_musica je napisal/a:
Zveèer me èaka ena ura štemanja (z zamaški v ušesu), nato si bom odprl eno malo pivo in nabil Shostakovicha (brez zamaškov v ušesih).
V.


Kaj pa od Dimitrija, pa kdo igra, pa sploh zelo radoveden...


Sedma simf. (Leningrajska), LSO, Bernard Haitink, DECCA

Ravno nabavljam Šoštakovièa iz založbe Telarc, da malo primerjam stare posnetke z audofilskimi. Nekateri stari DECCA iz sedemdesetih so namreè res fantastièni.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2009 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, malo sem preletel Telarcovo ponudbo pa mi kar malo smrdi. Sicer so kakšni fini dirigenti, ampak, ameriški orkester da izvaja "našo" slovansko Razz oz. širše-europsko muziko??

recimo : Erich Kunzel & Cincinnati Pops Orchestra : Russian Nights
Veš kaj mislim???

Am. komponistov se v Europi ne bodo lotili. Po moje bi prav St.Petersburg filharmonija znala to oddelat tako kot gre, ta simfonija je njihov "hišni komad", poznajo vse! detajle komada.

Razz
http://cgi.ebay.de/ROZHDESTVENSKY-Signed-SHOSTAKOVICH-Symphony-5-7-2CD_W0QQitemZ360206284171QQcmdZViewItemQQptZB%C3%BCcher_Unterhaltung_Music_CDs?hash=item53ddf7b58b
Ad hoc ruski orkester??

Kako pa je posneta ta DECCA LPO, s stereo parom?
LPO sigurno "raztura".
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2009 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, vèasih tudi ameri poskrbijo za kako preseneèenje Smile. So pa to seveda profesionalci in na take glasbenike je treba gledati s tega stališèa.

Znanec je opravljal dipomsko nalogo dirigenta v naši filharmoniji. Orkester je bil RTV. Pravil je, da so že na prvih vajah odigrali fantastièno. Šlo je sicer za njihov stalni repertuar (Betoven), ampak kljub vsemu, presenetlivjo - èe sem ga prav zastopil so imeli samo 2 vaji, generalko ter nato nastop. In bilo je odlièno odigrano!

Mislim, da je bolj stvar interpretacije in angažiranosti dirigenta. Imam npr. zbirko Betovnovih od Karajana, pa se mi zdi tako zategnjen in "tog", da mi skoraj ni poslušljiv. Po drugi strani pa npr. amerièan Michael Tilson Thomas deluje tako svež in zanimiv.

S kaki St. Petersburg filh. orkestrom pa verjetno res ne moreš faliti!

V
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2009 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, razumem. Kaj se pa profesionalnosti med glasbeniki tièe, isto profiji šraufajo skupaj te audio komponente, recimo, pa veš da so si dosti razliène.
Ja, naši orkestri imamo kdaj svetle trenutke...

Karajan, a poznaš zgodbico da je po legendi on zahteval da mora biti CD dolžine za njegovo izvedbo Beethovnove devete?
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2009 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DECCA je izdala serijo svojih starejših posnetkov na CD-jih. Special price. Cena nekih 5 funtov/kos. Kar precej sem nabavil in vse je odlièno posneto in odlièno odigrano.

Nekaj sem slišal o dolžini CD-ja, pa nisem vedel, da je imel Karajan prste vmes. Sicer pa o Karajanu obstaja veliko legend, med drugimi tudi ta, da je imel moèno podporo med naciji. Koliko tega je res, ne vem, prav gotovo pa je ena najveèjih legend med novodobnimi dirigenti, èeprav je že nekih 20 let odkar je umrl.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe