Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Katere Dali zvoĆØnike za manjÅ”o sobo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2009 03:03    Naslov sporočila: Katere Dali zvoĆØnike za manjÅ”o sobo Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

rabim nasvet pri izbiri zvoĆØnikov za sobo velikosti 4x4,5 s tem da je soba delno pregrajena in je tisti del kjer imam zvoĆØnike velik 3,5x4m.

ZvoĆØnike bom postavil na viÅ”ino caa 70cm (na pohiÅ”tvo).

V Bigbangu sem sliÅ”al komplet Dali Lektor, bil navduÅ”en, je povsem zadosti za moja uÅ”esa. Ker pa so ti zvoĆØniki precej veliki, me zanima ĆØe bi blo bolj smiselno vzet kakÅ”ne manjÅ”e. Za Ikon 2 sem prebral zelo dobre review-e.

V mislih sem imel naslednjo konfiguracijo:

Spredaj Dali Ikon 2
Center Dali Vocal 2
Zadaj Dali Lektor 1

Kasneje bi sistemu dodal Ŕe woofer.

Ta konfiguracija pride dobrih 1000 eur, ĆØe bi vzel komplet Ikon 5.0(Ikon 6, Ikon 2, Ikon vocal 2) pride pa dobrih 1200eur. A se splaĆØa Å”e malo stegnit za Ikon komplet ali bo to prehudo za sobo te velikosti.

Za vaŔa mnenja in predloge se že v naprej zahvaljujem! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2009 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

IKON 6 so ravno nekje na meji velikosti za tvoj prostor.

Sposodi si jih in presizkusi doma.
To je edini naĆØin, da boÅ” ugotovil kaj in kako.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za ikone je fino, ĆØe imaÅ” sobo dobro zademfano oz. z veliko zaves, preprog, sedežne garniture.... sicer znajo igrati precej "svetlo".

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, po malo Ŕtuderanja se nagibam k Ikon 6, sobo bo treba v vsakem primeru zademfat, ker je sedaj skoraj gola, s parketom po tleh, sedežno in postlo. Bom dans malo ikeo prelistal, kaj bi blo se kj fajn za zademfat poleg zaves in tepihov..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa ne bi vzel lektor paketa? IMO najbolj posreĆØen Dali kar sem jih sliÅ”al : )

Ikon in Lektor sta zelo razliĆØna zvoĆØnika. Meni je Ikon malo teĆØen. ƈe misliÅ” vzet sub v tako veliki sobi ni ravno nujno da bi spredaj imel samostojeĆØe zvoĆØnike.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, lekotrji imajo res prijeten zvok, vendar sem na njih gledal samo video HD sample. Na Ikon 2 pa sem posluÅ”al stereo-audio in je bil zvok res neverjeten... , tako da se bom težko odloĆØil... mislim, da bom moral it na ponovno posluÅ”anje v BB Smile PosluÅ”at isti material na enih in potem Å”e na drugih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ikoni impresionirajo ob doloĆØenih zvrsteh glasbe. Za rock so za moj okus preostri. ƈe rock ne zaide pogosto na tvoj meni, so super izbira.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so se zdeli nekoliko teĆØni, je pa res da prikažejo veliko veĆØ kot Lektor. Ne eno, ne drugo pa ni slab zvoĆØnik:)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe