Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

začetnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ceco2



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:58
Prispevkov: 13
Kraj: LENART

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 19:58    Naslov sporočila: začetnik Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Sem začetnik in bi rad imel razčiščenih nekaj tujk, no vsaj mojih Very Happy :
Kaj je:
predojačevalec,
integrirani ojačevalec,
končna stopnja(v smislu končnega ojačevalca).
Kaj je razlika med njimi itd..

Hvala za pomoč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 20:38    Naslov sporočila: Re: začetnik Odgovori s citatom

ceco2 je napisal/a:
Pozdravljeni,
Sem začetnik in bi rad imel razčiščenih nekaj tujk, no vsaj mojih Very Happy :
Kaj je:
predojačevalec,
integrirani ojačevalec,
končna stopnja(v smislu končnega ojačevalca).
Kaj je razlika med njimi itd..

Hvala za pomoč


Predojačevalnik - je komponenta med izvorom zvoka (tunerjem, gramofonom, CD-jem in ostalimi). Njegova prvenstvena naloga je prilagoditi signal izvora (njegovo napetost) na nivo, ki ga potrebuje končna stopnja, da nam ojača signal toliko, da zvočniki zapojejo tako glasno, kot nastavimo na predojačevalniku. Seveda predojačevalnik služi tudi kot izbirnik vhodov različnih izvorov, kot nekakšna distribucijska centrala.

Končna stopnja - je komponenta med predojačevalnikom in zvočniki, ki signalu iz predojačevalnika poveča moč toliko, da zapojejo zvočniki. Ti potrebujejo za svoje delovanje kar precej energije - mnogo več, kot je prihaja iz predojačevalnika.

Integrirani ojačevalnik - je v bistvu predojačevalnik in končna stopnja v enem ohišju.

O prednostih in slabostih integriranih in ločenih ojačevalnikov, pa si lahko prebereš v temah na tem forumu kjer je govora o tem. Samo treba si je vzeti čas in če imaš voljo to izvedeti...

Toliko popolnoma v osnovi...
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe