Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

subwoofer na "B" speaker stereo izhod ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
muzik



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 19:24
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 16, 2008 19:43    Naslov sporočila: subwoofer na "B" speaker stereo izhod ? Odgovori s citatom

Pozdrav vsem !

Imam Yamaha stereo Receiver RX 496 (2x 75 W) ki ima dva para zvočniških izhodov. Žal nima posebnega izhoda za Subwoofer. Sad Zvočniki: Dali Concept 2. Manjka nekoliko nizkih tonov. Poslušam na sobni glasnosti (jazz, funk, etno, klasika).

Ali lahko priključim (pasivni ?) subwoofer na "B" zvočniški izhod ? Kako?
Moč ? Ali poznate drugačno rešitev od predlagane ? Vaše izkušnje ?

Hvala za vsako informacijo ! Laughing

Muzik
_________________
Jazz is the teacher - funk is the preacher
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 16, 2008 20:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Težko!Na subwoofer boš dobil komplet frekvenčno področje, bi pa moralo biti rezano najkasneje pri 200Hz.Če nimaš morda ustrzne kretnice na samem wooferju, bi jo moral dokupiti in jo vezati med izhode in woofer.Koliko sedaj tak špas stane, ne vem.Včasih so bile drage, sedaj verjetno ne več.Mnogi jih znajo narediti tudi v samogradnji.
Gotovo se bo našel kdo, ki ti bo vedel točno povedati, kje to dobiti in koliko bi te stalo.
Je pa še en problem:na drugem paru izhodov imaš tudi stereo signal!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muzik



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 19:24
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 16, 2008 22:58    Naslov sporočila: subwoofer na "B" speaker stereo izhod ? Odgovori s citatom

Krokar, TNX !

So me že opozorili, da slabo kaže. Ni mi za komplicirati. Rolling Eyes Čeprav me je prodajalec v Big bangu prepričeval, da s pasivnim subwooferjem ne bi smel biti problem (imajo stereo vhod, morda celo vgrajeno kretnico ?)

Hvala za nasvet še enkrat in lep pozdrav !

Muzik
_________________
Jazz is the teacher - funk is the preacher
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 02:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Kontaktiraj me pa se zmeniva, imam kretnico doma, pa se napol zastonj za clane portala Very Happy
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muzik



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 19:24
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 09:14    Naslov sporočila: subwoofer na "B" speaker stereo izhod ? Odgovori s citatom

Hvala, vsaka dobra ponudba je dobrodošla Laughing

Imam kakšno možnost z aktivnim nizkotoncem ? Ali ti imajo
vgrajeno kretnico ? Kaj pa speaker stereo izhod Arrow vhod ? Kako ga priključiti ?

BTW: na spletu sem bral test zvočnikov Dali "Concept 6" (ena serija višje od "2" - so že stoječi) - glavni manjko: premalo toplih nizkih frekvenc. (Za to naj bi bil včasih kriv tudi preslab ojačevalec ?) Sedaj pa mi ni jasno, ali so pri Daliju gluhi ? Evil or Very Mad

Stručkoti, TNX !

Muzik
_________________
Jazz is the teacher - funk is the preacher
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
S kretnico pridobiš subwoofer pre out. Subwoofer pa stane vsaj toliko oz. več kot tvoji zvočniki (vsaj nek povprecen / soliden) in s tem seveda dobiš več basa. Dobiš ga tudi če zamenjaš ojačevalec, lahko tudi kable, seveda ne pa v taki meri kot s subom. Vglavnem pasivni sub nikakor ne pride v poštev.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muzik



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 19:24
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 13:22    Naslov sporočila: subwoofer na "B" speaker stereo izhod ? Odgovori s citatom

Hvala za vse informacije !

Seveda bi se rad tudi kaj naučil Shocked ! Še vedno mi ni jasno, zakaj ne morem priključiti subwooferja, ki ima že vgrajeno kretnico (pasivni - pasivno kretnico, aktivni pa aktivno) ?

In - kako priključiti subwoofer (pas. ali akt.) na obstoječe speaker stereo izhode (par A in par B)? Question

LP, Muzik
_________________
Jazz is the teacher - funk is the preacher
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 15:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Kmalu bomo postavili vodič za začetnike, za priklop je pa takole:
Imaš izhod A na katere imaš ponavadi priklopljene zvočnike, na ta izhod priklopiš kretnico, ki ima izhoda za zvočnike in RCA low pass signalni izhod za sub, se pravi tukaj imaš samo izhod za signal nižjih frekvenc, ki grejo na aktivni sub. Aktivni sub pomeni da vsebuje ojačevalnik, ti pa iz kretnice samo signal do suba pripelješ. Torej, ti potrebuješ aktivni sub in kretnico ali receiver (vsu surround receiverji imajo pre-out za sub) in sub.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muzik



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 19:24
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 16:29    Naslov sporočila: subwoofer na "B" speaker stereo izhod ? Odgovori s citatom

TNX za pouk !

Ja, saj to je problem, kot sem napisal v 1. mailu: moj Yamaha receiver nima izhoda za Sub, ker je običajni "stereo A+B speaker" (ni surround !).

Kakorkoli: Prej sem imel stare (3 - sist.) ITT Shaub Lorenz zvočnike (l.1980) in Onkyo integrirec (l.1986) 2x45W, pa je bil zvok mehek tudi v nižjih legah. Neverjetno, ampak resnično. Po nakupu Yamaha receiverja in Dali kištic pa sem bil in sem še vedno malce razočaran. Confused

Lepo nedeljo še naprej !

Muzik
_________________
Jazz is the teacher - funk is the preacher
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Indic



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 23:20
Prispevkov: 29
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 17:33    Naslov sporočila: Re: subwoofer na "B" speaker stereo izhod ? Odgovori s citatom

muzik je napisal/a:
TNX za pouk !

Ja, saj to je problem, kot sem napisal v 1. mailu: moj Yamaha receiver nima izhoda za Sub, ker je običajni "stereo A+B speaker" (ni surround !).

Kakorkoli: Prej sem imel stare (3 - sist.) ITT Shaub Lorenz zvočnike (l.1980) in Onkyo integrirec (l.1986) 2x45W, pa je bil zvok mehek tudi v nižjih legah. Neverjetno, ampak resnično. Po nakupu Yamaha receiverja in Dali kištic pa sem bil in sem še vedno malce razočaran. Confused

Lepo nedeljo še naprej !

Muzik


Menim, da je boljše, da prodaš Yamaho (cene rabljenih se gibljejo od 100 do 300 evrov-odvisno od modela in ohranjenosti) skupaj z zvočniki in si kupiš novi kino receiver, ki podpira 5.1 ali 6.1. Kupuj postopno, najprej receiver, nato prednja zvočnika, potem čez nekaj mesecev lahko dodaš subwoofer in tako naprej. Mislim, da ne moreš zgrešiti. Odločitev o znamki in modelu kino receiverja pa je tvoja. Yamaha igra trdo in surovo (kot mi je rekel prodajalec v BB), zelo je pohvalil Marantza, ki igra mehko...Rekel je tudi, da je Marantz realnejši pri navedbi podatkov o realni sinusni moči kot pa Yamaha. Prodajalec iz BB je rekel, da so B&W hudi zvočniki in da itak pašejo na vsak ojačevalec. Kaj mislite o tem?
Ko pa sem bil pred tem pri nekem modelu, ki ima demo studio in samo najboljše komponente in zvočnike mi je toplo priporočil Yamaho...rekel je, da je prva razvila DSP in da so ga kasneje ostale firme kopirale od nje. Saj pravim, vsaka ušesa imajo rada svoj stil igranja, zato je lahko tebi nekaj všeč, kar pa ne bo meni ali komu drugemu in obratno.
_________________
Malo denarja, malo muske
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muzik



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 19:24
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 20:34    Naslov sporočila: subwoofer na "B" speaker stereo izhod ? Odgovori s citatom

Indic, tnx !

Kar pravi tvoj prodajalec v BB, je očitno res. Moj Yamaha receiver igra trdo in morda res preslabo poganja nizke frekvence. (Pre)mali Daliji, pa nimajo dovlj izraženih in mehkih nižin na povprečni sobni glasnosti (pa ne želim umetno mehkega basa, kot ga imajo npr. Senheiser slušalke).

Res - očitno je cela kombinacija prepoceni za pričakovano kvaliteto. Ampak - heca ni konec. Za računalnik imam običajne PC (kao lesene) stereo "Genius" zvočnike za 60€ par, ki imajo base v nevtralni poziciji potenciometra neprimerno bolj izražene, pa tudi dovolj mehke. Še prodajalec v BB ni mogel verjeti, kako špilajo (ko sem mu skoraj roko zlomil, da mi jih je vendarle izvolil poskusno priklopiti) Evil or Very Mad .

Ja, nori kmet ima lahko debel krompir Razz

Ajd! Pozdrav vsem! Muzik
_________________
Jazz is the teacher - funk is the preacher
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Indic



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 23:20
Prispevkov: 29
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 23:41    Naslov sporočila: Re: subwoofer na "B" speaker stereo izhod ? Odgovori s citatom

muzik je napisal/a:
Indic, tnx !

Kar pravi tvoj prodajalec v BB, je očitno res. Moj Yamaha receiver igra trdo in morda res preslabo poganja nizke frekvence. (Pre)mali Daliji, pa nimajo dovlj izraženih in mehkih nižin na povprečni sobni glasnosti (pa ne želim umetno mehkega basa, kot ga imajo npr. Senheiser slušalke).

Res - očitno je cela kombinacija prepoceni za pričakovano kvaliteto. Ampak - heca ni konec. Za računalnik imam običajne PC (kao lesene) stereo "Genius" zvočnike za 60€ par, ki imajo base v nevtralni poziciji potenciometra neprimerno bolj izražene, pa tudi dovolj mehke. Še prodajalec v BB ni mogel verjeti, kako špilajo (ko sem mu skoraj roko zlomil, da mi jih je vendarle izvolil poskusno priklopiti) Evil or Very Mad .

Ja, nori kmet ima lahko debel krompir Razz

Ajd! Pozdrav vsem! Muzik


Dobrih 10 let površno spremljam hi-fi in domači kino. Prvi sistem sem kupil pred natanko desetimi leti, ki je bil takrat relativno dober-ker je zadeva šele prihajaa ven, danes je veliko bolj razvita. Včasih si bile tudi cene malo višje, še vedno pa je bilo odvisno, kakšen rang si kupil. Danes pa kamorkoli greš, ti ponujajo razne (5.1) sisteme za domači kino, ki so dokaj poceni in za katere je značilna ''velika'' izhodna moč. Sosed je kupil za 299 e v BB sistem za domači kino 5.1, ki ima dvd player in ojačevalec v eni komponenti, ima tudi hmdi in mislim, da tudi tuner. Ko sva zadeva priklopila in ko sem mu nastavil nastavitve sva sprobala zadevo originalnim filmom. Njemu je bilo kar všeč, za mene pa je bia zadeva p0lomija. Zato ti svetujem, da dobro premisliš, kaj si sploh želiš. Najprej razčisti ali poslušaš uživati ob poslušanju glasbe v stereo zvočni sliki, ali si želiš uživati ob efektih surrounda? In ne zaleti se, kot se je moj sosed, raje malo počakaj in kupi najprej ojačevalec raje čez dva meseca, kot pa jutri nekaj čisto mimo. Jaz sem kupil kino receiver Yamaho rx-v 559 in sem res zadovoljen, zadeva je relativno močna, dobro ohranjena, stara leto in pol. Kupil sem jo predvsem za gledanje filmov, za kar je Yamaha dobra. In, če jo primerjam s prejšnjim Sony-em str-de 425 je razlika ogromna in neprimerljiva. Z istimi zvočniki je stvar precej drugačna. Pri Sony-ju sem dal potenciometer na 6,5 od 10 in je igralo kar naglas, ampak se je dalo zdržati, pri Yamahi pa dam na -13 db (sicer ne vem, do koliko v plus gre) pa res glasno igra. Kot večina pravi na forumih, je pomembno, da stvar, najprej poslušaš in se šele na podlagi slišanega odločiš za nakup ali ne. Ko bom prišel do denarja, si bom kupil Bowerse serija 6, ki so me prepričali, Angleži so pa itak znani po dobrih zvočnikih. In, čez čas, bom zamenjal tudi Yamaho (s katero sem sicer zelo zadovoljen) za Nad-a.
S tem postom sem ti skušal olajšati stvar in ti pomagati pri odločitvi o nakupu.
_________________
Malo denarja, malo muske
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muzik



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 19:24
Prispevkov: 7
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 18, 2008 07:56    Naslov sporočila: subwoofer na "B" speaker stereo izhod ? Odgovori s citatom

Indic, hvala za klepet !

Kaj sem hotel, sem vedel na začetku - poslušati (v dobri meri akustično) glasbo na standardni stereo HIFI na sobni jakosti in imeti pri tem poln, raje mehek, kot trši zvok po celem frekvenčnem spektru. To sem še kot mulc in dolga leta kasneje imel s starimi zvočniki in prejšnjim Onkyo integrircem (resda po naključju - prejšnji zvočniki - glej moje poste pred tem - so bili skoraj edini normalni za normalen denar v konsignacijskih trgovinah stare Juge). Ko mi je zadeva po dolgih letih sama od sebe "v nulo" crknila (skuril se je integrirec, ki ni imel zaščite za zvočnike in je skuril še slednje), sem bil pač primoran v nakup novega - za normalen denar in za sobno jakost - sistema. Razz

In potem razočaranje v BB: izbira stereo receiverjev: 2 modela Yamahe in zvočniki v tej kategoriji: morda 2 ali trije modeli. KATASTROFA. Mad . Res - napaka - zaupal sem lastnemu izboru in firmam in škatlic nisem imel dan ali dva na probi. Kajti razočaran nad zvokom sem, v primerjavi s prej, še vedno. BTW - ne spada v to temo, pa vendar - izbira v Mariboru je katastrofalna, ni trgovin, ni trgovcev - pa me nikoli ni zanimal ezoteričen, purističen HIFI ampak solidna kvaliteta srednje, potrošne klase. In tu zeva ogromna luknja Evil or Very Mad ! kajti - Družinice si za dnevno sobo kupijo Sony sistemček za 299 €, ki ima "že vse", ljubitelji pa se selijo v višje (predvsem cenovne) sfere. In leni trgovci sledijo tem trendom. V sosednjem Grazu sta bili pred letom 1990 vsaj dve super založeni HIFI trgovini. Danes tam prodajajo štumfe in parfume. Žal.

Malo sem se izkašljal, uspešen teden vsem ! Wink

Muzik
_________________
Jazz is the teacher - funk is the preacher
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 18, 2008 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nevem zakaj mnogo ljudi pljuva po yamaha opremi. Za svoj denar so mnogokrat daleč nadpovprečne. Res da so izhodne moči navedene tako da pričakuješ da ti bo streho snelo ampak redkokdaj dejansko pride vsa tista moč do izraza. Mora je bit ravno dovolj da dinamika ne trpi. Lepa lastnost yamah je ta, da se da dobiti zelo poceni rabljeno ker je nekdo nadgradil v nekaj bolj divjega. Sam sem imel yamaho in ker je bila prav entry level ji je manjkalo kar precej sape. Ostalega pa ji nisem uspel ravno očitat. Morda priključni panel ozdadaj je bil tak da ob 10-h menjavah kablov bi vse razpadlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Indic



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 23:20
Prispevkov: 29
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 18, 2008 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saxofon je napisal/a:
Nevem zakaj mnogo ljudi pljuva po yamaha opremi. Za svoj denar so mnogokrat daleč nadpovprečne. Res da so izhodne moči navedene tako da pričakuješ da ti bo streho snelo ampak redkokdaj dejansko pride vsa tista moč do izraza. Mora je bit ravno dovolj da dinamika ne trpi. Lepa lastnost yamah je ta, da se da dobiti zelo poceni rabljeno ker je nekdo nadgradil v nekaj bolj divjega. Sam sem imel yamaho in ker je bila prav entry level ji je manjkalo kar precej sape. Ostalega pa ji nisem uspel ravno očitat. Morda priključni panel ozdadaj je bil tak da ob 10-h menjavah kablov bi vse razpadlo.


Tudi jaz menim, da je Yamaha vredu, a nekateri jo pač kritizirajo. Hotel sem kupiti Yamaho s 65 w rms po kanalu, ampak se mi je zdelo premalo in sem vzel raje malo močnejšo s 95 w rms. In sem zadovoljen. Potenciometer obrnem do -13 db ( koliko v plus gre - ali morda kdo ve?) in res glasno igra, kar ne morem verjeti. Tudi Onkyo je dober, ampak me moti njegov design, ki ni slab, le všeč mi ni.
_________________
Malo denarja, malo muske
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe