Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Davis Nikita vs. Focal Profile918 vs Vienna Beethoven Grand

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
blubiu



Pridružen/-a: Ned Okt 2009 18:34
Prispevkov: 14
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2009 18:43    Naslov sporočila: Davis Nikita vs. Focal Profile918 vs Vienna Beethoven Grand Odgovori s citatom

Razmisljam o nakupu zvocnikov za sobo 35m2. V ozjem izboru imam zvocnike navedene v naslovu. Ojacevalec bo Nuforce. Ce imate izkusnje z nijmi, bi vas prosil za feedback? Kako zahtevni so za postavitev, kaksne so njihove prednosti ali slabosti? Kje bi se dalo slisati Focale (zanima me tudi Electra)?
Hvala za pomoc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 19, 2009 09:14    Naslov sporočila: Re: Davis Nikita vs. Focal Profile918 vs Vienna Beethoven Gr Odgovori s citatom

blubiu je napisal/a:
Razmisljam o nakupu zvocnikov za sobo 35m2. V ozjem izboru imam zvocnike navedene v naslovu. Ojacevalec bo Nuforce. Ce imate izkusnje z nijmi, bi vas prosil za feedback? Kako zahtevni so za postavitev, kaksne so njihove prednosti ali slabosti? Kje bi se dalo slisati Focale (zanima me tudi Electra)?
Hvala za pomoc.


FOCAL predstavnik v SLO:

TEHNOTOP TRGOVINA
Nove Fužine 47
1000 Ljubljana
Tel: 01 5408707

PokliĆØi in se dogovori. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 19, 2009 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nikita.
Poleg tega, da so eni najboljÅ”ih zvoĆØnikov na trgu v absolutni kategoriji (tikonal ima veliko pri tem) so Å”e trije razlogi:

1/Soba 35m2.

2/Tako sproÅ”ĆØenega, polnega in kvalitetnega basa ne boÅ” dobil pri zvoĆØnikih 1x veĆØjega "encloseura" kot sta Focal in Vienna. "Zaresen" pravi bas ti Å”ele postavi srednje in visoke, tako kot je treba. In ja, tudi bas ima detajle in tranziente. Sodobni zvoĆØniki jih veĆØinoma žal niso sposobni odigrati. Je pa to sladko spoznanje. To imaÅ” lahko tudi na 35 kvadratih.

2/Nuforce in Nikita je vražja igra.

Prednost je v tehniki, hudiĆØ je v detajlih.


Howg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blubiu



Pridružen/-a: Ned Okt 2009 18:34
Prispevkov: 14
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 19, 2009 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vojko, hvala za komentar, se strinjam. Res je presenencenje za tako "majhen" zvocnik, da ima taksen bas. Celoten zvok, tudi srednji in visoki toni delujejo zelo naravno, zvocnik mi je bil bolj vsec kot Sonus Faber Liuto, ki sem ga poslusal istocasno. Cena Nikite je zal zvoku primerna.

Vienno sem zal poslusal samo na sejmu, kjer mi je pustila pozitiven vtis. Srednji in visoki toni so bili ok, basa je bilo mogoce premalo.

Za Focala je potrebno za poslusanje zal v Zagreb, v Ljubljani ga trenutno ni na voljo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Johny



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 3:32
Prispevkov: 45
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 19, 2009 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pod toĆØko eno - 35m2 imam eno pripombico, ker ima blubiu sobo veliko ene 50m2, od tega ima polovica visok strop vsaj 4m.

Blubiu - si meril samo do prvega kavĆØa?

Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="blubiu"]Celoten zvok, tudi srednji in visoki toni delujejo zelo naravno, zvocnik mi je bil bolj vsec kot Sonus Faber Liuto

Ja, tako nekako.
Ni fora v "impresivnosti" basa sami na sebi, ampak njegovi kvaliteti. Da res "diha" in da odigra tudi detajle in tranziente. Zato tudi vse nad njim stoji perfektno brezhibno. Naraven je, ja.


Tole pravi Nomad:
"ƈe ni pravega timbra, ni definicije basa in ta je bolj ali manj nedefinirano bobnenje in rohnenje.
Sicer pa je to vsesploÅ”ni trend, ki ga naĆØi trgovci zvesto sledijo. Vsi sistemi so takole na prvo žogo zveneli zglajeno in mehansko, brez življenja, kot da bi nam igrali robotki.
Kam je izginila dinamika ?
Vse je zvenelo, kot da bi bil v sistemu kak kompresor.
Kar me moti pri tem balansu veĆØine sistemov je, da je najbolj nastradala dinamika, prav tista lastnost brez katere težko dojemamo emocionalni kontekst glasbe. Zvok je kompresiran in homogeniziran, ni prave definicije timbra, tekstura instrumentov je zato zakrita. "

Tudi pomoje je to najveĆØji problem.
haha, Sonusi so pa res barique. Nisem nikoli uspel najti pravega izraza.

Tekstura instrumentov, mikro in makro dinamika,timber pri Nikiti dihajo brezhibno. Pri kitari, ĆØelu sliÅ”iÅ” zraven strun vedno Å”e lesen trup, pri bobnu vrsto opne...Nikoli ni problem basi, srednji, visoki-ampak kako se to zlije v eno. Lahko ima zvoĆØnik vsega kristalno ĆØisto na pretek, pa je katastrofa.Lahko pa je full range pipe, kjer pol frekvenc fali, pa igra usklajeno, je muzika. Sam vedno posluÅ”am oar ĆØisto enostavnih stvari, ki mi povejo najveĆØ o zvoĆØniku:

1/Komunikacija med glasbeniki. 90% glasbe je dialog med muziĆØari. ƈe se sliÅ”i kako komunicirajo in kaj poĆØnejo, je ok. ƈe tega ni, ni muzike.

2/Atmosfera posnetka. Vsak posnetek je razliĆØen. Eni v studiu, eni v živo, (razliĆØni prostori.) Bolj kot odigra razlike med posnetki-boljÅ”i je. ƈe zvoĆØnik igra vse pod podobnim- ĆØetudi Å”e tako resolutivnim in dih jemajoĆØim high end "Å”tihom"- je zaniĆØ. Ni muzike.
3/ƈe ima zvoĆØnik pravo dinamiko, tudi posnetki ki so "slabi", in bi na zvoĆØnikih pod toĆØko 2 igrali slabo, igrajo ok. Takih pa je v moji zbirki 80%, pa pomoje tudi v zbirki drugih na tem forumu. Å e posebej je to oĆØitno pri posnetkih v živo, ti skoraj ne morejo igrat slabo. Tudi ĆØe obĆØasno "zafrcerajo" in so malo trÅ”i so "žmohtni". Skratka vzami dobre navadne cd-je in stvari posnete v živo, pa ti bo takoj jasno ali dela ali ne.

4/Stereo. Do sedaj sem sliÅ”al toĆØno tri setupe, kjer ni bilo sterea.Izgine, ostane samo živ, dinamiĆØen glasbeni oder. Eden pri Borisu z najbiljÅ”o Ear amplifikacijo in prvimi starimi 3m, enega na open baffle in 300b, in Nikite.


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, pa jasno boženedaj karkoli dokonĆØno sklepat in se odloĆØat, brez da bi jih postavil v svojo sobo! To veÅ”, ne.

Sploh pri veĆØjih, kompliciranejÅ”ih Å”katlah so lahko problemi prostora in razlike enorme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Nikita.
Poleg tega, da so eni najboljÅ”ih zvoĆØnikov na trgu v absolutni kategoriji (tikonal ima veliko pri tem) so Å”e trije razlogi:

1/Soba 35m2.

2/Tako sproÅ”ĆØenega, polnega in kvalitetnega basa ne boÅ” dobil pri zvoĆØnikih 1x veĆØjega "encloseura" kot sta Focal in Vienna. "Zaresen" pravi bas ti Å”ele postavi srednje in visoke, tako kot je treba. In ja, tudi bas ima detajle in tranziente. Sodobni zvoĆØniki jih veĆØinoma žal niso sposobni odigrati. Je pa to sladko spoznanje. To imaÅ” lahko tudi na 35 kvadratih.

2/Nuforce in Nikita je vražja igra.

Prednost je v tehniki, hudiĆØ je v detajlih.


Howg!


LP

Kvaliteta take izjave velja samo,ĆØe ima ĆØlovek v pogled veliko izdelkov ki jih je sliÅ”al !!!!!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, nekaj pa sem že. Drug pol reference so mi tudi profesionalni studiji v slo. in ene par v tujini.

Gleda pa jasno vsak skozi svojo prizmo kako doživlja glasbo in kaj mu je pri tem pomembno. Saj veŔ: "vsak svoje kljuse(uho) hvali."

Je pa zvok tako soodvisna in relativna zadeva, da vseveda ni vseveda na dveh nogah, ki bo vedno izstrelil kanonsko resnico. Sam sem imel recimo zelo povpreĆØno mnenje o Genelec zvoĆØnikih, in sploh mi ni bilo jasno, zakaj jih ĆØislajo? V studiju 14 (radio) je zvok kot mora bit v zaresnem studiju., v televizijskem sinhru pa na meji sprejemljivosti.

Isti setup imajo v studiju v BudimpeÅ”ti, ki je licenciran od Dolbyja in je meseĆØno izmerjen in postavljen v nulo (sicer suround), drugaĆØe izgubijo licenco.

Tam mi je padla ĆØeljust dol, in vedel sem zakaj.
Res so jeb... dobri.

Ekola.

Samo drug aranžma. Pa gre za iste zvoĆØnike in "kao" kontrolirane profesionalne pogoje. Kje so Å”ele naÅ”e tanke denarnice in majhne sobice.


Za Nikito pa vem, da na 35m2 nima konkurence. Tukaj je bila poanta. Velike Å”katle (veliki bas driverji) in komplicirane kretnice (žal v modernih zvoĆØnikih bolj "duÅ”ilke") v malih prostorih = veliki problemi.
Tko nekako.

Itak so pa vse dobre stvari enostavne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe