Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vinil
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 14:27    Naslov sporočila: Vinil Odgovori s citatom

Na jazz festivalu Cerkno sem pri prijatelju Mateju (Jazz&Blues ploščarna) kupil nekaj Actuelovih LP reizdaj (Don Cherry Mu 1 in 2, Art Ensemble of Chicago- Jackson in Your House) in Atlanticovo reizdajo J.Coltrane/D.Cherry: The Avantgarde. Poslušam Don Cherrya, poslušam Art Ensemble... vse OK. Na koncu pride na vrsto Avantgarde.... groza... hreščanja toliko, da bi bil lahko poseben instrument(če bi bila plata elektronska). V tem primeru bo CD(ki ga imam že vrsto let) posekal ploščo. Na vsej črti.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
br4nko2



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:11
Prispevkov: 2
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 29, 2008 17:49    Naslov sporočila: Re: Vinil Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Na jazz festivalu Cerkno sem pri prijatelju Mateju (Jazz&Blues ploščarna) kupil nekaj Actuelovih LP reizdaj (Don Cherry Mu 1 in 2, Art Ensemble of Chicago- Jackson in Your House) in Atlanticovo reizdajo J.Coltrane/D.Cherry: The Avantgarde. Poslušam Don Cherrya, poslušam Art Ensemble... vse OK. Na koncu pride na vrsto Avantgarde.... groza... hreščanja toliko, da bi bil lahko poseben instrument(če bi bila plata elektronska). V tem primeru bo CD(ki ga imam že vrsto let) posekal ploščo. Na vsej črti.


To si poslušal verjetno na gramofonu iz prve svetovne vojne. Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031593414
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2008 10:11    Naslov sporočila: Re: Vinil Odgovori s citatom

br4nko2 je napisal/a:
To si poslušal verjetno na gramofonu iz prve svetovne vojne. Idea

Axis Mundi+Helius Omega+MB LP. Phono je vgrajen v Hovland HP200 predojačevalcu. Bo dovolj ? Twisted Evil
Pogled v drugo smer: Mogoče pa ti poslušaš na CDju iz računalnika in ti zato LP dela toliko boljše? Wink
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ak



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2008 12:47    Naslov sporočila: Re: Vinil Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
... Na koncu pride na vrsto Avantgarde.... groza... hreščanja toliko, da bi bil lahko poseben instrument(če bi bila plata elektronska)....


Čisto na blef: a si morda skušal očistiti plato? Kaj pa če je na smrt zamazana? Kupil sem že tudi take nove plošče....
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 04, 2008 18:28    Naslov sporočila: Re: Vinil Odgovori s citatom

ak je napisal/a:
Čisto na blef: a si morda skušal očistiti plato? Kaj pa če je na smrt zamazana? Kupil sem že tudi take nove plošče....

Vsako rabljeno ploščo, pa tudi novo, kjer sumim na zapacanost (optično, zvokovno), očistim na Clearaudio Matrix čistilcu, ki dela čuda ! Ampak v tem primeru ni pomagalo. Sploh pa to ni edina slaba nova plata. Po negativnih izkušnjah se izogibam nekaterim 180g LPjem italijanskih založb (ESP, GET BACK...) Verjetno z eno matrico naredijo preveč vinilk? Ploščam optično ne manjka ničesar, ko pa jo predvajaš ... dizaster Twisted Evil
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 08:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Big Bang (Lj) sem nabavil nekaj plošč klasike Deutsche Grammophon. 180 gramski vinili mi na nekaj platah proti koncu tako hreščijo, da ni za poslušat. Plate so bile nove, cena preko 30€. Ne verjamem, da bi tako vrhunska založba izdajala tak "crap". Confused

Ne-bodi-ga-len sem se malce poigral z nastavitvijo glave, ki kot vemo, proti koncu predvajanja plošče ni optimalno postavljena glede na obod krožnika. Glavo sem nastavil optimalno po tovarniških specifikacijah na zadnji, hreščeči komad. Brez razlike. Torej je "feler" dejansko v odtisu plat.

Se je tudi že zgodilo, da je bila kaka od plat kupljenih v BB cela v zelo, zelo slabem stanju (-VG, ovitek seveda MINT), pa sem jo vrnil. Naslednji dan je že čakala nove kupce.

Očitno smo nekateri prezahtevni, he he ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko se spomnim na svoje "analogne dni", so bile vrhunske kakovosti plošče firm ECM in Impulse.Mislim, da to velja še sedaj.
Zdi pa se mi, da najlepše igrajo dejansko na "retro" verigah, a tu je verjetno zraven še malce psihološkega momenta.
Sicer pa:kolikor poznam naše trgovce, bi ne imeli pomisleka kupiti tudi kakšno škartno robo! Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nedavno sem pri Inteku nabavil šop ECM vinilk. Dve sta bili tako močno zviti, da sem jih hotel vrniti. Pa si nisem mogel kaj, da jih ne bi prej vtaknil na gramofon. Presenetljivo, obe igrata odlično.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na BOOMKAT sem na razprodaji nabavil nekaj LPjev (CDje imam že nekaj časa). SWOD in REMOTE VIEWER med drugim upoorabljam tudi za test sistema. cena? Sitnica! Poštnina je dražja od same plate.

SWOD: Gehen LP £1.95
http://www.boomkat.com/item.cfm?id=14698

THE REMOTE VIEWER - Let Your Heart Draw A Line LP £2.25
http://www.boomkat.com/item.cfm?id=16632

Midaircondo pa so svoj dvojni LP že razprodali, po ugodni ceni pa nudijo CD.
MIDAIRCONDO - Shopping For Images (CD £2.95)
http://www.boomkat.com/item.cfm?id=18329
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Nedavno sem pri Inteku nabavil šop ECM vinilk. Dve sta bili tako močno zviti, da sem jih hotel vrniti. Pa si nisem mogel kaj, da jih ne bi prej vtaknil na gramofon. Presenetljivo, obe igrata odlično.

Ko bi le ECMke posneli kot se šika ! Tako pa en kup umetnega zvoka ... Včasih so delali drugače.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 07:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, v zadnjem času vse zveni enako, pravzaprav že kar težko ločiš enega izvajalca od drugega. Resno.

ECM ima tipično nemško konservativni zvok. Tako nekako kot Deutsche Grammophon pri klasiki. Že vnaprej ti je povsem jasno, kakšen bo posnetek. To je tako, kot če kupuješ novega Golfa, sploh ti ga ni potrebno prej testirati (ps: ne vozim švabov).

Imajo pa bogato zakladnico odličnih instumentalistov pod svojim okriljem, to jih pa seveda rešuje. In zaradi tega sem v tem momentu že ves nestrpen, ker čakam poštarja, da mi dostavi paketek novih CDjev. ECM, seveda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 24, 2008 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na hi-fi showu sem pri francu kupil novo ploščo norah jones- come away with me (200g classic records) in namontiral na svojega vintage cec-a novo glavo( ,nastavil kot,obtežitev in.........užival .ojačevalec marantz 1150 -rariteta Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 25, 2008 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mene pa zanima, ce kdo pozna kaksno trgovino (verjetno internetno, saj pri nas itak nic nimajo), kjer bi bila velika ponudba klasike, tocneje saksofona Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 27, 2008 08:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aljo je napisal/a:
mene pa zanima, ce kdo pozna kaksno trgovino (verjetno internetno, saj pri nas itak nic nimajo), kjer bi bila velika ponudba klasike, tocneje saksofona Embarassed


Hočeš klasično glasbo za saxofon (a la "Saxofon Concerto") . In to na vinilu. Huh, ta bo pa težka. Dobiš kvečjemu kako moderno klasiko, ki pa je pretežno na CD-jih.

Mogoče si mislil kake big-band orkestre!?

Ena dobra reč, ki sem jo zadnje čase poslušal je Saxofonia avtorja Janeza Matičiča, letošnjega prešernovega nagrajenca.

Jaz sem dobil nekaj odlično ohranjenih plat klasike na sejmu gramofonskih plošč v Ljubljani (en bundesliga švaba mi jih je prodal ene 20komadov za 100€).

Za tole ponudbo sem svoje čase oprezal ampak se nikoli nisem odločil za nakup: http://www.themusic.com/search.cfm?classic_genre=12&startoff=171&sidebar=classic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ak



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne odpiram nove teme...

Malo brskam po internetu, pa sem našel v BOF-u v prodaji tole:

"Ultimate analogue test LP- LP/RAZLIČNI"

A je to kdo videl/slišal ? Zanima me, kaj je gor in ali je res tako ultimativen, kot pravi naslov...za €50 bi že moralo kaj biti.

Na BOF-ovem internetu ni nobenih dodatnih informacij, samo zaradi tega, da bi videl, kaj to je, pa ne bom rinil v Lj.

thenx
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe