Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Blu-ray predvajalnik - Kateri?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
robibrk



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Lendava

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 06:40    Naslov sporočila: Blu-ray predvajalnik - Kateri? Odgovori s citatom

Sistem:

H/K AVR 355
Dali Concept 8 - zaenkrat še brez suba

Glede na to, da si lastim en star DVD predvajalnik (yamada), sem se odločil za nakup novega blu ray predvajalnika.

Cene se gibajo od 250 € navzgor. Kolega mi je svetoval naj vzamem Sony PS 3 slim (ima blu ray pogon), ki pride v prodajo čez par dni za 299 €.

Bi bila to dobra ideja, če bi vzel PS3 namesto "pravega" predvajalnika?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To ne vem, a trenutno so Sonyjevi blu-rayi v nižji klasi zelo dobro ocenjevani.Sledijo pa Panasonic in Samsung.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jenx



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 17:43
Prispevkov: 24
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PS3 je v vsakem primeru super nakup. Imaš DVD player, Blu-ray player, lahko igraš igre, lahko je media server, tudi DVD-upscaling ima bojda na precej visokem nivoju, v glavnem meni ni žal za nakup, škoda le, da nimajo brezplačnega upgradea na slim varianto =)

LP,
jenx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jap, se strinjam, sam sem iz istega razloga kupil ps3 in sem povsem zadovoljem.

Kakšen slim? Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:

Kakšen slim? Evil or Very Mad

Takšen
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zmeri se neki nategnem, no ja, sicer pa ni velike razlike, zvok me niti ne zanima ne vem koliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jenx



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 17:43
Prispevkov: 24
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb, bova že preživela Wink

Ventilator tudi ni toliko glasen, če te moti daš pač malo bolj zvočnike na glas, pa je. Po zmogljivostih sta identična, disk pa lahko menjaš sam (tudi 2,5" SATA diski so precej poceni), jaz imam v svojem 500gb. =)

Sicer pa je baje fora v HD audio le v upgrejdu firmwarea, še moram probat, kako je s tem.

LP,
jenx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No fajn, da imam nekoga da se obrnem nanj, ko se bom spravil dejansko to mašino pripravit na funkcije katere ponuja.

Koliko je dela z menjavo diska? Lahko mi napišeš tudi na pm če želiš da ne smetiva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 13:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
No fajn, da imam nekoga da se obrnem nanj, ko se bom spravil dejansko to mašino pripravit na funkcije katere ponuja.

Koliko je dela z menjavo diska? Lahko mi napišeš tudi na pm če želiš da ne smetiva.

Dajta tukaj. Še nas je, kateri bomo to z veseljem prebirali. Cool
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jenx



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 17:43
Prispevkov: 24
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moram poiskati stran, po kateri sem to delal, potrebno je nekaj znanja računalništva, a za pismene ni problem Wink

Pred samo menjavo se moraš malo pripraviti, treba je narediti backup PS3 sistema na zunanji USB disk (v PS3 meniju nekje je backup utility), ki ga moraš prej sformatirati in pripraviti USB ključek z PS3 firmwareom.

Sama fizična menjava diska je zelo enostavna, ker samo odstraniš ploščico na levi strani ps3, nevem koliko je točno šraufov, in potegneš celoten pladenjček z diskom ven, menjaš, vstaviš, zašraufaš in je to to.

Po menjavi inštaliraš firmware, narediš restore sistema iz usb diska in to je to.

Za natančen postopek bom zvečer še prilepil kakšen link.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jenx



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 17:43
Prispevkov: 24
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://asia.cnet.com/digitalliving/tips/0,3800004921,62032875,00.htm
http://www.gamersreports.com/article/43/

Zgoraj sta linka z nekaj slikami in opisom, kako se to menja.
Kot berem, naj bi vse delovalo brez da sam nalagaš firmware, pri meni je bila očitno izjema.

Problem zna biti le pri formatiranju USB diska za backup, če je ta večji od 32GB (se sploh dobijo manjši? Wink ). Za to sem jaz uporabil program SwissKnife.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robibrk



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Lendava

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2009 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo doma mam PS3 slim, zdaj me pa zanima kako priklopit na avr. Konzola in TV sta povezana s HDMI kablom.

Tisti, ki imate ps3, prosim povejte na kakšen način ste povezali vse te komponente.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2009 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem na istem problemu, ker ps3 nima analognega izhoda, zaenkrat imam original kable in zvok speljan s tv-ja preko činčev.
Zanima me pa samo stereo tako da zadostuje za prvo silo. Dlje se pa nisem potem poglabljal v njega.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robibrk



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Lendava

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2009 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uspleo mi je, v ps3 navodilih vse pise. Potrebujes 2 HDMI kabla, prvega vtaknes v PS3 in v HDMI vhod na AVR, drugega pa v AVR in TV.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2009 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa če imaš kot v mojem primeru še star zarjaven stereo ojačevalec? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe