Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

streamer in "room correction"
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
Itak bi pa po mojem vsak resen dac moral imeti galvansko locene vhode in bufferček in regeneriranje signala, da se čim bolj izogne jitterju, ki je edini, ki vpliva na zvok.

Popolnoma se strinjam. Regeneriranje signala po moje kar imajo (bolj vprašanje kako dobrega). Galvansko ločeni so pa bolj redko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda pa vzamem nazaj, ko mi to en dokaze. Do zdaj jih je bilo nekaj, pa so vsi na slepem testu pogrnili...
Bom pa vesel, ko bom enkrat slisal vsaj 20% taksno razliko kot recimo menjava interkonekta...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2023 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Transport ni enako transport, taka je moja izkušnja.

Electrocompaniet ECM1 uporabljam samo kot transport. Razlike med napajalnimi kabli zanj so zelo velike!
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2023 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
benma je napisal/a:
Transport ni enako transport, taka je moja izkušnja.

Electrocompaniet ECM1 uporabljam samo kot transport. Razlike med napajalnimi kabli zanj so zelo velike!


Tudi sam si lastim ecm1 in sem ga primerjal z allo digione. Žal nisem slišal razlike. Ampak, ja, na enem dacu pač ni bilo slišno, na drugih morda je....
Slišim pa razliko, ko recimo upsemplam vzorec.

Drugače pa vsak UI vmesnik na raspberry pi deklasira UI od ecm1. Pa roko na srce, tudi na piju ni glih kaj prida.
Pol pa se vprašaš, ko vidš tako skropucalo od ui, slišiš (si lastiš!) njihovo referenčno ojačevalno verigo (dac, pre, monoti), si prepričan, da te nekdo lepo nateguje. Matr me je bilo sram prodati monote. Kolegu sem jih skor šenkal (aw400 + 4.8 ), pa jih je naslednji dan vrnil...
Kakorkoli, če firma ni sposobna narediti DACa, ki ima svoj clock in buffer, pomeni, da se je lotila zadeve tako kot se je Electrocompaniet lotil UIja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2023 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:

Electrocompaniet ECM1 uporabljam samo kot transport. Razlike med napajalnimi kabli zanj so zelo velike!

A nisi zadovoljen z DACom v ECM1?
Ali imaš mk2 ali staro verzijo?
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2023 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:

Electrocompaniet ECM1 uporabljam samo kot transport. Razlike med napajalnimi kabli zanj so zelo velike!

A nisi zadovoljen z DACom v ECM1?
Ali imaš mk2 ali staro verzijo?

MK2
DAC pa je Audio Note DAC2.1x Signature - z lampicami (notri so bile Philips Miniwat, probal sem še Valvo in ene hvaljene ruske, na koncu pa so Telefunken zame najboljše)
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2023 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S kombinacijo WiiM streamer (Mini ali Pro varianta) in miniDSP flex z Dirac-om lahko za relativno malo denarja dobiš zelo dobro rešitev za linijo do ojačevalca. WiiM Streamer je v digitalnem delu čisto transparenten, na miniDSP pa ti ostane še en prost digitalni vhod za CDP ali kaj drugega. Poleg tega imaš še zelo soliden analogni vhod z ADC-jem. Če bi hotel zvokovno kaj boljšega, pripravi tisočake (če bi bila razlika sploh slišna v slepem testu).

Obstajata varianti WiiM Mini in Wiim Pro streamerja. Oba sta v digitalnem delu povsem transparentna, lahko mirno živiš in se s tem ne ukvarjaš več. Razlika med njima je po številu različnih vhodov/izhodov, pro varianta je Roon ready, ima EQ (ki ga v primeru uporabe miniDSP ne rabiš) itd.. Izbereš tisto, kar ti po funkcionalnostih bolj ustreza. Za takšen denar glede na funkcionalnosti, ki jih oba modela ponujata, ni nobenega streamerja niti približno blizu. Tudi če se igraš z RPi-jem, PC-jem ali čim drugim, ne boš prišel ceneje skozi, bolje pa tudi ne bo.

Ker želiš imeti room correction, je po moje cenovno najugodnejša varianta minDSP flex, ki je nadgradljiv z Dirac-om in ima dober DAC. Če boš slišal razliko med tem DAC-om in katerim koli drugim kompetentno izvedenim in dražjim (pustimo ob strani zelo drage eksote, ki so na meritvah praviloma slabi), svaka ti čast.

Največ zvokovne razlike ti naredi room correction, pa še to pod 300 Hz. Dirac sicer šari po vsem spektru, vendar je moje mnenje, da se probleme nad 300 Hz rešuje z boljšimi zvočniki in prostorom. Z DSP imaš možnost nastaviti »target krivuljo« za doseganje zvoka, ki ti najbolj ustreza s tem, da nekoliko dvigneš ali spustiš posamezne dele spektra. Flat frekvenčna karakteristika v domačem okolju nikoli ni dobra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan Varjačić Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 14, 2023 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Right-Fi je napisal/a:
S kombinacijo WiiM streamer (Mini ali Pro varianta) in miniDSP flex z Dirac-om lahko za relativno malo denarja dobiš zelo dobro rešitev za linijo do ojačevalca. WiiM Streamer je v digitalnem delu čisto transparenten, na miniDSP pa ti ostane še en prost digitalni vhod za CDP ali kaj drugega. Poleg tega imaš še zelo soliden analogni vhod z ADC-jem. Če bi hotel zvokovno kaj boljšega, pripravi tisočake (če bi bila razlika sploh slišna v slepem testu).

Obstajata varianti WiiM Mini in Wiim Pro streamerja. Oba sta v digitalnem delu povsem transparentna, lahko mirno živiš in se s tem ne ukvarjaš več. Razlika med njima je po številu različnih vhodov/izhodov, pro varianta je Roon ready, ima EQ (ki ga v primeru uporabe miniDSP ne rabiš) itd.. Izbereš tisto, kar ti po funkcionalnostih bolj ustreza. Za takšen denar glede na funkcionalnosti, ki jih oba modela ponujata, ni nobenega streamerja niti približno blizu. Tudi če se igraš z RPi-jem, PC-jem ali čim drugim, ne boš prišel ceneje skozi, bolje pa tudi ne bo.

Ker želiš imeti room correction, je po moje cenovno najugodnejša varianta minDSP flex, ki je nadgradljiv z Dirac-om in ima dober DAC. Če boš slišal razliko med tem DAC-om in katerim koli drugim kompetentno izvedenim in dražjim (pustimo ob strani zelo drage eksote, ki so na meritvah praviloma slabi), svaka ti čast.

Največ zvokovne razlike ti naredi room correction, pa še to pod 300 Hz. Dirac sicer šari po vsem spektru, vendar je moje mnenje, da se probleme nad 300 Hz rešuje z boljšimi zvočniki in prostorom. Z DSP imaš možnost nastaviti »target krivuljo« za doseganje zvoka, ki ti najbolj ustreza s tem, da nekoliko dvigneš ali spustiš posamezne dele spektra. Flat frekvenčna karakteristika v domačem okolju nikoli ni dobra.


Preverjam: ali drži, da lahko EQ v Wiimu-pro sam prilagajam, torej ne bi rabil niti Dirac live, ker bi zmeril odziv na kak drugačen način in ustrezno prilagodil EQ? Torej bi ga povezal z RCA out na ojačevalec RCA in?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 14, 2023 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan Varjačić Rajko je napisal/a:


Preverjam: ali drži, da lahko EQ v Wiimu-pro sam prilagajam, torej ne bi rabil niti Dirac live, ker bi zmeril odziv na kak drugačen način in ustrezno prilagodil EQ? Torej bi ga povezal z RCA out na ojačevalec RCA in?


V uradni specifikaciji je navedeno, da ima PEQ (za room correction rabiš PEQ, EQ ni dovolj), vendar pred časom v resnici to ni bilo implementirano v FW, bilo pa je v njihovem roadmap-u. Kot vidim sedaj, so PEQ umaknili z njihovega roadmap-a, kar je milo rečeno neresno. Menda tega ni že od marca dalje. Pa so ga po forumih hvalili ravno zaradi njihove zavzetosti pri odpravi bugov in dodajanju ter dodelavi novih funkcij v novih verzijah FW-a.

https://faq.wiimhome.com/support/solutions/articles/72000586624-wiim-pro-roadmap

PEQ sicer ni ravno zamenjava za Dirac, se pa da kar dobro urediti težave na basu, ki nastanejo zaradi prostora. Mora biti vsaj 5 kanalni, raje 8 ali 10.

Kljub temu mislim, da z WiiM Pro dobiš zelo veliko za ta denar. Vendar bi se jaz pri njem omejil le na digitalni del. Analogna vhoda in izhoda sta vsaj po meritvah bolj švoh. Nekateri sicer pravijo, da ne slišijo razlike v zvoku v primerjavi s kakšnim boljšim DAC-em. Vsak ve za sebe …

Pri miniDSP Flex mi je všeč tudi to, da ima 4 kanalni analogni izhod, kar daje super možnost za dobro integracijo dveh subov. Z vgrajenim DSP-jem pa lahko delaš DRC »na roke«, brez Dirac-a. Sicer veliko več dela in potrebnega znanja, a se da.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe