Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2023 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Mare008 je napisal/a:
Še bolje, če je dolžina obeh približno enaka ... Laughing Nikoli si ne bi mislil, da bo nekoč delal kable, še manj pa kable, ki jih bo uporabljal @JAZZZ. Laughing

Jaz ne uporabljam njegovih kablov in tega nisem nikjer zapisal. Moraš malce bolj temeljito brati. V bistvu jih tudi nisem testiral na svojem sistemu.



Moj zadnji primer, ko sem kolegu pomagal pri "ožičevanju" sistema z lampaškim ojačevalcem rabljen+dacom(500Evrov Nov)+triangel zvočniki (1000 Evrov Novi), se je na koncu po 10 dnevnem testiranju odločil za Oyaide GPX II napajalna kabla+zvočniške Paško, interkonekt pa ima še vedno mojo Nordost Valhallo. S kolegom, ki ima sistem za 30-40K, sva bila zelo, zelo presenečena nad spremembo. Za kable bo dal 50% vrednosti sistema! Prej je bil to en navaden HI-Fi sistem, z veliko pomanjkljivosti...


OK, če sem prav razumel, si kolegu pomagal pri "ožičevanju" sistema s Paško kabli. In bil pozitivno presenečen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2023 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:
Mare008 je napisal/a:
Še bolje, če je dolžina obeh približno enaka ... Laughing Nikoli si ne bi mislil, da bo nekoč delal kable, še manj pa kable, ki jih bo uporabljal @JAZZZ. Laughing

Jaz ne uporabljam njegovih kablov in tega nisem nikjer zapisal. Moraš malce bolj temeljito brati. V bistvu jih tudi nisem testiral na svojem sistemu.



Moj zadnji primer, ko sem kolegu pomagal pri "ožičevanju" sistema z lampaškim ojačevalcem rabljen+dacom(500Evrov Nov)+triangel zvočniki (1000 Evrov Novi), se je na koncu po 10 dnevnem testiranju odločil za Oyaide GPX II napajalna kabla+zvočniške Paško, interkonekt pa ima še vedno mojo Nordost Valhallo. S kolegom, ki ima sistem za 30-40K, sva bila zelo, zelo presenečena nad spremembo. Za kable bo dal 50% vrednosti sistema! Prej je bil to en navaden HI-Fi sistem, z veliko pomanjkljivosti...


OK, če sem prav razumel, si kolegu pomagal pri "ožičevanju" sistema s Paško kabli. In bil pozitivno presenečen.


Še enkrat, kje vidiš, da JAZ uporabljam Paško kable. Če pa že hočeš vedeti zakaj so bili pri kolegu, ene je dobil od mojega prijatelja, druge pa od nekje drugje... Sam sem mu prinesel Audio-revive, ki jih je prijazno posodil Simon iz Canyon... kot tudi Oyaide
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2023 17:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:

OK, če sem prav razumel, si kolegu pomagal pri "ožičevanju" sistema s Paško kabli. In bil pozitivno presenečen.


Prinesel sem mu kar nekaj napajalnih kablov in zvočniških.
Napajalne je, kot sem že napisal, izbral Oyaide GPX II, zvočniške pa Paško. Taka je bila njegova odločitev glede na sistem(ki sem ga tudi opisal). Jaz sem slišal rezultat pred in tudi po menjavi in je bila velika razlika. V bistvu sem bil presenečen.
Dej drugič pa PREBERI, preden pišeš neumnosti.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2023 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Mare008 je napisal/a:

OK, če sem prav razumel, si kolegu pomagal pri "ožičevanju" sistema s Paško kabli. In bil pozitivno presenečen.

Prinesel sem mu kar nekaj napajalnih kablov in zvočniških.
Napajalne je, kot sem že napisal, izbral Oyaide GPX II, zvočniške pa Paško. Taka je bila njegova odločitev glede na sistem(ki sem ga tudi opisal). Jaz sem slišal rezultat pred in tudi po menjavi in je bila velika razlika. V bistvu sem bil presenečen.
Dej drugič pa PREBERI, preden pišeš neumnosti.


@JAZZZ hvala.

Mi je že 35 let tehnično jasno glede sposobnosti kablov, sedaj pa še marsikaj več o tej komercialno avdiofilski sceni. Smile Škoda, ker se zaradi pretiravanja, zavajanja in veliko nevednosti dela prijetno-koristnemu hobiju škoda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2023 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti s pa tudi svojega dnarja vreden.
In pa, kabli so u "modi" morda zadnjih 20 let.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 07:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
Ti s pa tudi svojega dnarja vreden.
In pa, kabli so u "modi" morda zadnjih 20 let.


Vsak od nas "je svojega dnarja vreden", eni so kar cela "Trgovina z audio opremo". Smile

Pa še en pregovor, "gliha vkup štriha" Smile



Mare008 pa ne prodaja nič, nobenih Paško ali Perkune kablov, nobene megle, nobenega HI-FI blaga, nobenih audio storitev, nič. Njegove izjave, naj bodo neumne ali pametne, se trudijo biti nepristranske Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mater ti s pa skoz u zasedi,neumoren si.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:


Mare008 pa ne prodaja nič, nobenih Paško ali Perkune kablov, nobene megle, nobenega HI-FI blaga, nobenih audio storitev, nič. Njegove izjave, naj bodo neumne ali pametne, se trudijo biti nepristranske Smile

ti torej ne kupuješ od trgovcev? Vse narediš sam Wink ? Tudi kondlce, upore, kable? A dej no.
Vidiš, jaz sem pa hvaležen za "trgovce" kot je Simon !
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Mare008 je napisal/a:


Mare008 pa ne prodaja nič, nobenih Paško ali Perkune kablov, nobene megle, nobenega HI-FI blaga, nobenih audio storitev, nič. Njegove izjave, naj bodo neumne ali pametne, se trudijo biti nepristranske Smile

ti torej ne kupuješ od trgovcev? Vse narediš sam Wink ? Tudi kondlce, upore, kable? A dej no.
Vidiš, jaz sem pa hvaležen za "trgovce" kot je Simon !


Saj je OK. Včasih samo eni in drugi malo pretiravamo. Samo to. Hvala bogu, da imamo slovenske proizvajalce, prodajalce, snemalce, ... In ne morejo delati zastonj, mi je čisto jasno. Eni in drugi moramo biti bolj spoštljivi, pa bomo na koncu vsi zadovoljni. Dovolj je prostora za vse. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo je da si kolkor se da med sabo pomagamo,bravo Mare,saj vem da si uredu fant,pa če bi ti vedel kakšen struggle je prodajat malo bolj resno hi fi opremo ali biti založba v Sloveniji,moje podjetje ima ta hi fi program bol kot ne veselje do hi fija ,ponudbe na interetu je ogromno ,cene je treba konkretno prilagajat navzdol če že je sploh zanimanje ,tako da je tu bore malo zaslužka,in še majhnost trga.Samo kot zanimivost,v Italiji ima boljši uvoznik preko 100 trgovin za plasirati svoj program ,Slo je specifika vsak uvoznik je praktično tudi trgovec,tam čez je to ločen posel.
In seveda pri poslušanju ni oprema bistvenega pomena,vem da tvoj sistem čisto uredu predvaja muziko,a na drugi strani je tudi veselje in negovanje hi fi kulture.Dejstvo je da se da z izbrano opremo dosegati še višje užitke ob poslušanju muzike če te to seveda zanima.
U bistvu kot vsaka stvar za prosti čas,kolesa so taka in drugačna,smuči,plezalna oprema......povsod je lahko drugačno ali boljše.

Iztok a si ti snemal Jazz &wine 2021 Humair,Blaser,Kanzig villa Attems.
Učeri blo na Rai radio 3 posnetek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
Lepo je da si kolkor se da med sabo pomagamo,bravo Mare,saj vem da si uredu fant,pa če bi ti vedel kakšen struggle je prodajat malo bolj resno hi fi opremo ali biti založba v Sloveniji,moje podjetje ima ta hi fi program bol kot ne veselje do hi fija ,ponudbe na interetu je ogromno ,cene je treba konkretno prilagajat navzdol če že je sploh zanimanje ,tako da je tu bore malo zaslužka,in še majhnost trga.Samo kot zanimivost,v Italiji ima boljši uvoznik preko 100 trgovin za plasirati svoj program ,Slo je specifika vsak uvoznik je praktično tudi trgovec,tam čez je to ločen posel.
In seveda pri poslušanju ni oprema bistvenega pomena,vem da tvoj sistem čisto uredu predvaja muziko,a na drugi strani je tudi veselje in negovanje hi fi kulture.Dejstvo je da se da z izbrano opremo dosegati še višje užitke ob poslušanju muzike če te to seveda zanima.
U bistvu kot vsaka stvar za prosti čas,kolesa so taka in drugačna,smuči,plezalna oprema......povsod je lahko drugačno ali boljše.

Se popolnoma strinjam z napisanim. Smile

Ko se doma pritožujem, da so koštale 4 letne 19" Michelin gume 950€, 17" pa bi bistveno manj, žena pravi "če pa 19" tako pašejo na avto". Njej je važno, kako izgledajo (tudi če so Nexen, samo da so 19"), meni je važno, da se dobro držijo ceste (tudi če so 17"). To je to. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Simon

kako leto več bi kablom lahko pripisal, Kimber Kable sem uvažal konec 80 let, moji prvi resni kabli so bili zvočniški Monitor Audio/ Polk Cobra drugače original japonski, še danes kar iskani in dragi, kupljeni mislim da 83 ali 84....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 14:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
Iztok a si ti snemal Jazz &wine 2021 Humair,Blaser,Kanzig villa Attems.
Učeri blo na Rai radio 3 posnetek.


Nisem. Tam je preveč koncertov, da bi vse snemal. Saj veš, dve ure ali več pred koncertom moram postavljati opremo, po snemanju pa pospravljanje. Koncerti pa so čez dan na tri ure Wink
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 21, 2023 13:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Končno sem spravil skupaj Mogami 2803 z ETI Link činči Very Happy Ni najbolj enostavno, saj sta obe komponenti izjemno delikatni Shocked




_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 21, 2023 15:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

daj nas razsvetli kaj je tukaj tako delikatnega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 156, 157, 158  Naslednja
Stran 157 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe