Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Soundbar za okoli 1500 EUR ali....
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2023 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.

Nazadnje urejal/a dabiblo Pet Feb 17, 2023 10:40; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
caka44



Pridružen/-a: Čet Avg 2022 12:37
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2023 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede vrste nakupa je prevagalo dejstvo, da rad posluÅ”am glasbo, televizije niti ne gledam prav dosti (kakÅ”en film), playstation, ki ga igra sin pa na teh zvoĆØnikih tudi za moje pojme resniĆØno dobro zveni... mogoĆØe kmalu dodam Å”e woofer ..pa je to to.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2023 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

caka44 je napisal/a:
Glede vrste nakupa je prevagalo dejstvo, da rad posluÅ”am glasbo, televizije niti ne gledam prav dosti (kakÅ”en film), playstation, ki ga igra sin pa na teh zvoĆØnikih tudi za moje pojme resniĆØno dobro zveni... mogoĆØe kmalu dodam Å”e woofer ..pa je to to.

LP

Potem ti filmi ne pomenijo kej dosti,Ŕkoda,bi videl in sliŔal kako je Ŕele potem užitek(po) gledati kakŔen film z efekti,dober stereo pa za glasbo to se pa strinjam...woofer bi moral pa takoj nabaviti..tudi playstaion je noro igrati na soundbaru.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2023 23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer je itak jasno, da smo na drugih bregovih, ampak jaz imam obcutek, da zagovorniki hisnega kina niso imeli sanse sprobat dobrega stereo zvoka pri filmih. Res mi ni jasno, kako se zagovarja soundbar, ki ima v najboljsem primeru cca. 7 cm driverje, vsak stereo zvocnik pa vsaj 12. Dobro, saj mi se marsikaj ni jasno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2023 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Sicer je itak jasno, da smo na drugih bregovih, ampak jaz imam obcutek, da zagovorniki hisnega kina niso imeli sanse sprobat dobrega stereo zvoka pri filmih. Res mi ni jasno, kako se zagovarja soundbar, ki ima v najboljsem primeru cca. 7 cm driverje, vsak stereo zvocnik pa vsaj 12. Dobro, saj mi se marsikaj ni jasno...



Stereo zvoĆØnik vsaj 12 Shocked

VeĆØina na trgu samostojeĆØih ima od 6 do 8 col !

12 col imajo subwuferji za kino !

Ne razumem nekoga,ki se ima za poznavalca sterea in hkrati ne razume veĆØ kanalnega izvora v filmih!

Vsak ima svoje izkuŔnje.Tudi jaz,sem imel slab kino sistem ali slab stereo.

Trdim,da se iz 5.1 sistema lahko posluŔa 2.1 na zelo zelo visokem rangu kvalitete!

Pogoj pa je vsaj 10-12col nizkotonec. Lahko je subwufer. Ja stereo zvoĆØniki z 10-12 col pa stanejo koliko??

Zakaj nebi imeli kino in stereo?

Razlika med 5.1 za film ali 2.0 je to,da v slednjem ne prikaže globine in izvora dogajanja izven kadra!

Stereo zvok v filmu je na bolj enakem nivoju glasnosti kot 5.1!

Udarec bombe je 3x moĆØneje,kot bi bilo 2.0 stereo,tudi ob boljÅ”ih zvoĆØnikih !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2023 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dabiblo je napisal/a:
Stvar preferenc. ƈe obĆØasno pogledaÅ” film in ti je prioriteta glasba, tisti soundbar ne odtehta niĆØ napram posluÅ”anju glasbe iz dobrega stereo sistema. Seveda je obratno ista zgodba.

Sej tisto obratno zgodbo je on iskal vsaj na uvodu njegove želje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2023 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:
raptor je napisal/a:
Sicer je itak jasno, da smo na drugih bregovih, ampak jaz imam obcutek, da zagovorniki hisnega kina niso imeli sanse sprobat dobrega stereo zvoka pri filmih. Res mi ni jasno, kako se zagovarja soundbar, ki ima v najboljsem primeru cca. 7 cm driverje, vsak stereo zvocnik pa vsaj 12. Dobro, saj mi se marsikaj ni jasno...



Stereo zvoĆØnik vsaj 12 Shocked

VeĆØina na trgu samostojeĆØih ima od 6 do 8 col !

12 col imajo subwuferji za kino !

Ne razumem nekoga,ki se ima za poznavalca sterea in hkrati ne razume veĆØ kanalnega izvora v filmih!

Vsak ima svoje izkuŔnje.Tudi jaz,sem imel slab kino sistem ali slab stereo.

Trdim,da se iz 5.1 sistema lahko posluŔa 2.1 na zelo zelo visokem rangu kvalitete!

Pogoj pa je vsaj 10-12col nizkotonec. Lahko je subwufer. Ja stereo zvoĆØniki z 10-12 col pa stanejo koliko??

Zakaj nebi imeli kino in stereo?

Razlika med 5.1 za film ali 2.0 je to,da v slednjem ne prikaže globine in izvora dogajanja izven kadra!

Stereo zvok v filmu je na bolj enakem nivoju glasnosti kot 5.1!

Udarec bombe je 3x moĆØneje,kot bi bilo 2.0 stereo,tudi ob boljÅ”ih zvoĆØnikih !

OdliĆØno napisano,Å”e bi lahko napisali o napredku soundbarih(viÅ”jega ranga,da ne bo pomote)in da nekaterim malo odpremo Å”e oĆØi v drug svet ne samo stereo,kot da za njih obstaja samo to...Se pa definitivno strinjam dobro posneta glasba pa iz dobrega stereo sistema...lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2023 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno že naslednji mesec bom vedel veĆØ povedati.
Za poroĆØno darilo bom kupil soundbar. Trenutno imam oko na modelu Samsung Q990 za okoli 1.3 - 1,4k evriĆØev. Ima wireless zadnje zvoĆØnike in pa sub tudi.
Pa Atmos spredaj kot zadaj (11.1.4).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2023 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A to ti je nekdo ljubico speljal, pa bi se mu rad maÅ”ĆØeval?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2023 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Verjetno že naslednji mesec bom vedel veĆØ povedati.
Za poroĆØno darilo bom kupil soundbar. Trenutno imam oko na modelu Samsung Q990 za okoli 1.3 - 1,4k evriĆØev. Ima wireless zadnje zvoĆØnike in pa sub tudi.
Pa Atmos spredaj kot zadaj (11.1.4).


Ja super,tako se gleda film vsaj z 40% veĆØjo pozornostjo.

Pomembno pa je,da sploh film se predvaja v veĆØ kanalnem zvoku.

HBO,Netlix,downlovdane zadev ali original mediji Wink

Glede efekta velikosti suba je odvisno velikost prostora in želja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
china



Pridružen/-a: Sre Sep 2013 11:20
Prispevkov: 20
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2023 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.youtube.com/watch?v=fuelZAhH_OQ

Mnogi bomo poĆØakali na tole "poÅ”ast".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2023 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

china je napisal/a:
https://www.youtube.com/watch?v=fuelZAhH_OQ

Mnogi bomo poĆØakali na tole "poÅ”ast".

Je logiĆØno, da bo za navadne smrtnike Å”lo v to smer. Vse integrirano, wireless, z room eq procesorji. PrineseÅ”, ap-cap postaviÅ” in takoj deluje. Avtomatska kalibracija pogoltne veliko napak.

Ob besedi soundbar se avtomatsko pomisli na preprosti 'tram-iĆØ' za par stotakov postavljen izpod tv-ja.
Od tam je Ŕtartalo, razvoj pa gre skokovito.
Saj pa poglejte - avdiofilske lisice vs kislo grozdje (Atmos). Se tolažijo da je to brezveze in kao 5.1 zadoÅ”ĆØa. Ja, jih muka hvata že ob misli da bi sraĆØje gnezdo kablov podvojili, pomnožili ojaĆØevalce itd. Ta formula se je izpela, ne gre veĆØ naprej tako.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 15, 2023 18:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Verjetno že naslednji mesec bom vedel veĆØ povedati.
Za poroĆØno darilo bom kupil soundbar. Trenutno imam oko na modelu Samsung Q990 za okoli 1.3 - 1,4k evriĆØev. Ima wireless zadnje zvoĆØnike in pa sub tudi.
Pa Atmos spredaj kot zadaj (11.1.4).

OdliĆØno!Sam ima sicer Q930B in je ĆØisto ok za mojih 14.kvadratov.Sem pa malo razoĆØaran nad wooferjem,ki da pa zelo malo od sebe,manj od priĆØakovanega,(ĆØeprav izgleda ogromna Å”katla,si zasluži moĆØ niĆØ veĆØ od Å”katle za ĆØevlje)ĆØeprav imam na najviÅ”jem nivoju+6.Ta tvoj model je nekoliko moĆØnejÅ”i(UPAM)Me mika da bi poklical na Samsung Slovenija ĆØe se da dobiti moĆØneji wooofer z bluetooth povezavo na obstojeĆØi soudbar.
ImaÅ” ti mogoĆØe idejo kako nadgraditi?
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 15, 2023 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProdaÅ”, ĆØe bo kdo hotel to kupiti.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 16, 2023 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Verjetno že naslednji mesec bom vedel veĆØ povedati.
Za poroĆØno darilo bom kupil soundbar. Trenutno imam oko na modelu Samsung Q990 za okoli 1.3 - 1,4k evriĆØev. Ima wireless zadnje zvoĆØnike in pa sub tudi.
Pa Atmos spredaj kot zadaj (11.1.4).

OdliĆØno!Sam ima sicer Q930B in je ĆØisto ok za mojih 14.kvadratov.Sem pa malo razoĆØaran nad wooferjem,ki da pa zelo malo od sebe,manj od priĆØakovanega,(ĆØeprav izgleda ogromna Å”katla,si zasluži moĆØ niĆØ veĆØ od Å”katle za ĆØevlje)ĆØeprav imam na najviÅ”jem nivoju+6.Ta tvoj model je nekoliko moĆØnejÅ”i(UPAM)Me mika da bi poklical na Samsung Slovenija ĆØe se da dobiti moĆØneji wooofer z bluetooth povezavo na obstojeĆØi soudbar.
ImaÅ” ti mogoĆØe idejo kako nadgraditi?
Hvala

Hja, poskusi vpraÅ”ati ali bi lahko kupil samo sub od viÅ”jega modela in ĆØe bi delovala wireless povezava in kalibracija. Sub od Q990 se mi je sliÅ”al dovolj uĆØinkovit za filmsko ozvoĆØenje. Do takrat poskusi prestaviti sub drugam, lahko da ti tudi nagaja prostor/postavitev.
----------------------------------------------------
DrugaĆØe pa, ravno vĆØeraj sem bil z ženo v Harvey Normanu in sva poklicala mladoporoĆØenca zraven.
PosluÅ”ali smo dva soundbara 11.1.4 - Samsunga Q990 in pa dražjega JBL 1300. Dražji je preciznejÅ”i na visokih in nekoliko boljÅ”i na basu, a midbas je 'lahek' kar naredi glasove (pa tudi impakt) tanjÅ”e, manj polne, Kar pa Samsungu ni problem, ravno tu prednjaĆØi. ƈe bi po moje...
Oba suba sta dovolj rasturala sploh glede da je hala velika, smo si privoÅ”ĆØili priviti glasnost.
VeĆØina tega ni merodajna za konĆØni uĆØinek, ker je to potrebno postaviti v prostor in kalibrirati.
Nakup smo zaĆØasno preložili, ker se obnova stanovanja zamika (nepredvidena dela). Je pa mladoporoĆØencema bolj vÅ”eĆØ JBL; jim je lepÅ”i. Ah, ta mladina Laughing Laughing
----------------
V primerjavi s hifijem, novo kupljeno, seveda, smo na poldrugem tisoĆØaku - za ta denar dobiÅ” bore kilav stereo sistem, surround da ne govorimo, Atmos - pozabi. Za sube zmanjka denarja.
V par segmentih si s poceni stereo-om lahko na boljÅ”em v celoti pa niti pod razno. To priĆØa kako je že entry level stereo zdrsnil v dosti predrago sfero.
Dober soundbar je elegantno preprosto, zabavno in nekaj kurje kožice tudi zagotovljeno. Razpon na base, dinamika, Ŕus, 3D, ni da ni.
Vsekakor je za soundbar potrebno potroÅ”iti vsaj toliko kot sta navedena modela z loĆØenimi Atmos rear zvoĆØniki. Za manj denarja se dosti izgubi.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Apr 19, 2023 11:52; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe