Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Monitor Audio bronze bx2 - en zvocnik igra tisje/necisto
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
quignard



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 0:19
Prispevkov: 89
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 16:03    Naslov sporočila: Monitor Audio bronze bx2 - en zvocnik igra tisje/necisto Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam težavo. Po prestavljanju postavitve zvoĆØnikiv iz ene sobe v drugo, me je ob ponovnem priklopu nekaj presenetilo. NamreĆØ desni zvoĆØnik igra drugaĆØe. Gre za MA Bronze bx2 bookshelve. Poganja jih osnovni marantz int.ojaĆØ (pm6004)ā€¦

Zmaenjal sem zvoĆØniÅ”ke kable in tudi priklop. Problem zmeraj ostane v zvoĆØniku, priklopi so ok, povezovalni kabli tudi. Prav tako sem poskusil z gramofonom in cd playerjem. Enako.

Zvok težko opiÅ”em, ko je balance na sredini se naĆØeloma niti ne sliÅ”i, ampak poznam Lp-je in sem takin vedel, da nekaj ji ok. Ko balance zamenjam iz enega na drugi zvocnik, le-ta (desni) igra tiÅ”je in morda malenkost bolj na ā€œpopaĆØenemā€ basuā€¦nekih ĆØudnih zvokov sicer ni, le glasba je tiÅ”ja. Ne vem kaj bi lahko bilo narobe? Morda tweeter?

Sem pa odprl crossover odzadaj, vse zgleda normalno (konektorji)ā€¦

Kako naprej? KakŔna ideja? Hvala.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najverjetneje je napaka pri visokotoncu. Lahko je staknjen kontakt, zato preveri kontakte na visokotoncu. Crossover point je dokaj visoko, 3.2kHz. Ko boÅ” (ĆØe boÅ”) razdiral zvoĆØnik, imaÅ” možnost nadgradnje kretnice.
https://www.hificollective.co.uk/blog/monitor-audio-bronze-bx2-speaker-upgrade.html
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S kazalcem rahlo potrkljaj po robu membrane wooferja naokoli v krožni poti. ƈe naredi KRKK si naÅ”el napako.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko bi bila tudi akustika prostora, da se od enega zvoĆØnika doloĆØen frekveĆØni pas sliÅ”i slabÅ”e. Sploh ker si menjal prostor.

Jaz sem dolgo menil da je to vzrok, da mi zvok pri doloĆØenih komadih (pri nekaterih pa ne) rahlo "visi" v eno stran. Potem sem pa ugotovil, da ni kriva akustika prostora ali zvoĆØniki, temveĆØ kar moja uÅ”esa. Na eno uho sliÅ”im drugaĆØe kot na drugega, in od tod zvoĆØnika ne igrata enako. Ker imajo komadi razliĆØen frekvenĆØni spekter, se ta efekt razliĆØno ĆØuti. Pri nekaterih komadih ga ne zaznam.

Pri tistih komadih, kjer to bolj zaznavam, se visenje obrne na drugo stran, ĆØe se proti zvoĆØnikom obrnem s hrbtom. Sicer je v tem primeru cel zvok precej drugaĆØen, ampak visi pa na drugo stran Smile

Seveda ostaja tudi možnost napake na zvoĆØnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
quignard



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 0:19
Prispevkov: 89
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovora. Bom snel visokotonec in pogledal (kontakte)ā€¦edino, ce je kaj sneto, znam popravitā€¦ostalo je zame sci-fi. 😉

Akustika prostora menim, da niā€¦ne glede na postavitev, doticni zvocnik (ko je balance uperjen zgolj nanj, igra tisje)ā€¦

Dejansko igra tisje, zvok ni tako cist na tem zvocnikuā€¦tudi jaz sumim, da je tweeterā€¦upam, da je zgolj snet kontakt (ce je tonsploh mozno)ā€¦

Res pa je, da se zadnjic (pred menjavo prostora)ā€¦ob poslusanju glasbe (menda ā€œvisokihā€ Zepellinov), marantz varnostno utisalā€¦mislite, da je lahko slednje povzrocirelj ā€œokvareā€?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ej, ej...poĆØasi.....

ƈe je eden bližji zadnji steni kot drugi,- igra glasneje,in tudi bas je moĆØnejÅ”i...
ƈe je eden postavljen bolj porti kotu(vogalu) sobe kot drugi, igra glasneje...in tudi bas je moĆØnejÅ”i...
ƈe je za enim Å”ipa, za drugim pa zid...igra glasneje......

ƈe ti niso vmes padli na tla, nima mehansko kaj bit.
90% je akustika, nova soba oz. navajenost na prejŔnjo postavitev...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe je bas bolj popaĆØen, je predlog od lix-a zelo smiselen. Morda navitje drgne, do ĆØesar lahko pride samo od sebe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj ĆØe bi probal zamenjat zvoĆØnik levo desno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
quignard



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 0:19
Prispevkov: 89
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Akustika menim, da niā€¦ne glede na to kam postavim zvocnik, je rezultat enakā€¦zvok je tisji, bolj popacen, ne tako cistā€¦tudi, ce je na sredini sobeā€¦

Zvocnike sem zamenjal (priklope mislim)ā€¦ko sem ga priklopil na drugo stran, problem ostane v zvocnikuā€¦prav tako sem zamenjal povezovalna kablaā€¦enako, problem se seli z zvocnikomā€¦

Kaj narediti, ce je ā€œlix-ovaā€ teorija pravilnaā€¦sub unicen?

Sam sumim na tweeterā€¦nisem se ga odprlā€¦

Res pa je, da imajo ti MA odzadaj imbus vijak za ā€œnavitjeā€ā€¦kaj, ce je slednje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

quignar je napisal/a:
Kaj narediti, ce je ā€œlix-ovaā€ teorija pravilnaā€¦sub unicen?

ƈe ni prehudo, verjetno ni uniĆØen. Lahko se ga poĆØasi razgiba z basom, da se približno nazaj poravna.

Ampak najprej je treba ugotoviti kaj je problem. Slab stik bi bil tudi možen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem nedolgo nazaj na zelo podobnih Monitorjih popravljal podobne simptome.
Morda se javi lastnik pa Ŕe on kaj pridoda.
https://www.youtube.com/watch?v=hbKm9qQnVe0
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa ĆØe je kaj na kretnici? To boÅ” sam težko preveril.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
quignard



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 0:19
Prispevkov: 89
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tapkanje membrane s kazalcem je ok (povsod naikrog je enak zvokā€¦tudi na drugem zvocniku enako)ā€¦

ā€¦do tweeterja se nisem priselā€¦ne morem sneti mreziceā€¦
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:
Kaj ĆØe bi probal zamenjat zvoĆØnik levo desno?

Saj to si že naredil, a ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
quignard



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 0:19
Prispevkov: 89
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2023 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

twom sem, sevedaā€¦
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe