Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tidal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 25, 26, 27  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem napisal, da razen hi-res albumov, kupujem tudi CDje in me sploh ni sram, saj nekateri albumi na CDjih v mojem sistemu zvenijo bolje kot njihove hi-res variante (sploh pa, če jih primerjam s tistimi na Tidalu, ki niso na voljo v master kvaliteti - mastrov ne morem ocenjevati, ker nimam mqa daca). O tem sem že pisal.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi


Nazadnje urejal/a benma Tor Dec 06, 2022 16:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:


Se pa strinjam, da je na Tidalu tudi precej slabo zvenečih albumov. Vendar pa ne zaradi slabosti mqa per se., temveč zaradi slabega posnetka, iz katerega so nastali ponujani fajli.

Lpm


Jaz sem tudi takšnega mnenja. Jaz npr. sem kakšna dva meseca na TIDAL-u, malo raziskujem glasbo, tudi kakšen album v celotu poslušam...
Veliko glasbe, ki jo sam poslušam je dobro posnete na TIDAL-u. Še vedno, pa moji albumi iz HDDja zvenijo boljše.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma @ glej, nobene potrebe ni, da bi bilo treba kogarkoli biti sram zaradi tega, kar kupuje in posluša. Gre le zato, da povemo kaj, kdaj, zakaj in na čem nekaj poslušamo, potem to ocenjujemo in mnenje delimo z drugimi. Ni pa najbolje, da na podlagi naših, pogosto omejenih izkušenj, dajemo avtoritativne sodbe.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 17:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
benma @
...
Ni pa najbolje, da na podlagi naših, pogosto omejenih izkušenj, dajemo avtoritativne sodbe.
Lpm

Sploh ne sodim. Vem pa, da 44,1khz (in prvi unfold masterjev) na Tidalu zveni slabše kot CD na moji Cantati. Kako primerjalno zvenijo mastri na Tidalu in datoteke enake resolucije na lokalnem NASu, tega ne vem. O tem je pisal @GoldProf, ki ima mqa dac.
Kot praviš, delimo svoje izkušnje.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, saj tu se pojavlja problem jabolk in hrušk. Tvoj AudioResolution Cantata je vrhunski cd predvajalnik, kar pomeni da bi moral doma primerjati z enakim težkokategornikom strimerjem. Vem, to je težko, zahtevna logistika, ampak, če te daje raziskovalna žilica nekako gre.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
No, saj tu se pojavlja problem jabolk in hrušk. Tvoj AudioResolution Cantata je vrhunski cd predvajalnik, kar pomeni da bi moral doma primerjati z enakim težkokategornikom strimerjem. Vem, to je težko, zahtevna logistika, ampak, če te daje raziskovalna žilica nekako gre.

Lpm

Cantata je kar soliden CDT, DAC, streamer in preamp v eni škatli, tako, da lahko hi-res datoteke PCM do 24/192 in 64DSD (DOP) kar objektivno primerjam doma. Res pa nisem testiral s kakim primerljivim novejšim mqa streamerjem. Morda bi se lahko midva dogovorila, če si za to.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2022 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...
With the Cantata Music Center's added inputs and ability to act as a digital preamplifier and CD player, not to mention its killer looks and truly high-end wireless streaming, it's a relative value, even at more than twice the Ayre's price.
https://www.stereophile.com/content/resolution-audio-cantata-music-center-page-2
-----------------------------------------------
Bolj kot tako .. v takem, primerjava CD-streaming se mi zdi dosti merodajna. Gre vse skozi isto škatlo, isti DAC, iste kable. Sploh ker je izdelek na daleč nadpovprečnem nivoju.

Spremljam situacijo, ker se pripravljam skočiti na ta 'digitalni vlak' in me kar nekaj stvari bega - v prvi vrsti zame preslabi zvočni rezultati kolegov, ki so že poskakali gor. Zavrtijo CD pa sploh SACD (niti ne besno drag; T+A, Marantz) in strimanje kar ponikne v primerjavi na mojem izboru glasbe (klasika). Res pa nimajo nekih besnih strimerjev in dac-ov. Tako da sem kar neodločen.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ti+si+moj+son%C4%8Dek#fpstate=ive&vld=cid:010fcd8d,vid:44cAVTZFfL8
Čakam in čakam in krave mukajo ... bom preskočil Mici in počakal na Joži ...Laughing Laughing
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2022 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Amby (suljo)

Ne čakaj predolgo, ker zamujaš MNOGO dobre glasbe, ki ti je drugače nedosegljiva.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2022 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Amby (suljo)

Ne čakaj predolgo, ker zamujaš MNOGO dobre glasbe, ki ti je drugače nedosegljiva.


Trenutno se navdušuje nad soundbari. Saj bo.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Amby (suljo)

Ne čakaj predolgo, ker zamujaš MNOGO dobre glasbe, ki ti je drugače nedosegljiva.

Pa naj bo malo offtopic-a .. dragi @ck (curko, hm...hahaha, sorry)
Ko si razvajen ni več tako lahko..
Sama po sebi mi širina ponudbe ne odtehta investicije, ki bi morala biti znatna za priti kam - da je boljše ali vsaj tam tam s tem kar že imam, da bi bila realna alternativa. DAC ModWright sem imel za par dni že 2x doma (na CD-ju); s tem bi lahko živel brez težav. Tudi z AudioResearch CD7 (sprobano doma) gre skozi. Čakam da me strim prepriča, ker CD-jev nimam niti 150 ali tu nekje; niti jih nameravam zbirati.


ps: soundbar bo izpod tv-ja ko bo naš kabelski operater ponujal Atmos vsebine (do nas še ni prišel optični kabel, saj bo, slej ko prej). TVja nimam v hifi poslušalnici.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
...Čakam in čakam in krave mukajo ... bom preskočil Mici in počakal na Joži ...Laughing Laughing

Znachi, tebi treba neshto EKSTRA? Laughing
Kako potem, vsi strimerji špilajo različno ne glede na konverter? Lahko bi odprli temo o strimanju, ker to je trenutna realnost. Mogoče že obstaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
sullly je napisal/a:
...Čakam in čakam in krave mukajo ... bom preskočil Mici in počakal na Joži ...Laughing Laughing

Znachi, tebi treba neshto EKSTRA? Laughing
Kako potem, vsi strimerji špilajo različno ne glede na konverter? Lahko bi odprli temo o strimanju, ker to je trenutna realnost. Mogoče že obstaja.


https://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3165
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2022 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem na Tidalu naletel na album Meet Me In London kitarista Antonia Forcione-a. Album imam tudi na svojem NASu. Tidal verzija zveni kot mono (vse se dogaja v centru), čeprav je album sicer zelo dobro posnet in ima izvrsten oder.

Ne vem kaj počnejo na Tidalu, da tako uničijo posnetke. Toliko o tem, da lahko Tidal nadomesti lokalno glasbeno zbirko...
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2022 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čisto vse je stisnjeno po količini in dinamičnosti. Oder je skrčen po višini še bolj pa po širini. Odjavi to pa to ni za poslušat za avdiofile. To je za množično odiranje ovc. Vrhunskih streamerjev je škoda za izboljšavo uničene glasbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 153
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Danes sem na Tidalu naletel na album Meet Me In London kitarista Antonia Forcione-a. Album imam tudi na svojem NASu. Tidal verzija zveni kot mono (vse se dogaja v centru), čeprav je album sicer zelo dobro posnet in ima izvrsten oder.

Ne vem kaj počnejo na Tidalu, da tako uničijo posnetke. Toliko o tem, da lahko Tidal nadomesti lokalno glasbeno zbirko...


Ok, tale celoten album katerega si omenil je pa res ena čista tema, dejansko res deluje kot mono tehnika, sem prav šel poslušat.

Je pa dejansko ne fer, da se na podlagi nekega posamenznega glitcha, zadeve posploši in vse vrže v isti koš ter popljuva ostale, bom rekel desetine milijonov ok zripanih komadov. To, da se potem uporabnike označi za ovce je pa ogledalo današnjih posameznikov (se nanaša na uporabika @longplay). Danes sem recimo tri ure poslušal zares raznovrstne zame "nove" zadeve in nisem naletel na še kak podoben fail v sistemu kot je ta zgoraj naveden, ne vem, mogoče slučaj ampak glede na to, da na teden sigurno preposlušam kakšnih 10 ur materiala in ne opazim nekih failov, vsaj v zvrsteh katere poslušam, bi rekel, da so to prej dejansko anomalije, kot pa kakšno pravilo.

Poglej pa zadevo še iz enega drugega zornega kota, oz. te vprašam - Kje bi povprečen človek lahko slišat toliko raznovrstne glasbe in to preskakoval žanre/albume/desetletja v trenutku, razen na takšnih streaming servisih? S tem, da nimaš nobenega dela z ripanjem materialov, razvrščanjem po kakšnih diskih/mapah(NASih), ne rabiš skrbeti za backupiranje ogromne količine podatkov in konec koncev, nimaš stroškov z nabavo zadev v fizični obliki, ki na koncu tudi zavzemajo prostor... Pa do poglavja Čas in denar, sploh še prišli nismo. Kako bi pa čas vrednotili v razmerju s kakovostjo, ki je marsikdaj v uhu poslušalca?
Kakovost Tidala je, ne vem, meni OK, trenutno vrhunsko, kaj mi bo čez 5 let, pa nimam pojma. Ali je to zdaj primerno za vsakogar - Sigurno ne.
Mnogo jih ima predsodke in jih zmrazi že ob pomisli na besedo wifi/LAN, brez da se kaj sliši, čistokrvne ljubitelje LPjev zmrazi ob kratici dac, tretje zmrazi ob pomisli na omare polnih materialov, itn... in menim, da ima vsakdo po svoj prav. Meni osebno dostopnost vse glasbe, na bom rekel - dovolj kakovostnem nivoju zaenkrat, odtehta detajle, katerih ne slišim na trenutni opremi.

Kot bi rekel Big Daddy Wilson - Walk a Mile in my Shoes ...na Tidalu je vsaj zame ok rip... Very Happy .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 25, 26, 27  Naslednja
Stran 8 od 27

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe