Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igraĆØa je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 144, 145, 146 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2022 15:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom





Advance Paris KC800
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2022 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:




Advance Paris KC800


ƈestitke
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlady



Pridružen/-a: Sre Apr 2022 3:36
Prispevkov: 3
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2022 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trije dobri možje so me letos obiskali malce zgodaj Laughing
Nebom na dolgo in Å”iroko pisaril...ĆØe pa ima kdo kakÅ”na vpraÅ”anja glede zadevic pa z veseljem odgovorim Very Happy


DAP FiiO M11 plus (ess)
https://www.fiio.com/m11plusess

SluŔalke Audio Technica ATH Msr7b
https://www.audio-technica.com/en-eu/ath-msr7b




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040819730
FirbeC



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 10:32
Prispevkov: 48
Kraj: Zagorska dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2022 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem obljubil par besed in par slikic.

V hiÅ”o je prispel nov preamp ā€“ Accuphase C-240, letnik 81, ampak paĆØ zame ā€œnova igraĆØaā€. MINT ohranjen, vrhunsko obnovljen/vzdrževan. Vsa dokumentacija priložena za 40 let nazaj, raĆØuni enega servisa napajanja pred 20 leti, pregledov na 10 let, obnove lansko leto. Nabavil iz NemĆØije. Zadeva je narejena kot tank, ne da je brez praske, tudi delĆØka prahu ni (bilo) na njem. Fukcionira vse brez napak. Phono del izredno prilagodljivo izveden. Iskal sem spodoben preamp z loudness funkcijo. Pri Accuphase je praksa tri-stopenjski loudness, kar je zelo uporabno (zame). Skratka, popolnoma ustreza za moje potrebe in tipe glasbe, ki jo posluÅ”am.



Druga zadeva je malce novejÅ”a, je le dobra tri leta star DAC ā€“ ARCAM FMJ-D33. Prej uporabljal CA DACMagic. Jasno, zvok je z uporabo FMJ-D33 na precej viÅ”jem nivoju, odprla se je globina odra, bas gre Å”e nižjeā€¦, posluÅ”am bolj rock, najveĆØ in najraje koncertne žive izvedbeā€¦ pa posluÅ”am Å”e kak smooth jazz, funkyā€¦, ma vse, le klasike res bolj malo.



Hkrati nekako skozi poletne mesece, sva s kolegom uspela urediti (pravzaprav bolj on kot jaz) problem strobo-kolesca na Michell gramofonu. KoleÅ”ĆØek sva po raznih poskusih menjav osi, izdelavi drugega, enostavno odstranila. In novi originalni jermen, ki je bil prej prekratek, je kar naenkrat postal prave dolžine. Hitrost se je stabilizirala, kot Å”e nikoli prej. Za merjenje hitrosti zdaj uporabljam kar mobilno aplikacijo na gsm-ju in okroglo ploÅ”ĆØico s frekvenĆØnim rastrom. Montirana SHURE V15-tip 2, NOS, o kateri sem že pisal. Å pila, da je veselje.

Trenutno zelo zadovoljen s izplenom tako analognega in digitalnega zvoka oz. s celoto sistema.
(CD transport je AUDIOLAB 6000CDT, streamer AUDIOLAB 6000N, konĆØni stopnji sta 2x NAD C-272, zvoĆØniki JBL L-90)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Mostec



Pridružen/-a: Sre Sep 2014 17:55
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 10:58    Naslov sporočila: novi Å”portni rekviziti Odgovori s citatom

Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stara/nova igraĆØa Very Happy



Po urici posluÅ”anja moram priznat, da sem zelo prijetno preseneĆØen. Tudi temperatura v dnevni sobi je obĆØutno viÅ”ja Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej za pozimi bo. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Torej za pozimi bo. Laughing


Ja! PruĆØko si bom zravan naÅ”timal Laughing
JebeŔ stage pa te zadeve, važno, da je rit na toplem... poleti pa nekaj v D klasi. Al pa tanovga Technicsa Laughing

Ampak mislim, da se XTZja ne bom tako hitro naveliĆØal. Hud je!
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2022 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spodobna zadevica, sem uporabljal 5 let. In ĆØeprav sem potem preÅ”altal na integrirca, ki je skoraj 10x dražji, gre seveda za diminished returns.

Glede vroĆØine pa ni take panike, ni Pass Labs ali kaj podobnega - tudi ĆØe ga uporabljaÅ” v tistih oglaÅ”evanih 50W v A klasi v resnici malce pogoljufajo, gre za premiĆØni bias glede na viÅ”ino inputa, tako da ne žre toliko kot ĆØisti 50W A klasa ojaĆØevalci.

ƈe se prav spomnim imaÅ” tri nastavitve delovanja, ki niso ravno dobro opisane v priroĆØniku, tole najdem na netu:

AB mode: This is an AB-class amp right from the lowest volume to the top.

A mode: This is a class-A amp, up until the point where it runs out of juice, when it gradually transitions to AB.

Auto: Runs in A mode. But when the amp core reaches a certain temperature, it switches over to AB to cool down. When it drops back under temperature, it switches back to A.


There is also a temperature switch on class-A mode, but it's set much higher than for auto. I assume that's just below the point where you do damage to your amp!

Sam sem ga uporabljal v "Auto" naĆØinu, nisem opazil nobene razlike med tem in "A mode", razen nižje temperature.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2022 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No jaz 10x dražjih ampov nisem nikdar uporabljal. Tale se mi zdi zelo dober. Sploh ĆØe vzameÅ” v raĆØun ceno.
Me pa zanima, ĆØe se spomniÅ”, koliko si moral odpteti potenciometer za recimo sobno jakost? Tam recimo 55 dB. Pri meni se zaĆØne dogajat na cca - 20 (karkoli že pomeni ta cifra na metru). ZvoĆØniki so gornji AP kc800 deklarirani na 92dB obĆØutljivost.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2022 23:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uh, je bilo že kar nekaj ĆØasa nazaj. OjaĆØevalec sem uporabljal z XTZ 99.36 Mk II. zvoĆØniki (obĆØutljivost 90 dB) v 4.5 x 3.5 m veliki sobi, tako da ni bilo problem pognati zadevo kar glasno, preden je bil potenciometer na - 10, veĆØinoma Å”e nižje.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
No jaz 10x dražjih ampov nisem nikdar uporabljal. Tale se mi zdi zelo dober. Sploh ĆØe vzameÅ” v raĆØun ceno.
Me pa zanima, ĆØe se spomniÅ”, koliko si moral odpteti potenciometer za recimo sobno jakost? Tam recimo 55 dB. Pri meni se zaĆØne dogajat na cca - 20 (karkoli že pomeni ta cifra na metru). ZvoĆØniki so gornji AP kc800 deklarirani na 92dB obĆØutljivost.


Sobna jakost posluŔanja ni 55 db.

ƈe želiÅ” solidno posluÅ”anje, se to zaĆØne nad 70 db (povpreĆØna jakost)

Tista cifra - 20 ponavadi pomeni za koliko db Å”e lahko ojaĆØaÅ” zvok do max jakosti.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliko ojaĆØevalcev kaže v db ojaĆØanja, pri ĆØemer je 0 najveĆØ, minusi pa kažejo atenuacijo v db. Možne so tudi nastavitve in sicer tako, da je 100 (%) najveĆØ, manjÅ”e Å”tevilke pa v odstotkih paĆØ manj.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, pri stereo ojaĆØevalcih je dB skala na displayu obiĆØajno umerjena tako, da bi maksimalna jakost signala na vhodu ravno dosegla maksimalno ojaĆØanje brez clippinga.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2022 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri mojemu (Sony TA-FA50ES) se zaĆØne clipping nekje na polovici obrata med min (-80+) in max (0), pri oznaki 16 (pomerjeno z osciloskopom). Oznaka na gumbu je takrat poravnana toĆØno navpiĆØno navzgor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 144, 145, 146 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 145 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe