Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Iskanje komponente po izbranih lastnostih

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Matt



Pridružen/-a: Sre Apr 2022 9:13
Prispevkov: 7
Kraj: Dežela

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2022 17:19    Naslov sporočila: Iskanje komponente po izbranih lastnostih Odgovori s citatom

Svoje prvo javljanje sem imel že v drugi temi... Cool

Kupujem svojo prvo komponento, s katere bi si predvajal zvočno (zaželjeno tudi video) vsebino.
Približno vem, kaj bi rad, ne vem pa, katere aparature to omogočajo.
Zato me zanima, če obstaja kakšna spletna stran oz. iskalnik, ki to "preseje".
Dozdaj se še najbolj približa tole (enostavno poklikaš lastnosti, ki jih želiš, na koncu ostanejo samo naprave, ki vse to imajo):
http://geizhals.eu



Je pa izbor bolj skromen in omejen samo na artikle, ki so trenutno v prodaji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...enostavno poklikaš lastnosti, ki jih želiš, na koncu ostanejo samo naprave, ki vse to imajo..

Magari.
Gre za nekatere osnovne funkcije, povezljivost in podatke o moči.
HiFi so za entuziaste lastnosti v zvoku - kot je naprimer ogromna stereo scena komplet izven zvočnikov, skoraj otipljivost instrumentov ki igrajo pred teboj, dih dvorane kjer igrajo orgle, globina basa itd.

Za izbor imaš na voljo razne 'lestvice' naprav, ki jih objavljajo od jutuba naprej (10 best...) do revij pod rubriko 'recommended' HiFiChoice, HiFiNews, Stereophile, TheAbsoluteSound, Audiophilliac ... da o lestvicah v švabskih tiskanih revijah ne govorimo (Audio, Stereoplay..).
***
Približno vem, kaj bi rad, ne vem pa, katere aparature to omogočajo

***
Na dan z besedo, lahko se komu od nas utrne ideja.
Prvo določi cenovni okvir, potem določi kaj za eno glasbo bi predvajal, dobro je nadaljevati s tem v kakih pogojih bo moralo to delovati (velikost prostora, akustika prostora, anomalije prostora kot je L- oblika..).
Drugo sproti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matt



Pridružen/-a: Sre Apr 2022 9:13
Prispevkov: 7
Kraj: Dežela

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@sullly - hvala!

Stanje je naslednje:
Imam eno "glasbeno sobo" v kleti, kjer bo sistem primarno stal: magnepani, ojačevalnik in izvor zvoka/slike (komponenta, ki jo iščem).
Občasno bi zadevo prenesel še v dnevno-jedilniški prostor, kjer bi si preko nje ogledali tudi kakšen film (morda 1-2x na mesec, v zimskih mesecih pogosteje, poleti takorekoč nič!)
Magnepane zaradi otrok ne upam postaviti v ta prostor, ker se lahko takoj zgodi kakšna "povsem nenamerna nesreča".
Morda samo za ogled kakšnega glasbenega filma, potem pa takoj nazaj v klet.

Potem pa takole:
Iščem izvor zvoka/slike, kjer bi imel čimveč.
Obvezno: CD-predvajalnik, USB-ključ predvajalnik, dober izhod za slušalke, WiFi, Spotify, Tidal
Zaželjeno: DVD-predvajalnik, HDMI vhod in izhod (za vsebine s prenosnega računalnika),interni HDD ali SSD, Roon, CD-Rip, stream-recording.

Kletna soba je kvader: D450cm, Š345CM, V225cm.
Na zunanji steni ima manjše okno, na ostalih treh stenah pa so knjižne police. Tlak so ploščice, vsaj polovico prekriva preproga, strop pa pobeljena AB plošča. Po mojem občutku se zdi akustično neproblematična.

Posluša se: big bandi, jazz, klasika (še posebej godalni sestavi), acappella, klasično zborovsko petje, opera, širok izbor akustične glasbe, tudi kaj od popa in starega roka.
In brez: heavy metala, punka, hard rocka, rapa, elektronske glasbe in kar je podobnega. Pa nič slabega o tej glasbi - samo meni "ne sede".

Nisem obseden z glasnostjo (raje prepotiho kot samo malo preglasno), niti z basi.

Če je potreben še kakšen podatek, pa kar vprašaj(te) Wink
V kolikor se komu utrne kakšen dober predlog... Idea


PS:
Dozdaj sta bila "favorita", s katerima sem mislil rešiti "vse težave na en mah", Cocktail audio X35 in MyConnect 150, ki imata tudi precej soliden ojačevalnik - ne vidim pa nobene možnosti preiskusa.
MyConnect 150 ima celo elektronke na predojačevalniku, a popolno odsotnost HDMI vtičnic.
X35 je po drugi strani medijsko bolj dovršen, velik zaslon, cel kup uporabnih funkcij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 471
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 08, 2022 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam predojačevalcev, končnih stopenj, gramofonov, zvočnikov ... da boli glava.
In veš s čim poslušam - star računalnik in Flac.
Tako da za začetek ti priporočam da sistem zalavfaš s starim (lahko novim, ni problema) PCjem, te ne stane nič. Dodaš zvočno kartico in dva transformatorja, ter nabaviš končno stopnjo, lahko profesionalno stare sorte z veliko železa noter, se dobijo za smešen denar, ker so pretežke. Kasneje boš predeloval po mili volji, če te bo še vleklo, mnogim sem naredil kar je zgoraj opisano, pa so superzadovoljni.
_________________
"A few observation and much reasoning lead to error; many observations and a little reasoning to truth." - Alexis Carrel (1873 - 1944)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 11, 2022 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

En predlog za izvor zvoka in slike:
zelo popularni price/performance OPPO je pred par leti ustavil proizvodnjo; dobil pa je vrednega naslednika - REAVON. Višji model je UBR-X200. Nima pa vgrajenega spominskega diska, ki se ga priključi posebej. Da ne bi bilo pomote so ohranili tudi Oppo dizajn in prezentacijo.
https://reavon.com/bluray-player-ubr-x200/
Cenovno je podoben X35 (dobrih 100€ več), nima pa Oled displaya, za več informacij je itak priključen na TV.

touch Display čez celo prednjo ploščo pa nudi HiFi ROSE. Malo si poglej ali bi ti šlo pod kožo
https://eng.hifirose.com/rs150
Ta je naravnan na strimanje, za ploščke je potrebna zunanja enota. Spominski disk je vgrajen. Top model je s femto clockom in ni poceni, smo na 4k€.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matt



Pridružen/-a: Sre Apr 2022 9:13
Prispevkov: 7
Kraj: Dežela

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2022 23:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@sullly,
Hvala, malo je trajalo, da sem uspel pogledati.
Po pravici povedano, tale HIFI Rose je prav všečen.
Ker pa je predlagana komponenta RS150 čisto čez moj "HIFI proračun", gledam manjša modela RS250 ali RS201E. Oba sta cca. pol cenejša, pa še vedno vrhunska za tisto, kar potrebujem.
CD-predvajalnik bi potem moral biti zunanji (USB priklop), ampak se mi zdi, da bo velika večina glasbe itak na HDD ali SSD.
Najraje bi kupil rabljeno, na ta način se da dobiti daleč najboljši p/p.
Samo sta obe napravici še precej "frišni".

Če koga zanima podrobneje:
https://eng.hifirose.com/RS250-info
https://eng.hifirose.com/RS201E-info
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1886
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 13:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mnogo bolj všeč so mi konfiguracije z dvema Sabre DAComa 9038 in XMOS USB Xu208 delilnik na dva kanala spredaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2022 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo je še zgodaj napovedovati, kaže da bo prevesilo v trend strimanja. Torej strimer z vgrajenim dac-om, rešenimi problemi jitterja, femto taktom in čimbližje 'plug and play' zasnovi.
***
Današnja praksa je mizerna (iz PC na DAC). Rezultati tudi, kot slišim okoli. Saj, če te ne briga dosti, je lahko tudi tako, samo potem je dovolj vintage zvočnik, diy ojačevalec, kletni prostor in flaša pijače da pozabiš. Si nisem izmislil, je točno tako v kar nekaj primerih tod okoli.
V istih pogojih en dober vintage CD player srednje klase gladko povozi tako strimanje. Napredek? Ne za vsakega Laughing Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 449
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2022 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, laptop kot streamer in en poceni dac, to ni merilo kaj zmore Streaming.
Toliko kot je vode preteklo do dobrega zvoka iz gramofona, tolk se je treba posvetit kvalitetni streaming konfiguraciji. Dobro upasano igra na hi-end nivoju.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2022 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Matt je napisal/a:

Najraje bi kupil rabljeno, na ta način se da dobiti daleč najboljši p/p.
Samo sta obe napravici še precej "frišni".
....

Mislim da so nasveti @lix-a in @joztoma veliko bolj uporabni zate. Oba imata boljšo intuicijo od mene. Se moram izboljšat Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1886
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2022 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Težka tema, zakaj le jo izrabljate za konflikte. Kvaliteta DAC-ov se v enem letu podvojijo, cene pa prepolovijo. Tako da je, zaradi dragocene nabave, kakšen starejši DAC, mnogokrat preplačan, še vedno postavljate na čelo. Seveda se ga da s tweakanjem oživiti, pa menjamo trafote, vgrajujemo plemenske materiale in razno kačjeoljsko robo, ojačujemo izhodne bufferje, menjamo reclockerje itd... Če je DAC izdvojen iz streamanja, je možnost nadgradnje sistema odprta, drugače je treba menjati core element v kompletu. Soliden DAC je že možen do 500€. Seveda pri futranju le-tega upoštevajte zahteve za dekodiranje MQAjev, Spotify in Tidal datotek z kompliciranimi naročninami itd. Da ne omenimo, da je večina posnetkov na netu le 24/96 in da je pretiravanje še par let neumnost. Jaz sem na socialnem Apple Airportu, Apple TV, svojem HP PC-ju in Toppingu D50S. ZA SACD player, katere imam ene tri, pa je treba zadeve kupiti, kopirati, pretvarjati v DVD-Audio PCM ali DSD kopirat. To je pa kar zamotano.
Vsak po svoje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matt



Pridružen/-a: Sre Apr 2022 9:13
Prispevkov: 7
Kraj: Dežela

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2022 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z nabavo novega prenosnika so se stvari malo spremenile - izvor je (vsaj začasno) rešen.

Verjetno bom zdaj nabavil en soliden DAC - gledam Topping DX3 pro+.
Po tehničnih specifikacijah je zelo podoben joztom-ovemu D50S, zraven je še slušalkarski ojačevalnik (žal samo 3,5mm).

In enkrat se bom res oglasil pri lix-u, da rešim še končno stopnjo. Vse kaže, da bodo aparature stale na mestu, zato teža ne bo igrala pomembne vloge...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe