Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup reciverja + zvočnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2022 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok cena je zgoraj je 600 evrov za Heco victa 702 se posipam z pepelom.

Sully ravno to sem dejal,kot ti !

Brez suba ne dobimo globine !

Prosim ne mi omenjati bum bum ! Very Happy

Vem kaj je kvaliteta in brez globokih basov za mene sistem ni vreden nič !

Tudi nisem omenjal centra !

Iz resiverja se posluša fronte levo,desno + sub !

In na teh frontih je potrebno zmanjšati base,da se ne tepejo.

Veš,da so večina zvočnikov tam do 8 col in potem se konča !

Teh 8 col pa je premalo za globoke tone .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2022 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pusti poSullyevanje. Zanj so vrh HTja soundbari. Mr. Green
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
WaltZucher



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 12:05
Prispevkov: 8
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
car100 je napisal/a:
Vsem hvala za komentarje bom v kratkem šel poslušat pa probal izpogajat lepo ceno pa upam da bo hifi čimprej zaigral.
Sedaj me pa še zanima kako je s kabli nekje okvirno bi za te sisteme, ki gledam rabil audio kabel za zvočnike 2x2,5mm.
Po kerih specifikah lahko vem če je npr. ta kabelj dovolj kvalitetn:
Naravna kozmetika Atelier Rebul
Po ceni težko gledaš, ker ni nujno da bodo v trgovini za ceno 3€ po m kaj boljši od zgornjega kabla. Kje se splača in kaj kupit za sistem srednjega razreda, kakšne konektorje se priporoča. (na kaj moram biti pozoren pri vezavi)?
https://www.shopsy.si/

hoj,in kaj si potem nabavil lahko malo opišeš oz.poslikaš?hvala lp.


Ali res ne poznate to razliko med 5.1 in stereom?

Jaz imam soliden resiver za stereo+sub in 5.1 ozvočenje !


Nazadnje urejal/a WaltZucher Pon Dec 12, 2022 16:32; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslovTelefon: 4235
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

WaltZucher je napisal/a:
ico je napisal/a:
car100 je napisal/a:
Vsem hvala za komentarje bom v kratkem šel poslušat pa probal izpogajat lepo ceno pa upam da bo hifi čimprej zaigral.
Sedaj me pa še zanima kako je s kabli nekje okvirno bi za te sisteme, ki gledam rabil audio kabel za zvočnike 2x2,5mm.
Po kerih specifikah lahko vem če je npr. ta kabelj dovolj kvalitetn:
https://www.mimovrste.com/audio-video-kabli/goobay-audio-kabel-za-zvocnike-2x25mm-50-m
Po ceni težko gledaš, ker ni nujno da bodo v trgovini za ceno 3€ po m kaj boljši od zgornjega kabla. Kje se splača in kaj kupit za sistem srednjega razreda, kakšne konektorje se priporoča. (na kaj moram biti pozoren pri vezavi)?

hoj,in kaj si potem nabavil lahko malo opišeš oz.poslikaš?hvala lp.


Ali res ne poznate razliko med 5.1 in stereom?

Jaz imam soliden resiver za stereo+sub in 5.1 ozvočenje !


A ti tudi Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
WaltZucher



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 12:05
Prispevkov: 8
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:
WaltZucher je napisal/a:
ico je napisal/a:
car100 je napisal/a:
Vsem hvala za komentarje bom v kratkem šel poslušat pa probal izpogajat lepo ceno pa upam da bo hifi čimprej zaigral.
Sedaj me pa še zanima kako je s kabli nekje okvirno bi za te sisteme, ki gledam rabil audio kabel za zvočnike 2x2,5mm.
Po kerih specifikah lahko vem če je npr. ta kabelj dovolj kvalitetn:
https://erasmus-home.com/si/oddam-stanovanje/
Po ceni težko gledaš, ker ni nujno da bodo v trgovini za ceno 3€ po m kaj boljši od zgornjega kabla. Kje se splača in kaj kupit za sistem srednjega razreda, kakšne konektorje se priporoča. (na kaj moram biti pozoren pri vezavi https://www.telprom.si/it-resitve/varnost/pozarni-zid-za-podjetja/ ) ?

hoj,in kaj si potem nabavil lahko malo to opišeš oz.poslikaš?hvala lp.


Ali res ne poznate razliko med 5.1 in stereom?

Jaz imam soliden resiver za stereo+sub in 5.1 ozvočenje !


A ti tudi Very Happy


SEVEDA Very Happy UŽIVAM


Nazadnje urejal/a WaltZucher Sre Dec 21, 2022 14:14; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslovTelefon: 4235
atomikus



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:10
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Človek kupuje 5.1. Glede na informacije, ki jih je podal približno ve, kaj si želi.

Folk pa uleti s stereo bolje, kot 5.1? Ja ne ni, za filme in igre ni. Če govorimo znotraj nekega budgeta seveda. Se pravi 1000€ za par zvočnikov vs 1000€ za 5 zvočnikov pri filmih in igrah. Ja pri prvem, bo pri glasbi sigurno boljši zvok, ne svetlobna leta, ampak bo boljši. Medtem ko bo pri filmih v 5.1 sistemu svetbolbna boljši zvok in natančen. In to niso ceneni efekti, ampak se že 50 let s surround zvokom ukvarjajo razni inženerji, kako ustvarit, čim bolj precizen zvok, da si sredi akcije.

Tko da stereo, OK za musko. Za domači kino in stereo, pa lahko zapustite ta podforum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomikus



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:10
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jest priporčam, kar to kar si v v prevom postu mislil.

En tak paket od Teufla
https://lu.teufelaudio.com/ultima-40-surround-51-set-105789000

Receiver:
Denon AVR-S760H

En receiver 7.1 z atmosom in 2.1 hdmi , in ene cheap zvočnike namonitiral v strop inimaš res proper atmos sistem in si miren naslednjih 10+ let.

Vse to za manj, kot 1500€. Za filme in igre nora stvar!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertus23



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 20:14
Prispevkov: 11
Kraj: selnica ob dravi

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 08:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Kateri hišni kino predlagate (komplet 5.1 zvočniki+receiver) priporočate za okrog 3000-3500€?
Poslušanje glazbe 50% ter gledanje filmov 50%.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040895701
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Težek nasvet Very Happy

Odvisno kaj si želiš?

Ali si v bloku,koliko velik prostor imaš in kakšno glasbo poslušaš in koliko si zahteven?

Za kino je hitro kaj dobrega in isti ta slabši sistem pa ni dovolj za glasbo!

Problem nastane pri glasbi,če si zahteven rabiš močnejši wufer in dobre nastavitve.Ker samo z 2 ch stereo moraš imeti resiver za min 800 evrov kot tudi samo prednja zvočnika za podobno ceno.Reši te pa wufer za vsaj 600 evrov in dobiš dober bas.

Torej do kam bi šel?

Pazi boš pa dobil naše audifilske strokovnjake ki so zabiti v stereo dva kanal ! In so pri tem zelo natančni in doslednji za vsak detajl,potem pa ne razumejo kaj predvaja 5.1 za kino!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/hisni-kino-kompleti/veliki/yamaha-rx-v6a-z-dolby-atmos-zvocniki/

3500eur


Tole ni švoh !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertus23



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 20:14
Prispevkov: 11
Kraj: selnica ob dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj razmišljam o Marantz SR6016 ali SR 7015 in v kombinaciji s Klipsch zvočniki (5.1 kasneje pa na 7.1) pa nimam pojma kaj izbrati.Do lani sem bil na Yamaha rx a870 in zvočniki Dali Lektor1,nizkotonec yamaha -ni nekam dobra kombinacije,vsaj za glazbo ne.Prodal sem vse skupaj zaradi kompletne prenove bajte in začasno nabavil soundbar.Poslušalo se bo več glazbe kot pa filmi(60:40).Prostor je velik nekje 60 m2.Po končani prenovi(4-5 mesecev) pa moram iti nazj na hišni kino,ker soundbar je le soundbar😂😂.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040895701
robertus23



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 20:14
Prispevkov: 11
Kraj: selnica ob dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:
https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/hisni-kino-kompleti/veliki/yamaha-rx-v6a-z-dolby-atmos-zvocniki/

3500eur


Tole ni švoh !

Ja sem gledal tudi ampak pri naših severnih sosedih dobiš za ta denar nekaj več😂😀👍
hvala za info
Cenovno so tile zvočnik ugodno.2449€ , nespoznam se kaj dosti na zvočnike in nevem kašni so Triangle napram Klipsch-u.


Nazadnje urejal/a robertus23 Sre Dec 28, 2022 20:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040895701
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha vidim,da imaš velik prostor in rabiš močan wufer,ker z samostoječim prednji ne boš veliko naredil z takim denarjem.

Jaz sem to več let probaval z vrhunskimi komponentami pa nisem bil zadovoljen.

Torej kot sem rekel kino bo hitro dobro,problem je poslušanje glasbe.

Na resiverju imaš 2ch stereo in afd automatik,ki dela še wufer! (Sony)


Torej ta zadnja varijanta je rešitev,vendar je problem ker se seka wufer prednji fronti !

Rešitev,da prednje fronte nastaviš bas pod polovico ali pa ujameš ta zamik,deloma z fozo zamika na subu in prestavljanjem zvočnikov!

Meni je ratal wufer v vogal in prednja pred njemu cc 1 meter!

Obratno katastrofa Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno kateri zvočniki so boljši bo težka,ker vsak bo hvalil svoje.
Jaz sem zadovoljen z Heco victa 702 in Heco sub celan A32 levo na sliki.

Nov sub je cc1000 evrov in za tvoj prostor ga rabiš vsaj podobnega!

Je pa zadeva taka,da te kavč masira ob glasbi ali filmu je doživetje fantastično.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robertus23



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 20:14
Prispevkov: 11
Kraj: selnica ob dravi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2022 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pravi ,da je nizskotonc 1m za linijo front-a
Dober info hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040895701
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe