Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Oldies goldies

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2022 10:13    Naslov sporočila: Oldies goldies Odgovori s citatom

1/ Ima Ŕe kdo arhve Hi-fi posebnosti in "delikates", zanimive in tudi dobre reŔitve, a danes pozabljene......


https://thevinylfactory.com/features/space-age-record-players-stereos/

https://www.discogs.com/digs/collecting/weird-formats-discogs-database/

https://www.ultimate-guitar.com/articles/features/little_piece_of_history_12_weird_and_forgotten_audio_formats-79216



2/ Kateri so vintage sleeperji...? Komponente, ki so ble v svojem ĆØasu spregledane pa so izjemne. Dober nakup skratka.


Evo prve dve: Dual 701




Mitsubishi X-80 in ProDig in x 850
https://museumofmagneticsoundrecording.org/RecordersMitsubitshiX80.html



[img]http://www.audio-kontakt.com/forum/nalozeno/AUIOOA-
1663143075mitsubishix850b.jpg[/img]
https://www.youtube.com/watch?v=az3jhXlqZgU
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2022 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uh, si mi pregrel procesor in zabasal ram s to temo.
Tega je ogromno.
Sicer pa glih meĆØem stran prospekte in kataloge iz osemdesetih.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2022 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, pa dajmo creme de la creme, ampak iz lastnih izkuŔenj ne "iz zraka".......

Nisem Å”e zasledil neke Hi-Fi publikacije poznavalca historiat v nekem enciklopediĆØnem smislu...samo prospekti brez refleksije in realnega ovrednotenja.

Za foto in optiko recimo obstaja, vsi top aparati in leĆØe..... ƈe ima kdo od vetreanov ĆØas, bi jo lahko spisal, - pomoje bi Å”la za vroĆØe žemlje mednarodno.....


Tega sem po dolgem ĆØasu sliÅ”al, pa me Å”e vedno oĆØara..


Na dostopnejŔi strani pa:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2022 18:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Ok, pa dajmo creme de la creme, ampak iz lastnih izkuŔenj ne "iz zraka".......

Nisem Å”e zasledil neke Hi-Fi publikacije poznavalca historiat v nekem enciklopediĆØnem smislu...samo prospekti brez refleksije in realnega ovrednotenja.

Za foto in optiko recimo obstaja, vsi top aparati in leĆØe..... ƈe ima kdo od vetreanov ĆØas, bi jo lahko spisal, - pomoje bi Å”la za vroĆØe žemlje mednarodno.....


Tega sem po dolgem ĆØasu sliÅ”al, pa me Å”e vedno oĆØara..


Na dostopnejŔi strani pa:



LP

O BEDINI_ju je "pred davnimi ĆØasi" v zaĆØetnih osemdesetih pisal naÅ” veliki YU audio poznavalec DuÅ”an DragoviĆØ, je skombiniral sistem szi Quadi ELS, Hartley sub in Oracle gramofonom ter seveda Bedini mono bloki Rolling Eyes Wink


Hartley sub Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2022 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Realno ovrednotenje aparatur ponuja
http://www.thevintageknob.org/index.php
Žal so fotografije izgubile povezavo.

Legenda med sluÅ”alkami - Fostex T50 v razliĆØici MAIOR

V originalu niso nevemkaj, a po predelavi je to Ŕe vedno nekaj najboljŔega.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 16, 2022 08:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... Kateri so vintage sleeperji...? Komponente, ki so ble v svojem ĆØasu spregledane pa so izjemne...
------------------------------------------------------------
Ne obstajajo spregledane izjemne vintage aparature.

Obstajajo pa take, ki so na doloĆØenih trgih imele izjemen uspeh, drugje pa ne. Ponavadi je manjkal imidž, dizajn in ime.
Cizek je tak primer; ZDA in Italija, drugje praktiĆØno neznan. Zanimivo, ko smo ga tu na forumu obudili, je Å”el nekaterim maksimalno na živce. Brez posluÅ”anja, hahaha - veliko pojasni.
Edison je na razgovorih za sprejem v službo povabil kandidate na kosilo. Tisti, ki je solil in popral, ne da bi prej poskusil jed - je avtomatsko odpadel. Je rabil objektivne može, ne principielne idiote.
------------------------------------------------------------
Naknadno se Å”e kateri od starih modelov, ki so imeli svojĆØas slavo, ponovno valorizirajo. Tak je KEF R107, v stereophilu nedolgo nazaj ponovno obujen. Je za najmanj eno klaso iznad predhodnika model 105 in 105-2. Vse sem imel priliko posluÅ”ati; 105-2 je imel to smolo, da je bil poleg njega Quad ESL57. Uh, kako degradiran je bil KEF, kot bi vrgel deko preko zvoĆØnika. 107 mi je bil vÅ”eĆØ a mi je manjkal transparence na srednjih. Tako da menim, R107 ja, ĆØe ga dobiÅ” ugodno, drugaĆØe je tu 207, ipak superiornejÅ”i. Ta me je zvoĆØno najbolj prepriĆØal. NajlepÅ”i med njimi, za ga imet doma pa mi je 105, prva serija.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 16, 2022 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
[i]
Zanimivo, ko smo ga tu na forumu obudili, je Ŕel nekaterim maksimalno na živce. Brez posluŔanja, hahaha - veliko pojasni. Je rabil objektivne može, ne principielne idiote.


saj to je itaq klasicna zgodba v katero zapade marsikdo, se na zalost kar velikokrat srecujem s podobnimi asi
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe