Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MAGNEPLANAR FAN KLUB
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Jbl sp pa drekec pekec, nben ne ve kako so prisli v studie, verjetno kot projekt zascite domace industrije, amapak noben ti tega ne bo sral v temi klub jbl. Spelte se ven iz teme bedaki. Je dost direktno da boste razumeli.

Jaz vidim tukaj samo tebe da ves ĆØas omenjaÅ” JBL.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka, aroganca in ignoranca pa taka!
Jaz zelo dobro vem zakaj, kdaj in kako se je zaĆØelo, ne samo pri JBLu, Gaussu, Altecih ...
Prvi koncerti Beatlesov, Rollingov pa Woodstocka v Ameriki so pokazali kaj glasbena industrija potrebuje in kdo je sposoben to ponuditi. Sledila je Evropa z bolj ali manj kopijami (RCF, DAS, Beyma, Fane ...) Ostalo je zgodovina.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Frend ima LRS-e, Crown 1502 koncno, Elekit tu-8200 pred. To je novo 2 jurja. To igra vrhunsko v absolutnem smislu. So pac malo ostri, imajo karakter, kot vsi drugi. Ce najde kdo sistem za isti denar, ki igra boljse, mu dam za gajbo.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2022 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lix je vsaj videl vse to, o ĆØemer piÅ”e. Podlo zmerjanje je sicer zdaj v modi, ampak vseeno naj admin odloĆØno presodi, ali si res zaslužimo tak nivo. Izmenjava mnenj vodi v Å”irjenje obzorja vsakomur, lastnikom pa Å”e hitreje. ƈez planarce nobeden ne pljuva, jih v nekaterih parametrih obĆØudujemo, ker smo tudi ponižno priznali, da imajo vsega v sebi, le nekaj karakteristik je veliko preveĆØ in prelivajo finese. ƈe pa naĆØrtno odmisliÅ” napake, si lahko zelo zadovoljen. Navsezadnje je z naÅ”imi ženami enako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2022 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hruŔke, jabuke, slive ... https://www.youtube.com/watch?v=B1M660xEU4o
pesem uskokov za vse izgrednike v tej temi.
---------------------------------------------------------------------------------
lep primer @habo66
Moj prvotni plan za lansko jesen je bil kupiti dva para Magnepan LRS (postavljeni s tweterji skupaj in na uho v streŔico proti navzven). LRS ima samo 81dB z enim vatom, dva para bi to dvignila za 6dB na 87.
Prehitela me je prilika nabave Apogee in bodo ostali doma Å”e ne lep ĆØas.

Nadaljevanje plana je kompletirati z dvema dipol suboma v H ohiÅ”ju - imam nabavljene 4 wooferje 300mm v ta namen; in pa friÅ”no kupljen DSpeaker DSP procesor za sube. To bom itak izpeljal, ker je vse pripravljeno razen razreza lesa. Razlog da se mi ne mudi, ker bi lahko že konĆØal, je presenetljiv bas iz Apogee dol do 35Hz, tega res nisem priĆØakoval.

Ta DSP sem že testiral, ima enkratno karakteristiko, poseben algoritem, da na izmerjenih sobnih resonancah obrne signal v kontrafazo - kompenzira, in Å”e veĆØ - prepolovi waterfall na celi ĆØrti. Bas se tako sliÅ”i bistveno bolj transparentno in niti klasiĆØen sub v kotu ne bobni. Tako raĆØunam izpeljati delikaten problem dodajanja subwooferja transparentnim basom planarcev.
O tem problemu smo že govorili: paĆØ box zvoĆØniki ĆØe niso ogromni - in subwooferji niso nobena izjema - so netransparentni na basu in se ne morejo pariti s planarci brez 'pljuni pa zalepi' sounda.
Seveda pa tisti ko jih ravno grmenje subov fascinira, si lahko takega omislijo kot dodatek LRS-jem. Ko se bodo naveliĆØali sambe na eno noto, pa z drugimi prijemi naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2022 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Pa pokaži kaj maŔ to za ene Apogee_jeee Rolling Eyes
Ku, ĆØe je kÅ”n zvoĆØnik res zahteven, so "bili" Apogeeji v "vseh pogledih". Crying or Very sad
Tako, da "težka bo" Shocked Wink

PS.: Bi se telo odpret novo temo samo za njih Rolling Eyes
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2022 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojih davnih spominih pri prejŔnjem lastniku - ali so Caliper ali pa Stage.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 28, 2022 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Pa pokaži kaj maŔ to za ene Apogee_jeee Rolling Eyes
Ku, ĆØe je kÅ”n zvoĆØnik res zahteven, so "bili" Apogeeji v "vseh pogledih". Crying or Very sad
Tako, da "težka bo" Shocked Wink

PS.: Bi se telo odpret novo temo samo za njih Rolling Eyes

MaÅ” prou. ƈe že, bi se res telo odpret temo samo za njih.
SpriĆØo vseh offtopicov res ne želim Å”iriti teme.
Ker sem jo nekoliko že - a samo zato, da se dobi vpogled v situacijo na trgu in položaj Maggijev v tem. Pa za opise zvokov line sourca in dipola.

offtopic - Ja, so zahtevni, prav pokvarjeno zahtevni. Vidim, ker veliko preskuÅ”am tudi drugih stvari, kako hitro postanejo katatoniĆØni ĆØim jim kaj zasmrdi. Tukaj bi zakljuĆØil, ker vsako nadaljno podajanje bi vzbudilo radovednost in hitro zaÅ”lo v offtopic in nove 'dinamiĆØne' izpade. Tisti ko jih zanima - je veliko prelitega ĆØrnila o njih, vkljuĆØno z meritvami, pa ko bodo prebrali jim bo jasno zakaj je bolje biti tiho.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 07:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
...Moj prvotni plan za lansko jesen je bil kupiti dva para Magnepan LRS (postavljeni s tweterji skupaj in na uho v streŔico proti navzven). LRS ima samo 81dB z enim vatom, dva para bi to dvignila za 6dB na 87...

Impedanca LRS je okoli 3 ohme, dva panela vezana paralelno bi imela potem 1,5 ohma. Kar zanimivo za ojaĆØevalec. Koliko ojaĆØevalcev na trgu je konstruiranih za tako drugaĆØen režim delovanja? Je pa res, da je fazni kot zelo majhen, kar je krasno.

LRS stoji originalno rahlo poÅ”evno, ni mi ĆØisto jasno kako si to mislil postaviti dva panela enega poleg drugega (kot med visokotonskima enotama). Lahko bi pa postavil enega nad drugega in bi imel panel viÅ”ine 2,4m, je pa spet vpraÅ”anje kaj bi to pomenilo zaradi nagiba.

Izgleda, da Magnepan prodaja LRS tudi v Evropi. Cena? Sitnica. LRS

P.S. Sem Å”el brati temo od zaĆØetka in bom Å”e kaj vpraÅ”al/pokomentiral. Bolj poĆØasi mi gre... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Jbl sp pa drekec pekec, nben ne ve kako so prisli v studie, verjetno kot projekt zascite domace industrije, amapak noben ti tega ne bo sral v temi klub jbl. Spelte se ven iz teme bedaki. Je dost direktno da boste razumeli.


Malce z zamudo, ampak vseeno................

V naĆØelu bi bilo zaželeno, da ljudje podajajao svoja mnenja na osnovi nekih lastnih izkuÅ”enj ali pa zapisov/citatov iz strokovne literature. Gornji zapis lepo odraža mnenje nekoga, ki oĆØitno nima pojma o ĆØem piÅ”e. ƈe nekaj ne veÅ”, je bolje da si tiho. Po napisanemu sodeĆØ, resniĆØno nima pojma. Zelo podobno kot naÅ”i vrli politiki, ki se obĆØasno lotevajo nekih strokovnih problemov zunaj percepcije njihovih strokovnih znanj. Ampak vedno se najde prgiÅ”ĆØe "folka" , ki jim z veseljem nasede.

O primernosti stila ali naĆØina komunikacije, na temu mestu zaenkrat ne bi razpredal.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
sullly je napisal/a:
...Moj prvotni plan za lansko jesen je bil kupiti dva para Magnepan LRS (postavljeni s tweterji skupaj in na uho v streŔico proti navzven). LRS ima samo 81dB z enim vatom, dva para bi to dvignila za 6dB na 87...

Impedanca LRS je okoli 3 ohme, dva panela vezana paralelno bi imela potem 1,5 ohma. Kar zanimivo za ojaĆØevalec. Koliko ojaĆØevalcev na trgu je konstruiranih za tako drugaĆØen režim delovanja? Je pa res, da je fazni kot zelo majhen, kar je krasno.

LRS stoji originalno rahlo poÅ”evno, ni mi ĆØisto jasno kako si to mislil postaviti dva panela enega poleg drugega (kot med visokotonskima enotama). Lahko bi pa postavil enega nad drugega in bi imel panel viÅ”ine 2,4m, je pa spet vpraÅ”anje kaj bi to pomenilo zaradi nagiba.

Izgleda, da Magnepan prodaja LRS tudi v Evropi. Cena? Sitnica. LRS

P.S. Sem Å”el brati temo od zaĆØetka in bom Å”e kaj vpraÅ”al/pokomentiral. Bolj poĆØasi mi gre... Laughing



LP
Ja, res ni tako preprosto "duplirat" zvoĆØnike, Å”e sploh ku gre za panele, ki so hitro lahko sami sebi napoti...
LRS je paĆØ model, primeren manjÅ”im prostorom, manj zahtevnim sistemom, s kolikor toliko stabilnim ojaĆØevalcem.
ƈe želiÅ” res nekaj veĆØ, ja potem so tu viÅ”ji modeli npr. 3.7 s katerim se lahko szi malo sreĆØe in nekaj znanja sestavi "sistemĆØek" ohohhhhooo...
Žal pri Magijih ni "krajÅ”njic" in ĆØeprav so relativno poceni, sistem kot celota ne bo prenesel "cenenih poti" vsaj na dolgi rok ne Rolling Eyes Wink

PS.: ƈeprav zvoĆØnik nima velike globine, ima pa veliko "naris" povrÅ”ino, je to v prostoru lahko problem, da ne ustreza estetsko-bivalnim normam lastnika in njemu bližnji, da se ga tako hitro tretira, kot sekundarni predmet "nebodigatreba" in katastrofa je tu Embarassed Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
sullly je napisal/a:
...Moj prvotni plan za lansko jesen je bil kupiti dva para Magnepan LRS (postavljeni s tweterji skupaj in na uho v streŔico proti navzven). LRS ima samo 81dB z enim vatom, dva para bi to dvignila za 6dB na 87...

Impedanca LRS je okoli 3 ohme, dva panela vezana paralelno bi imela potem 1,5 ohma. Kar zanimivo za ojaĆØevalec. Koliko ojaĆØevalcev na trgu je konstruiranih za tako drugaĆØen režim delovanja? Je pa res, da je fazni kot zelo majhen, kar je krasno.

LRS stoji originalno rahlo poÅ”evno, ni mi ĆØisto jasno kako si to mislil postaviti dva panela enega poleg drugega (kot med visokotonskima enotama). Lahko bi pa postavil enega nad drugega in bi imel panel viÅ”ine 2,4m, je pa spet vpraÅ”anje kaj bi to pomenilo zaradi nagiba.

Izgleda, da Magnepan prodaja LRS tudi v Evropi. Cena? Sitnica. LRS

P.S. Sem Å”el brati temo od zaĆØetka in bom Å”e kaj vpraÅ”al/pokomentiral. Bolj poĆØasi mi gre... Laughing

Moj Spectron nima težav s tem:
The rated output in stereo mode is 600 wpc into 8 ohms and the amp is claimed to be stable enough to drive 300 watts into 0.1 ohm

Alternativa - za poceni drajvanja dvojnega para je dovolj po ena stereo konĆØna stopnja izza vsakega para zvoĆØnikov in se poveže vsak zvoĆØnik na svoj kanal. ZvoĆØniÅ”ki kabli so zelo kratki, signalni pa dolg in na koncu gre v Y razcepljen adapter, da z enim signalom krmiliÅ” oba kanala. Primeren je že vintage Quad 306 mali ojaĆØevalec. Je dobro paziti, da se uporablja resolutivna elektronika na celi ĆØrti, sicer ena lepa lastnost LRS ponikne.

Valjda LRS v takem ni nagnjen nazaj. Kako to narediti da se lahko kot spreminja, prepuÅ”ĆØam fantaziji. Najbolj preprosto jih je pokonci pritrditi na podstavek, na katerem se ne morejo prekucniti ne naprej ne nazaj, pa da se ne križa z drugim podstavkom ko se kot spreminja.
Eden nad drugim v 2,4m viŔine terja namensko stojalo na katerega pritditi par, je pa uau opcija za tako malo denarja toliki line source. Jaz bi tudi, Ŕe raje, samo v moji mansardi se to ne izide v tako viŔino.
LRS se dobi pri Intek, so mi pred ĆØasom poslali zelo ugodno ponudbo 1.130ā‚¬ za en par. Sedaj bo sigurno dražji.
--------------------------
info za preveriti - za kombinacijo LRS z integriranim ojaĆØevalcem sem zasledil pisanje o nenavadno dobri sinergiji s Hegel ojaĆØevalci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2022 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:

Moj Spectron nima težav s tem:
The rated output in stereo mode is 600 wpc into 8 ohms and the amp is claimed to be stable enough to drive 300 watts into 0.1 ohm


Moj skromni komentar na zgornjo izjavo. Papir res prenese marsikaj.

Izjaviti, da ojaĆØevalnik blizu obmoĆØja kratkega stika ( 0.1 ohm ) ne bo imel nobenega problema z zanesljivim in stabilnim delovanjem je zelo zelo smela izjava.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2022 07:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ĆØe LRS stoji navpiĆØno, bosta visokotonski enoti postavljeni paralelno. Hotel sem samo povdariti, da je proizvajalec predvidel postavitev poÅ”evno (vsekakor ne nakljuĆØno) in, ĆØe to spremeniÅ”, se spremeni marsikaj. Se strinjam, da bi bilo zanimivo imeti Å”tiri takÅ”ne panele in se igrati z njimi. PrepriĆØan sem tudi, da bi se dalo s tako konfiguracijo z veliko igranja dobiti zanimiv zvoĆØni rezultat, ne bo pa to zamenjava za veĆØje modele.

Lahko bi to poganjal s Å”tirimi monobloki, da ostane impedanca v razumnih mejah, vendar potem cena verjetno ne bo veĆØ sitnica. In lahko se zgodi, da problem impedance prestaviÅ” eno stopnjo ojaĆØanja nazaj proti izvoru. Situacija je nekako takÅ”na kot, ĆØe imaÅ” prekratko odejo: vedno je nekaj zunaj. Laughing

sullly je napisal/a:

Moj Spectron nima težav s tem:
The rated output in stereo mode is 600 wpc into 8 ohms and the amp is claimed to be stable enough to drive 300 watts into 0.1 ohm

Možno, da s tem ojaĆØevalnikom tudi pri 0,1 ohma ne bo dima (zaÅ”ĆØita pred preobremenitvijo), vendar zgoraj citirane Å”tiri Å”tevilke nakazujejo na to, da je pod takÅ”nimi pogoji že globoko v "rezervnem naĆØinu delovanja". Pri D class je to sicer lahko manj problematiĆØno kot pri klasiki, vseeno sem pa prepriĆØan, da ojaĆØevalnik ni bil konstruiran pretežno za takÅ”ne pogoje delovanja. Sicer pa poskusi: izdelaj virtualno breme vrednosti 0,1 ohma (po možnosti s konkretno kapacitivno komponento), zaženi ojaĆØevalnik, in poroĆØaj.

Pomislil sem tudi, kaj je s tako opevanim damping faktorjem ojaĆØevalnika pri zvoĆØnikih z nizko impedanco. Morda pa tu tiĆØi eden od razlogov za magijo?

Dovolj za danes, vroĆØina prihaja... Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2022 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OĆØitno je vroĆØina zunaj.
4 paneli prinesejo veĆØ problemov kot koristi. OjaĆØevalec dvomim, da bo vesel.
Raje pravi panel 3.7 in naprej ali stari Tympani pa je to to. Ne pa izumljati toplo vodo, kar se v tem forumu stalno poĆØne. ƈe se pa ne poĆØne pa se pod vpraÅ”aj daje vse, kar je že znano in preizkuÅ”eno. Povsem v stilu slovenske nacionalne kulture.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
Stran 9 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe