Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Samostoječi(dvo) trosistemski zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2022 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej Luka, ni treba tako.
Omenjne zvočnike sem večkrat slišal, sicer nikoli imel doma, a vseeno menim, da so za denar čisto spodobni. Kar se pa tvikanja tiče...hitro podvojiš ceno, rezultat ni vedno boljši...
Torej...kakor komu paše.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2022 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, seveda, če v zvočnik, ki je nov 500-600€ in si ga dobil rabljenega za 350€, potem vložiš vanj 500€, pač kakor ima kdo polno denarnico... Vsekakor iz USA naročat nek kit, ki ga potem s poštnino in davki enkrat preplačaš, kot pravim.
Ampak, če se malo znajdeš in ne greš radikalno k stvari, potem si lahko s čisto spodobnimi materiali na recimo +/- 100€, kar se mi pa zdi za pridobljeno izkušnjo in veselje ob modanju čisto sprejemljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2022 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
Hej Luka, ni treba tako.
Omenjne zvočnike sem večkrat slišal, sicer nikoli imel doma, a vseeno menim, da so za denar čisto spodobni. Kar se pa tvikanja tiče...hitro podvojiš ceno, rezultat ni vedno boljši...
Torej...kakor komu paše.
LP Jernej


Sevda so spodobni (za svojo ceno), ampak iz njih delat kolobocijo, ki bo morda (zgolj) podobna nekemu vrhunskemu zvočniku je pa popoln nesmisel. In člane je spodobno ovrniti od takih butastih dejanj. Vprašaj zgoraj omenjenega Rolling Eyes
Na koncu boš prišel do dejstva, da če bi že v štartu vzel rang ali dva višji model (od recimo iste firme), bi prišel skozi ceneje. Da o živcih in času sploh ne govorim.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2022 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Katere zvočnike višjega ranga od iste firme imaš v mislih?

Z miselnostjo, da bo to vzelo živce in čas in, da je to nesmiselno, se seveda ne bo strinjal noben diy-aš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2022 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni iste firme, ampak morda prej omenjni KEF LS50.

Če porabiš veliko denarja za izboljšave, se po moje ne izplača.
DIY ima predvsem prednost da lahko narediš po svoje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2022 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Katere zvočnike višjega ranga od iste firme imaš v mislih?

Z miselnostjo, da bo to vzelo živce in čas in, da je to nesmiselno, se seveda ne bo strinjal noben diy-aš.


Nobenih od iste firme, ker me ta firma niti najmanj ne zanima. Absolutno bi vzel (skoraj) karkoli drugega.
DIY ni enako kot "frizirat" nekaj, kar že v osnovi nima in ne more imet nekega absolutnega potenciala. DIY je potemtakem vsakdo ki se s cirkularjem spravi nad JBL kišto? Potem ima moj gornji zapis še kako fundament.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2022 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ni iste firme, ampak morda prej omenjni KEF LS50.

Če porabiš veliko denarja za izboljšave, se po moje ne izplača.
DIY ima predvsem prednost da lahko narediš po svoje.


Ja, recimo da KEF bi bil opcija. Če ne drugega vsaj izgleda "kokr tolk" nek PRODUKT.

To drugo pa se tudi strinjam. Dodal bi le, da te "izboljšave" v večini primerov ne dajo želenega rezultata. Poleg tega pa ajt čau garancija Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2022 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Ja, recimo da KEF bi bil opcija. Če ne drugega vsaj izgleda "kokr tolk" nek PRODUKT.

Meni so pa KEF daleč najgrši. Dobro tudi te bakreni Klipschi izgledajo cigansko.
KEFi so bolj prijazni ušesom. Tudi škatla kolikor vem je bolj trdna in dušena. Pa še koaksialni driverji so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2022 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Compared to the KEF LS50
... The first thing I noticed was a denser, more palpable energy in the two octaves from 50 to 200Hz. The LS50's midrange (200–1600Hz) was also richer and fuller, more consistent in tone, but with less sparkle and vitality in the octaves above 1.6kHz.

The KEF LS50's sound was more rounded than the RP-600M's—darker, slightly veiled, more compressed. Through the KEFs, Melnikov's piano was smaller and farther from the microphones. Sometimes, it seemed that the LS50s couldn't keep up with Melnikov's fingerings.

..............
LS50 ima svoj šarm - a je bistveno bolj temno zveneč, manj iskriv, z manj dinamike, ne zmore take glasnosti, zahteva bistveno močnejši ojačevalec - paše na umirjeno, introvertirano glasbo - pri bolj vitalni ga Klipsch v hipu zasenči.

Obe izbiri sta 'šampionski' se pa izključujeta med seboj, si ne konkurirata, sta namenjena različni publiki.
Enkrat ko imaš to doma 'padeš' v zvočni svet ki ti ga tvoja izbira zvočnikov pričara. V direktni primerjavi pa je tako kot se opisuje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2022 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@sully če hočeš tako zveneč zvočnik takega kupiš in ga ne modificiraš. Ko ga greš modificirat ga "pokvariš". Če ti je všeč da ima preveč visokih in malo luknje vmes, ne smeš potem kretnice popravljat. Če hočeš da booma, ne smeš dodajati izolacije. KEF je pač bolj pravilno zveneč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2022 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če smem pokomentirati izboljšavo kretnice - premik reza iz 1,5kHz na 2,2kHz prinese s seboj zakrpanje luknje vidne v grafu.
Istočasno pa se s tem razširi manj resolutiven woofer na midhigh tone in omeji bolj resolutiven visokotonec.
Tukaj se bolj strinjam z --joztomom, da bi raje spustil trobljo nižje. Samo da to je zelo žgečkljivo - potem je visokotonec na udaru da se hitro skuri. Pa distorzija troblje se hitro poveča če se jo spusti prenizko.

Mislim da tista 'luknja' služi zvočno zveznemu prehodu med obema driverjema, ki imata vsak svoj zvočni karakter. Živost, skoraj ostrina troblje nekako nadomesti nekoliko nižji output prehoda.
Tak prehod uporablja Klipsch tudi na RF 7 lll in ni zaznan kot defekt ampak bolj kot značaj zvočnika. Prezensa je tam nekoliko manj in je to tudi vse.
Seveda pa ima vsak pravico da mu to ni všeč, pri čemer versko skrajništvo nikakor ni na mestu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2022 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
@sully če hočeš tako zveneč zvočnik takega kupiš in ga ne modificiraš. Ko ga greš modificirat ga "pokvariš". Če ti je všeč da ima preveč visokih in malo luknje vmes, ne smeš potem kretnice popravljat. Če hočeš da booma, ne smeš dodajati izolacije. KEF je pač bolj pravilno zveneč.

Dokler sem pisal prejšnji post si ti objavil tega.
Ja, seveda je KEF pravilnejši, ma tudi bolj mrtev, kar pa spet ni pravilno vs realni glasbi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2022 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
Ja, seveda je KEF pravilnejši, ma tudi bolj mrtev.

To je itak subjektivno, ampak govorim predvsem iz vidika modifikacij.
Če kupiš zvočnik, zato ker je "živahen", ga verjetno nočeš "ubiti" z modifikacijami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2022 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
....
Če kupiš zvočnik, zato ker je "živahen", ga verjetno nočeš "ubiti" z modifikacijami.

Drži.
Zato sem predlagal diy novo škatlo. Pa če ti ni všeč, premenjaš na staro.
Kolikor poznam koloracije boxov, so te tiste ki ubijajo dinamiko in transparenco.
Vse to pod pogojem da so ti RP600 toliko všeč, da ti ni škoda enega tedna popoldanskega dela in ena - dve stotki za kamnoseka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 31, 2022 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej 76 let stara firma ima pomanjkanje znanja, da bi dala cenen par zvočnikov na trg. Verjetno prodajni uspeh in množica zadovoljnih kupcev to tezo ovrže. Skrajno čudno je, da dovolijo, da neki GR Research napada njihove izdelke brez vsakih omejitev. To se dogaja na vseh modelih. Nekdo se pojavi na YT in išče luknje itd. Seveda pa potem prijazno svetuje svoje tweak upgrade, s katerimi neto več zasluži kot Klipsch, še več pa oderuški US Mail Service, carina in PD. GR izdeluje svoje tri modele malih zvočnikov, ne vem ali je res tak naval nanje.
Če vas že ta luknja na 1500Hz tako moti, ali če jo znate sami izmeriti s sweepom, pa jo pokrijte z dodatkom 0,47uF paralelno čez tweeterjev kondi in rez bo 100Hz nižji, luknje, če je, ne bo več izrazite. Seveda bi veljalo obenem zamenjati feritno za zračno špulo in MKP kondenzator namesto elektrolita. To sprosti polni transfer tranzientov.

Špula 1,4mH je 8,95€ kos neto
https://www.soundimports.eu/en/jantzen-audio-000-1955.html


Kondenzator MKP sestaviš paralelno dva na vrednost 43uF (25+18uF)
http://alturl.com/rpn4j
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe