Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri 5.1 receiver (zvočniki od Genius SW-HF5.1 5000)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Žižo



Pridružen/-a: Pet Feb 2022 12:44
Prispevkov: 3
Kraj: dol

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2022 15:04    Naslov sporočila: Kateri 5.1 receiver (zvočniki od Genius SW-HF5.1 5000) Odgovori s citatom

Kupujem 5.1 receiver, na katerega bi priklopil obstoječe zvočnike (front, rear, center), kateri so mi ostali od Genius kompleta. Kasneje bi dokupil še nizkotonec






vsak satelit ima moč 15W / 4ohm
Zanima me, ali se dobi kaj v rangu do 200-300eur? oz. ali obstaja še kakšna alternativa, da bi te zvočnike povezal s televizijo?


@nisem nek hud audiofil, Genius komplet mi je bil povsem dovolj (dokler je deloval).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg



Pridružen/-a: Pon Maj 2013 10:39
Prispevkov: 70
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2022 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj je pa z nizkotoncem/ojačevalcem narobe ? Sem ji že kar nekaj popravil...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Žižo



Pridružen/-a: Pet Feb 2022 12:44
Prispevkov: 3
Kraj: dol

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2022 15:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stvar je taka, da se je ojačevalec/nizkotonec pokvaril cca 10 let nazaj in sem se ga takrat znebil, ostali so mi samo še zvočniki. Sedaj sem si zamislil, da bi jih ponovno uporabil.


budget je do cca 300eur, kaj se da narediti? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2022 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj se da narediti?
Greš v trgovine vprašat kaj imajo na akciji.

ta Onkyo ti je 280 eurov.
https://www.mimovrste.com/av-sprejemniki/onkyo-tx-sr393-sprejemnik-av-52-crn
trenutno sicer ni na zalogi a potrudi se malo in si poišči drugje.

Obstajajo tudi druge alternative a se mi zaradi lenobe in pomanjkanja motivacije ne da iskati.
Tu imaš ameriško sceno, poglej kaj od tega in za koliko se dobi pri nas
https://chooserator.com/compare-av-receivers/best-av-receiver-under-300
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Žižo



Pridružen/-a: Pet Feb 2022 12:44
Prispevkov: 3
Kraj: dol

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2022 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se opravičujem, receiverje sem že iskal in tudi našel tega, katerega ste predlagali. Tukaj sprašujem zato, ker se ne spoznam na kaj moram paziti pri nakupu glede ohm in wattov.

Torej ta bi bil primeren za moj setup zvočnikov, kateri so 4 ohm in 15w vsak?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg



Pridružen/-a: Pon Maj 2013 10:39
Prispevkov: 70
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2022 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Noben od sodobnih AV receiverjev ne bo spodoben partner za tele zvočnike, ki so pač del specifičnega seta.
Današnji AV receiverji so po eni strani bistveno močnejši od 15 W po kanalu, po drugi strani pa optimalno dizajnirani za 6 ali celo 8 ohmske zvočnike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2022 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je čist vseen na kaj boš priklopil. Vzami nekaj najcenejšega, al pa če ti kdo šenka kak star reciever. Nov reciever za tele zvočnike kupovat nima popolnoma nobenega smisla.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe