Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

marohei maduro s
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 23:17    Naslov sporočila: marohei maduro s Odgovori s citatom

Ker rad eksperimentiram s hifi stvarmi, gre skozi moje roke precej zadev. Moram pa priznati, da menjava oz testiranje kablov pri meni ni bila pogosta zadeva. Sem seveda slišal razlike, vendar so se mi zdele majhne, nekako za fineso na koncu. Imel sem ene 15 parov zvočnikih kablov in nekaj interkonektov. Cenovni rang je bil nekje med 100 in 1000€. Glede domačih in lokalnih izdelovalcev kablovja pa sem imel precej slabo mnenje, saj se mi je zdelo vse en nateg - pač, vsak zna naredti kabel, ki dela ... pol pa malo sfrizera zadevo in prodaja kot zlato.

Kolega mi je dal na test omenjene kable (2x rca, 1x zvočniški) in moram reči, da sem bil zelo presenečen. Moj visoko občutljiv sistem z Electrocompaniet izvorom, Fi X in Y (2a3) od don garberja je bil že prej precej živ in meni izjemno všeč - s pridihom čarobnosti. Igralo je na doma narejene horne z 18 inch basom. Imel sem priklopljeno s Polk Cobro, okroglo izvedenko. Nekako je sistem lepo izrisal oder in v njem sem res užival. Ko pa sem priklopil na maduro S, pa se je zadeva precej spremenila. Oder ni več izrisan ampak je nekako vse večje, bližje, zdi se da je oder soba, ali pa še kaj večjega (meje oz. stene so izginile). Vokali so postali bolj direktni, surovi, čarobnost je še bolj očitna. Najbolj očitna razlika pa je bila v ozadju glasbe, kjer so zadeve kar na enkrat bile veliko bolj prepoznavne. V glavnem, zanimiva izkušnja, ki je pri meni spremenila pogled na kable.

Seveda je to popolnoma drug cenovni rang, kot sem ga bil vajen. Ampak vsekakor lahko rečem, da se je človeku zadeva zelo posrečila.

Anze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Maro dela svoje kable ze kar precej let in vem da zanje uporablja prvovrstne materijale. Sva se ze leta nazaj dogovarjala za set kablov za katere od vsepovsod slisis samo pozitivne komentarje, niso pa ravno najcenejsi.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
Maro dela svoje kable ze kar precej let in vem da zanje uporablja prvovrstne materijale. Sva se ze leta nazaj dogovarjala za set kablov za katere od vsepovsod slisis samo pozitivne komentarje, niso pa ravno najcenejsi.


Meni je sicer vseeno iz česa je kabel, res pa je, da sem imel s srebrom dobre izkušnje. Če je sistem resulativen, se mi zdi, da srebro naredi samo dobro. V kolikor ni, se mi zdi, da se nekje v sistemu te visoke frekvence popačijo do te mere, da je zadeva "tečna".
Kakorkoli, pri meni se je izkazala zadeva za zelo dobro, tudi vokali so postali neverjetno "naravni" ob tem pa je zvok postal precej bolj prestižen (veliko zraka, ledeno-svileni visoki toni ... morda je to tista čarobnost).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izjemno zavidam vsem, ki imate sisteme tako dognane in resolutivne, take brezhibne DACe, pa magari dragocene R2R in super vire signala, končne stopnje, ki so v absolutni fazi v okviru frekvenčnega območja 20Hz-20kHz pod 20°, zvočnike brez znatnih lukenj, da prepoznavate kristalinske, uporovne, kapacitivne in induktivne spremembe strukture kablov. Vseeno podpiram kvalitetne kable, da ne bo pomote, kaj podobnega kot Klotz LY240S za zvočnike ali IY205 za signalizacijo, predvsem razumne cene in v splošni profesionalni rabi. Če je za tiste, ki muziko snemajo že dolga leta OK, pa menda bo za tudi en hišni sistem zadovoljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joztom res moraš enkrat do nekoga, da ti bo naredil A/B, in to pač (ja, žal) z dragimi kabli, ker so razlike relativno zelo slišne. In ni treba, da je sistem ultra high end (torej z ultra dragimi komponentami kot praviš). Tudi sam sem bolj kot ne skeptično zanemarjal kablovje, ampak dejansko, ko slišiš kako se sistem še dodatno odpre se pač moraš posuti s pepelom. Pred kratkim sem imel doma en komplet Paškotovih kablov. Ne maram tipa, odvraten mi je, ampak fuck it, moram sem si priznati, kabli so naredili zgodbo občutno bolj žlahtno.
Pred nekaj časa sem naredil en interkonekt po Helix air načrtu. Monokristalen Neotech baker v teflonu za "shield", signali isti baker v zračnem teflonu, Kle konektorji, je bilo pa skoraj za 300€ materiala... Ampak, imam pa recimo zdaj na testu en priznan zvočniški kabel, ne bom rekel kateri, ki je bil nov preko jurja, pa ne slišim razlike, so pravzaprav obično prepletene Duelund žice boljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Resnična zgodba. Moj oče zelo hitro porjavi na soncu. Na morju je znanca nahecal, da je to rezultat olja za mazanje kože. Dal mu je deciliter jedilnega olja Zvezda. Tri dni ga je pustil uživati na soncu, namazanega z jedilnim oljem.
Isto olje ima menda tudi dobre dialektrične lastnosti. Poveča zvočni oder.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 19:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Izjemno zavidam vsem, ki imate sisteme tako dognane in resolutivne, take brezhibne DACe, pa magari dragocene R2R in super vire signala, končne stopnje, ki so v absolutni fazi v okviru frekvenčnega območja 20Hz-20kHz pod 20°, zvočnike brez znatnih lukenj, da prepoznavate kristalinske, uporovne, kapacitivne in induktivne spremembe strukture kablov. Vseeno podpiram kvalitetne kable, da ne bo pomote, kaj podobnega kot Klotz LY240S za zvočnike ali IY205 za signalizacijo, predvsem razumne cene in v splošni profesionalni rabi. Če je za tiste, ki muziko snemajo že dolga leta OK, pa menda bo za tudi en hišni sistem zadovoljivo.


Vabljen na primerjalni test. Sigurno faze ne postima, lahko jo pa zamakne za kaksno stopinjo, glede na induktivnost/kapacitivnost.

Se bolj verjetno pa je impedanca kabla odvisna od frekvence in deluje to kot neke vrste equilizer... nevem...

Vsekakor vabljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Resnična zgodba. Moj oče zelo hitro porjavi na soncu. Na morju je znanca nahecal, da je to rezultat olja za mazanje kože. Dal mu je deciliter jedilnega olja Zvezda. Tri dni ga je pustil uživati na soncu, namazanega z jedilnim oljem.
Isto olje ima menda tudi dobre dialektrične lastnosti. Poveča zvočni oder.


Lahko mi demonstriraš ta večji oder, sicer pa te prosim da zadeve zadrzis zase.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Baje da je z ekstra deviškim oljčnim oljem še bolje. Probate lahko sami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Baje da je z ekstra deviškim oljčnim oljem še bolje. Probate lahko sami.


Hvala tudi za tvoj prispevek. Bi pa te vsekakor prosil, da se držiš teme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko pa uleti kdo do tebe in demonstriraš recimo, če si upajo... Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Lahko pa uleti kdo do tebe in demonstriraš recimo, če si upajo... Smile


Komot, resnemu človeku so pri meni odprta vrata.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pridem, ko se umiri korona. Predvajal boš isto glasbo, ne boš spreminjal nastavitev in pred poslušanjem ne boš sugeriral kaj naj slišim. V naključnem vrstnem redu vsaj 8x. Pred in med poslušanjem ne želim videti kablov. Izbor glasbe ti določim jaz.

Teme se držim. Zgodba ima odlične paralele. Oseba z referenco, učinkovina, ki jo uporabnik ni razumel, niti poznal sestave. Porjavel bi tudi z jedilnim oljem in zato verjel, da deluje. Takih zgodb v avdiu kolikor hočeš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 23:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Pridem, ko se umiri korona. Predvajal boš isto glasbo, ne boš spreminjal nastavitev in pred poslušanjem ne boš sugeriral kaj naj slišim. V naključnem vrstnem redu vsaj 8x. Pred in med poslušanjem ne želim videti kablov. Izbor glasbe ti določim jaz.

Teme se držim. Zgodba ima odlične paralele. Oseba z referenco, učinkovina, ki jo uporabnik ni razumel, niti poznal sestave. Porjavel bi tudi z jedilnim oljem in zato verjel, da deluje. Takih zgodb v avdiu kolikor hočeš.


Dogovorjeno, vabljen.
Pridem pa tudi jaz, da mi demonstriraš vecji oder z jedilnim oljem

Sicer se strinjam, da je v avdiju precej takih zgodb, ampak jaz vedno pesimisticno gledam na zadevo, ki/ko jo probam in me redko kaksna stvar preseneti. Realno nikoli nisem slisal razlike med digitalnimi kabli ali pa recimo digitalnim izvorom kjer se vedno uporabljam rasbery pi. Ce bi jo, bi verjetno imel drug izvor.
Ponavadi tudi ne pisem mojih ugotovitev, ampak tokrat me je zadeva presenetila. Velikost razlike je podobna kot razlika med solidno nos 2a3 in RCA 2a3 monoplate. Ali kot recimo med dobrim vinom in tramincem. Traminec ima enostavno za moj okus nekaj vec. Vsega pa se enkrat navelicas....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

in tema je spet sla u ku.....another one Laughing
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe