Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prošnja za pomoč pri nakupu sistema - cca 5 k EUR
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2022 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Ja, in potem imamo na forumu situacijo, ko si par poznavalcev meri organe, med njimi je pa se kak "objektiven" trgovec. In ko poznavalcu reces, naj umiri konje, ti subtilno pove, da se nimas kaj oglasat, ker ne pases v sekto posvecenih Rolling Eyes

Nekoliko provokativno pisanje je že od nekdaj značilno za @ambasadorja, po novem @sullyja. 😁
@ambasador, ujel si se na Primare i15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2022 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Ja, in potem imamo na forumu situacijo, ko si par poznavalcev meri organe, med njimi je pa se kak "objektiven" trgovec. In ko poznavalcu reces, naj umiri konje, ti subtilno pove, da se nimas kaj oglasat, ker ne pases v sekto posvecenih
Rolling Eyes

Ne gre za posvečene, daleč od tega. Gre za razumevanje situacij.
Dober primer je termos :: pa reče Mujo - razumem da vroča kava pozimi v tremosu ostane vroča. Razumem tudi da ledena limonada poleti ostane ledena v termosu.
Vse to razumem, samo tega ne - kako termos ve, kdaj je poletje in kdaj je zima?

Tudi v avdio razmerah je zelo podobno. Osvojiš določene koncepte in jih brez problema uporabiš a priori. Ne moreš zgrešiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2022 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
raptor je napisal/a:
Ja, in potem imamo na forumu situacijo, ko si par poznavalcev meri organe, med njimi je pa se kak "objektiven" trgovec. In ko poznavalcu reces, naj umiri konje, ti subtilno pove, da se nimas kaj oglasat, ker ne pases v sekto posvecenih Rolling Eyes

Nekoliko provokativno pisanje je že od nekdaj značilno za @ambasadorja, po novem @sullyja. 😁
@ambasador, ujel si se na Primare i15

A dej dej. Res sem veliko prebiral njegove poste in se nalezel marsičesa. Priznam, tudi kopiral.
Od tu do te časti je še dolga. A hvala, hvala, sem počaščen.

Nečesa sem se naučil: ko so Dušana Puha vprašali kako je postal tako dober jadralec, je lepo povedal_ na regatah sem se zalepil za favoritom. Dosledno sem ponavljal vse manevre in naknadno iskal razlage. Wink Wink


Nazadnje urejal/a sullly Sob Jan 22, 2022 19:11; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2022 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Po mojem mnenju - ob predpostavki da ni gramofona zraven ali vsaj če ni prioriteta - potem se mi vidijo odlična rešitev tisti ojačevalci, ki ojačijo v digitalni domeni in naredijo D/A pretvorbo tik pred izhodom za zvočnike.

Tako je narejen naprimer Primare ojačevalec I 15 Prisma, ki je bil evropski ojačevalec leta EISA 2018-19.
Ta isti model obstaja tudi v standardni izvedbi z DAC-om pred ojačanjem.
Mislim da ni potrebno posebej poudarjati, da Prisma za svoj denar zveni bajno z digitalnimi viri, medtem ko je analogni vhod bolj tako-tako, ker mora najprej narediti A/D pretverbo da bi to ojačil.
Standardna verzija pa obratno; analogno dela bolje, digitalno pa spodobno - a brez tistih presežnikov ki jih nudi Prisma verzija.
Stvar poslušal na zadnjem high end sejmu v Minhnu.
------------------------------------------------------------------------------
D/A pretvorba je v tem primeru blizu perfekcije, ker se to pri D klasi naredi avtomatsko z L-C filtrom, ki itak mora biti na izhodu D ojačevalca in ni potreben DAC izpred ojačevalca, se gre noter direkt z digtalnim signalom, katerega potem ojača.
Tako ti DAC v ojačevalcu nikoli ne zastara..



sullly je napisal/a:
Vidim da se je nabor nasvetov zameglil na začetku audio verige, pa se oglašam.
Ena zelo inteligentna varianta je nakup Primare ojačevalca/strimerja i15
https://playroom.si/Primare-I15-Prisma-integrirani-ojacevalnik

Za slabih 18 zelencev je to kompleten sistem, genialnost pa je v tem, da digitalni signal konvertira v analognega tik pred izhodom za zvočnike z navadnim analognim filtrom. Tako switcherski ojačevalec ojačuje digitalni signal, kar skupaj z analognim dac-om ohrani transparenco. Zato igra izjemno neposredno, pojdi poslušat.
Ni slučaj da je izbran za evropski EISA ojačevalec leta 2018/2019.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2022 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:

Tudi v avdio razmerah je zelo podobno. Osvojiš določene koncepte in jih brez problema uporabiš a priori. Ne moreš zgrešiti.


No, sem od poznavalcev ze parkrat slisal, kako ne mores zgresit, pa se vseeno ni izslo po pricakovanjih. Sicer pa kaj njim mar, saj druge denarnica boli, oni se potem samo cudijo.

Pri budzetu za 5 cukov clovek res lahko pricakuje dober zvok. Hudic je, ce das toliko denarja in potem ugotovis, da stvar ne spila nic bolje, kot kolegov sistem za 2 cuka. Mogoce sem res nekoliko crnogled, ampak pot do res dobrega zvoka ni enostavna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2022 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
sullly je napisal/a:

Tudi v avdio razmerah je zelo podobno. Osvojiš določene koncepte in jih brez problema uporabiš a priori. Ne moreš zgrešiti.


No, sem od poznavalcev ze parkrat slisal, kako ne mores zgresit, pa se vseeno ni izslo po pricakovanjih. Sicer pa kaj njim mar, saj druge denarnica boli, oni se potem samo cudijo.

Pri budzetu za 5 cukov clovek res lahko pricakuje dober zvok. Hudic je, ce das toliko denarja in potem ugotovis, da stvar ne spila nic bolje, kot kolegov sistem za 2 cuka. Mogoce sem res nekoliko crnogled, ampak pot do res dobrega zvoka ni enostavna.

Mi je zelo žal, da imaš tako slabe izkušnje s 'poznavalci'. Stvari so dokaj preproste. Pa tudi pot do dobrega zvoka je preprosta, dokler si sam ne zagreniš življenja s predsodki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 00:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam prijatelja, čigar sistem za 2 jurja igra bolje od marsikaterega sistema za 5 jurjev in več... Ampak, pot do sem ga je pa stala mnogokratnik tega in leta kupovanj, menjav, iskanja sinergij.
Pot do audio nirvane torej ni instantna in ne stane 5 jurjev in niti 10 jurjev, ker na koncu bo itak novopečeni lastnik povedal ali mu je to všeč ali ne. Zato bo moral to pot prehoditi sam, se večkrat "zajebati", ampak le to mu bo dalo izkušnjo, da bo na koncu prišel do sistema "za 2 jurja".
In konec koncev, ali ni ravno ta draga pot čar tega hobija?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 01:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:

In konec koncev, ali ni ravno ta draga pot čar tega hobija?


NE-vsaj pri meni bi to ubilo celo veselje do hobija. Ce me ze ne bi lastna frustracija, bi me pa zena. Kolegu, ki je v kratkem menjal 3 sisteme, pa se ni zadovoljen veckrat recem, da bi me tako zjezilo, da bi vse prodal, kupil jbl BT zvocnik za 100€ in se naucil uzivat ob njem.Tebi pa kapo dol, ker toliko stvari, kot si jih ti probal...bi bil na tvojem mestu, ampak samo kot kolega na obisku na pivu Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Imam prijatelja, čigar sistem za 2 jurja igra bolje od marsikaterega sistema za 5 jurjev in več... Ampak, pot do sem ga je pa stala mnogokratnik tega in leta kupovanj, menjav, iskanja sinergij.
Pot do audio nirvane torej ni instantna in ne stane 5 jurjev in niti 10 jurjev, ker na koncu bo itak novopečeni lastnik povedal ali mu je to všeč ali ne. Zato bo moral to pot prehoditi sam, se večkrat "zajebati", ampak le to mu bo dalo izkušnjo, da bo na koncu prišel do sistema "za 2 jurja".
In konec koncev, ali ni ravno ta draga pot čar tega hobija?



Malo težko sestaviš dober sistem za 2 jurja. Malo bolj resen zvočnik dobiš nekje za tisočaka. Drugače pa tako kot praviš za dober sistem moraš vse prehodit sam, poslušat, poslušat, poslušat. Branje testov ne pije vode. Že razlike med zvočniki so svetlobna leta vsak sebi. Omenjeni Klipsch je tako drugačen od drugih, da ti je lahko zelo všeč ali pa popolnoma nasprotje in ti bo sedel malo zaspen Spendor .

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.youtube.com/watch?v=ZRIjrW7uNCU
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://m.youtube.com/watch?v=dZDylt8F0fI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Mzi
Pravzaprav je lazje narediti sistem za 2 jurja kot pa za 10 jurjev. Za 2 jurja bos pricakoval bistveno manj, poleg tega pa je borba tam spodaj huda in dobis za dober denar ze zelo korektne zadeve. Za 10 jurjev pa so kosi seveda kvalitetnejsi, ampak kdo ti da garancijo, da bos zadovoljen in za ta denar bi te ze moralo skoraj sezuti, pa te itak ne. In tako kot pravis, zvocniki so tako razlicni po zvoku, da to ugotovis edino tako, da kupis/menjas. To v trgovinah in sovih in to, to ni merodajno in je skoraj brezveze. Lahko en zvocnik, ki je tam igral katastrofalno, pri tebi doma igra hudo, z drugim ferstom, drug dac, soba in seveda tudi obratno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Denar in vrednost, to niso nobeni odgovori. Najdražje je poslušati provokatorje in kurjače, ki predlagajo svoje neizživete sanje ali znaten odmik od njih. Najtežje se popravlja napačne nabave, cene za prodajo se najmanj prepolovijo in zmagajo drugi.
Za uspešen sistem je potrebno iti po korakih. Po 55 letih zbiranja pisanega perja lahko povem, da bi se najprej odločil za srce sistema, to je danes streamer ali network player. Temu bi dodal nekaj pravovernega in zanesljivega, kot so kakšni Dynaudio aktivni monitorji. To bi postavil v sobo, nato pa šele 14 dneh premisli, kje sem. Če manjka kaj spodaj, aktivni sub, če manjka kaj zgoraj je to Dynaudio rešil s potenciometri. Moteča dejstva so dvosmerna, ali bas odmeva ali ga ni, problem reverberacije in obravnavanega RT60, druga zgodba pa je standardno žretje visokih tonov v prostoru nad 7kHz, kar je vpliv normalne reverberacije v prostoru. Ko to zlineariziraš z navedeno opremo, ki že ima te pripomočke, si na konju. Potem se šele po enem letu prpoznavanja vtisov lotiš kristalne strukture bakrenih kablov in podobnega snakeoil teoretiziranja. Seveda je vse vplivno, le kako to prepoznati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Imam prijatelja, čigar sistem za 2 jurja igra bolje od marsikaterega sistema za 5 jurjev in več... Ampak, pot do sem ga je pa stala mnogokratnik tega in leta kupovanj, menjav, iskanja sinergij.
Pot do audio nirvane torej ni instantna in ne stane 5 jurjev in niti 10 jurjev, ker na koncu bo itak novopečeni lastnik povedal ali mu je to všeč ali ne. Zato bo moral to pot prehoditi sam, se večkrat "zajebati", ampak le to mu bo dalo izkušnjo, da bo na koncu prišel do sistema "za 2 jurja".
In konec koncev, ali ni ravno ta draga pot čar tega hobija?


Dober zapis.
Enostavno je hifi taka zadeva, kjer se ne da doseči ideala. Zato je pomembno, da smo z nekim sistemom dlje časa in s časom spoznamo kaj nam sede. Vsekakor pa denar ni garancija za dober sistem. Slišal (imel doma) sisteme za 30k€+, pa sem sedaj s cca 10% cene precej bolj zadovoljen. Je pa grše.
Meni žal ne uspe iti iz lampašev, saj se mi zdijo svetlobna leta pred tranzistorji za moj okus glasbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2022 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, zase vem da bom za več denarja sigurno sestavil boljšo verigo.

Če pa Marko z 2k euri naredi več Janez s 5k euri - ne vem čemu se čudite.
Je nekaj čisto normalnega - vsak je avtor svoje audio verige.

Pri receptih za sestavo se vedno pozablja kontekst.
Na določenih zvočnikih se sliši toliko v podrobnosti, da si prisiljen v drage rešitve - v zameno lahko slišiš stvari ki si jih drugi samo sanjajo. Te iste drage rešitve (fini kabli, fini ojačevalci) so lahko popolnoma neučinkovite na gluhih zvočnikih. Tako da ne bi tralala kar počez.
Isto omenjeni lampaši - se zelo strinjam, da so kot božji dar če imaš opravka s poceni digitalijo. Saj zato pa so se vrnili, potem ko so bili že dolgo odpisani. Revno dogitalno strukturo obogatijo kot reče --lightBit.
Saj zakaj pa obstajajo dragi D/A pretvorniki? Če je bit =bit, je vse isto, mar ne?


Nazadnje urejal/a sullly Pon Jan 24, 2022 16:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 4 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe