Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Samostoječi(dvo) trosistemski zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2022 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Model, če bi rad kupil Dali (najbrž Spektor linija), potem kupi in ne sprašuj. Če bi tukaj rad dobil potrditev, da Dali je "to je to, noro, top, ni drugega", tega ne boš dobil. Ker pač to ne drži. Vsi smo šli skozi to. Dali, Bowers, Monitor Audio, Kef... pač te firme, ki se te najprej dotaknejo, ko začneš raziskovati globine hifija, to je vse isto. Za 500€ (vrednost novega) nimaš to nekaj za filozofirati. Saj so razlike, valda, ampak "isto s****e drugo pakovanje". Ni bližnjice. To so pač po večini neki relativno anemični zvočniki z 88db, ki sicer lahko zelo solidno zaigrajo, ampak tudi z zelo dobrim (stereo) ferštom, kar tvoj Marantz žal ni.

Ampak, če že sprašuješ, tako kot ti je tudi Light namignil, morda obstaja zate bližnjica do drugačnega zvoka, bolj energičnega, kateremu bo kos tudi tvoj feršt, in to je Klipsch.

Na začetku se moraš znebiti nekaj vcepljenih predsodkov, kot npr., da je večji zvočnik boljši, kar ni (vedno) res. Pravzaprav je lahko v dnevnih sobah to slabše. In, da je več-sistemski zvočnik boljši, kar spet vedno ne drži...
Ravno to me skrbi,ravno sem opisal kolegu tu,kako se odzivajo novejši zvočniki(napr.KLIPSCH RP-600M) če se sploh na napravo ki jih poganja staro cca 20let ?Svetovalec,prodajalec iz AV-planet mi je svetoval naj Marantza nikakor ne zamenjam..,a se strinjam z tabo da moj Marantz ne nudi vse...hvala za pomoč.

Peace
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2022 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Model, če bi rad kupil Dali (najbrž Spektor linija), potem kupi in ne sprašuj. Če bi tukaj rad dobil potrditev, da Dali je "to je to, noro, top, ni drugega", tega ne boš dobil. Ker pač to ne drži. Vsi smo šli skozi to. Dali, Bowers, Monitor Audio, Kef... pač te firme, ki se te najprej dotaknejo, ko začneš raziskovati globine hifija, to je vse isto. Za 500€ (vrednost novega) nimaš to nekaj za filozofirati. Saj so razlike, valda, ampak "isto s****e drugo pakovanje". Ni bližnjice. To so pač po večini neki relativno anemični zvočniki z 88db, ki sicer lahko zelo solidno zaigrajo, ampak tudi z zelo dobrim (stereo) ferštom, kar tvoj Marantz žal ni.

Ampak, če že sprašuješ, tako kot ti je tudi Light namignil, morda obstaja zate bližnjica do drugačnega zvoka, bolj energičnega, kateremu bo kos tudi tvoj feršt, in to je Klipsch.

Na začetku se moraš znebiti nekaj vcepljenih predsodkov, kot npr., da je večji zvočnik boljši, kar ni (vedno) res. Pravzaprav je lahko v dnevnih sobah to slabše. In, da je več-sistemski zvočnik boljši, kar spet vedno ne drži...

Peace

Ravno to me skrbi,ravno sem opisal kolegu tu,kako se odzivajo novejši zvočniki(napr.KLIPSCH RP-600M) če se sploh na napravo ki jih poganja staro cca 20let ?Svetovalec,prodajalec iz AV-planet mi je svetoval naj Marantza nikakor ne zamenjam..,a se strinjam z tabo da moj Marantz ne nudi vse...hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2022 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipsch 600 bi se izognil v dolgem ovinku. Ni vsak Klipsch enak, ampak ta je porazen, če gledaš iz objektivističnega vidika.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/klipsch-rp-600m-speaker-review.12138/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2022 23:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Majstr, a si jih slišal in koliko minut si jih poslušal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2022 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se pošalim, verjetno ni zdržal niti minuto. Smile

Verjetno ne zveni grozno, ker je malo podobno loudness efektu. Je pa že kar konkretno ne-nevtralen.
Za Beatle poslušati je verjetno super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2022 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Valda, ker ni linearna krivulja in potem je neposlušljivo. Tako kot Heresyji, katastrofa, pa jih vseeno delajo ze 60 let in jih ljudje nocejo dati od sebe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2022 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo pomote. Jaz mislim da je poslušljiv. Marsikatera glasba celo bolje.
Ni pa nevtralno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2022 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv bi bil podatek koliko uporabnikov zvočnikov in ampov pod 1000eur ima tonske kontrole na ampu nastavljene na nevtralno. Po mojem mnenju ne prav veliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2022 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo heca. Kupil bi jih samo v kombinaciji z vintage ojačevalcem na katerem je velik gumb z napisom "treble". Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2022 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... in malo zmanjšal "treble". Tako kot sem v avtu (še vedno daleč od nevtralnosti, ampak manj boli).
Sicer raje vidim da teh kontrol sploh ni, ker so lahko dodaten vir popačenja. Za druge pa ne vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="Aleksander44"]Klipsch 600 bi se izognil v dolgem ovinku. Ni vsak Klipsch enak, ampak ta je porazen, če gledaš iz objektivističnega vidika.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/klipsch-rp-600m-speaker-review.12138/
a to pa ne bo držalo ,praviš da ni vsak Klipsch enak?to jee malo čudno slišat ,če kupiš od pooblaščenega trgovca,prodalalca ..razn če si kupil kako slabo kopijo poceni iz kitajske...žal tvoje mnenje ne bom upošteval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislil je seveda različne modele.

Ko sem jaz predlagal Klipsch sem imel v misli večje modele (saj je tudi naslov teme tak). Klipsch-i večinoma ne blestijo v linearnosti, ampak večji modeli se odkupijo z dinamiko.

Za bookshelfe bi jaz verjetno gledal ELAC-e (recimo DBR62).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Mislil je seveda različne modele.

Ko sem jaz predlagal Klipsch sem imel v misli večje modele (saj je tudi naslov teme tak). Klipsch-i večinoma ne blestijo v linearnosti, ampak večji modeli se odkupijo z dinamiko.

Za bookshelfe bi jaz verjetno gledal ELAC-e (recimo DBR62).

Jaz tudi.
The DBR 62 is simply mind blowing! What wonderful audio from a bookshelf speaker!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ico, hotel sem reči, da ni vsak enak, ker drugim modelom ne bi hotel delati krivice, če so veliko boljši. Ampak ker se mi zdi 600 daleč precenjen, drugih modelov ne bi kupoval brez ustreznih podatkov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Mislil je seveda različne modele.

Ko sem jaz predlagal Klipsch sem imel v misli večje modele (saj je tudi naslov teme tak). Klipsch-i večinoma ne blestijo v linearnosti, ampak večji modeli se odkupijo z dinamiko.

Za bookshelfe bi jaz verjetno gledal ELAC-e (recimo DBR62).

imam premajhno kvadraturo za večje modele,samo dobrih 14 kvadratov.mislim da bi jih samo preplačal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 3 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe