Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Obnova in popravilo Phlips CD 200
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kockod



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 16:26
Prispevkov: 12
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2021 12:45    Naslov sporočila: Popravilo in obnova Philips CD 200 Odgovori s citatom

Slikce:







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infinity



Pridružen/-a: Pon Mar 2021 20:48
Prispevkov: 9

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2022 18:22    Naslov sporočila: Re: Obnova in popravilo Phlips CD 200 Odgovori s citatom

kockod je napisal/a:
PREGLED CD PLAYERJA PHILIPS CD 200

Naredil sem hitri pregled. Deluje tako, da ne deluje, vizualno ni presežek, je pa vinstage in ima potencial.
Že na zunaj sem ugotovil, da gre za enega izmed prvih sploh serijsko izdelanih CD playerjev, če ne štejem predserijske proizvodnje. Na spodnji strani se nahaja nalepka iz katere izhaja datum izdelave 17 teden 1983. Kasneje sem notranjosti našel potrditev, saj je na eni izmed ploščič bil odtisnjen datum 15. april 1983 (rojstni dan mojega Philipsa)

Popravilo "power supply"
https://www.youtube.com/watch?v=7wSJ5rPAokc

O tem kako se lotiti popravila in obnove sem malo že razmislil že prej. Odločil sem se, da ga najprej poskušam vsaj približno popraviti, se pravi najti napako ali napake, jih odpraviti, da začne CD player delovati in se nato lotiti obnove z menjavo vseh kritičnih komponent.
»Service manual« je dostopen na spletu, težavo predstavlja le, da je zapisan v Nizozemščini. Ja ampak s pomočjo interneta nič lažjega, bo stric Google že nekaj napisal.

Vmes naročim tudi material. Elektrolitske kondenzatorje bom zamenjal. Izberem Panasonic HF serijo. Izbira je dokaj enostavna saj so praktično vsi kondenzatorji iz enake Philipsove serije, največ vrednosti 22uF in 33uF.

Že po prvih meritvah se izkaže, da so napetosti v napajalnem delu izven predpisanih vrednosti. Sledi menjava nekaj kondenzatorjev na napajalni ploščici. Vrednosti so sedaj enake predpisanim. Ene še vedno imajo kar veliko šuma, vendar to sledi kasneje.



Slika napajalnega dela - pred zamenjavo kondenzatorjev.

Player se je še vedno obnašal enako. Dobra novica je, da laser deluje. Deluje tudi fokus, vsaj poskuša fokusirati lečo. Preden začnem raziskovati dalje, poskusim srečo s čiščenjem leče. Več sreče prihodnjič.


pozdravljeni...ali se vi ukvarjate tudi s popravilom in obnovo komponent starejšega datume,imel bi neke stvari za urediti? pišete mi lahko na betopsiy@gmail.com...hvala..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rio



Pridružen/-a: Sre Avg 2016 9:10
Prispevkov: 31
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2022 08:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Komu je to vprašanje namenjeno ali samo uporabniku kockod ali tudi ostalim članom foruma?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe