Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Posodobitev sistema v dnevni sobi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2021 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Surround je paralelna, niÅ”na zgodba, namenjena izkljuĆØno efektom plaÅ”enja posluÅ”alcev z nenaravnimi frekvencami in eksplozijami in s poudarjenim vtisom, kot npr. Rambo IV, ki nažge s protiletalskim mitraljezom po ta rumenih, da ĆØeva po luft letijo. To so izvrstni efekti, pa to ne moreÅ” dalj kot en film zdržat. Da ne omenim starih vrhunskih arhivskih posnetkov, ki jih ni mogoĆØe preslikati, lahko sicer dodajajo echo za zadnje kanale, kot nekdaj quadrofonija leta 70 pri Schlumberger in Loeve&Opta, ni pa to to. O veĆØkanalnosti pa takole, tudi z dvema polnokrvnima kanaloma je možno doseĆØi in celo preseĆØi efekte 7.1, seveda s pravimi, zmogljivimi zvoĆØniki. O tem pa se ponavadi debata neha s prepirom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2021 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Surround je paralelna, niÅ”na zgodba, namenjena izkljuĆØno efektom plaÅ”enja posluÅ”alcev z nenaravnimi frekvencami in eksplozijami in s poudarjenim vtisom, kot npr. Rambo IV, ki nažge s protiletalskim mitraljezom po ta rumenih, da ĆØeva po luft letijo. To so izvrstni efekti, pa to ne moreÅ” dalj kot en film zdržat. Da ne omenim starih vrhunskih arhivskih posnetkov, ki jih ni mogoĆØe preslikati, lahko sicer dodajajo echo za zadnje kanale, kot nekdaj quadrofonija leta 70 pri Schlumberger in Loeve&Opta, ni pa to to. O veĆØkanalnosti pa takole, tudi z dvema polnokrvnima kanaloma je možno doseĆØi in celo preseĆØi efekte 7.1, seveda s pravimi, zmogljivimi zvoĆØniki. O tem pa se ponavadi debata neha s prepirom.


Ti spet meŔaŔ hruŔke in jabka. Najbrž ne veŔ, da Kekca lahko gledaŔ v stereo (celo v mono) tudi prek AV recieverja, ni ti treba upmixat v 5/7.1
Zadnji stavek drži le v primeru, ko primerjamo zmogljiv stereo sistem s podpovpreĆØnim AV sistemom.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2021 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Surround je paralelna, niÅ”na zgodba, namenjena izkljuĆØno efektom plaÅ”enja posluÅ”alcev z nenaravnimi frekvencami in eksplozijami in s poudarjenim vtisom, kot npr. Rambo IV, ki nažge s protiletalskim mitraljezom po ta rumenih, da ĆØeva po luft letijo. To so izvrstni efekti, pa to ne moreÅ” dalj kot en film zdržat. Da ne omenim starih vrhunskih arhivskih posnetkov, ki jih ni mogoĆØe preslikati, lahko sicer dodajajo echo za zadnje kanale, kot nekdaj quadrofonija leta 70 pri Schlumberger in Loeve&Opta, ni pa to to. O veĆØkanalnosti pa takole, tudi z dvema polnokrvnima kanaloma je možno doseĆØi in celo preseĆØi efekte 7.1, seveda s pravimi, zmogljivimi zvoĆØniki. O tem pa se ponavadi debata neha s prepirom.

Surround za film je eno, na istem nosilcu (DVD, SACD, BD) petkanalna glasba je drugo. To se ni obneslo ker so bili ploÅ”ĆØki zelo dragi, vstopni nivo playerjev je igral zelo slabo. Poleg tega bi se morali opremiti z zvoĆØniki vse naokoli.
po novem pa:
- Poanta glasbe v Dolby Atmos tehniki je dodatna, tretja dimenzija (vertikala) - beri: velika zraĆØnost in obĆØutek prostornosti
- FiziĆØnega nosilca ne potrebujeÅ”, ker se to 'strima' iz Apple Music naprimer - in so se odloĆØili, da ne bodo ekstra zaraĆØunavali to storitev.
- In Å”e zadnja ovira - ni potrebno namestiti inÅ”talacijo zvoĆØnikov vseokoli - zadoÅ”ĆØa Atmos Soundbar.

Sem malo brskal po netu statistiko, soundbari so v strahoviti ekspanziji, daleĆØ najhitreje rastoĆØi segment audio industrije. Ima svoj appeal, privlaĆØnost kako ĆØara sceno iz ene Å”katle..
Tisti najbolj 'orto' si pa bodo omislili kompletno Atmos Surround inÅ”talacijo - blu ray, 24/96, 64 zvoĆØnikov..
Tako so izpolnjeni vsi pogoji, dostopnost - nova tehnika za vsak žep.


Nazadnje urejal/a sullly Sre Dec 22, 2021 10:22; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2021 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stereo bo ostal za vedno, ĆØe drugo ne zaradi zakladnice posnetkov. Z izjemo efektov odzadaj je top stereo - kot je --joztom lepo povedal - s tako dobro in magiĆØno sceno, da se tega ne da preseĆØi.

A to stane in je privilegirano za peÅ”ĆØico premožnih ali pa zanesenjakov - slednji morajo leta graditi, da pridejo do tam.

Atmos Music vidim kot eno bližnjico, da vsakdo z ne veliko denarja takoj pride do zavidljivih rezultatov scene in prostornosti.
Pa Ŕe nekaj dodatnih možnosti ima - naprimer da sediŔ med publiko ki aplaudira. In ne kot pri stereu, kjer je vsa publika pred teboj, sediŔ sam, krepko izza zadnje vrste.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 09:55    Naslov sporočila: Re: Posodobitev sistema v dnevni sobi Odgovori s citatom

Clancy je napisal/a:
Pozdravljeni,

situacija je sledeĆØa: v dnevni sobi bi rad nasploÅ”no izboljÅ”al zvok in uporabniÅ”ko izkuÅ”njo.
Trenutna konfiguracija:

TV LG oled 55C9
18 let star receiver yamaha rx-v440
20 let stari zvoĆØniki B&W DM601 S2

NajÅ”ibkejÅ”i ĆØlen je definitvno receiver, tako zvokovno, kot tudi funkcijsko (nima HDMI arc, blutooth, wifi...) in bi ga prodal.

Sedaj pa se mi poraja vpraÅ”anje, ali naj kupim soundbar, v mislih imam Yamaha Yas-209, ter prodam tudi obstojeĆØe zvoĆØnike, ali pa naj zvoĆØnike obdržim in za poganjanje le-teh, kupim stereo receiver kot je recimo Marantz NR1200, ali Denon DRA-800.
Kar koli od tega vzamem, bo zahteva po povezljivosti in upravljanju z enim daljincem izpolnjena.
Je pa problem, ker soundbara Å”e nikoli nisem sliÅ”al in nimam predstave kakÅ”en zvok sploh lahko priĆØakujem. ƈe bi zvok bil vsaj malo boljÅ”i, kot ga imam trenutno, bi se raje odloĆØil za soundbar, saj bi hkrati pridobil tudi na praktiĆØnosti.

Vsekakor pa najbolj težim h kvalitetnemu stereo zvoku. Na disku imam ogromno .flac datotek razliĆØnih zvrsti, ki bi jih z veseljem posluÅ”al na dobro zveneĆØem sistemu. Glede filmov pa nisem zahteven kar se tiĆØe surrounda. DrugaĆØe povedano, surround me sploh ne gane in bi za posluÅ”anje filmskih efektov bil ĆØisto zadovoljen, ĆØe bi jih posluÅ”al preko dobrega stereo sistema.

KakŔen nasvet ali mnenje bi bila dobrodoŔla.

tudi sam imam sistem že kar v letih sploh receiver Å”e starejÅ”i kot tvoj in tudi nakup novih stereo zvoĆØnikov ne dobim željenega zvoka kot za glasbo kot za gledeanje filmov.zato bom raje vzel ko bo ĆØas za menjavo starega marantza raje vzel stereo ojaĆØevalnik,ker mi posluÅ”anje glasbe pomeni veĆØ kot gledanje filmov,za te bi pa raje vzel en kvaliteten soundbar bose ali yamaha sta kar visoko ocenjena..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:

- In Å”e zadnja ovira - ni potrebno namestiti inÅ”talacijo zvoĆØnikov vseokoli - zadoÅ”ĆØa Atmos Soundbar.


S tem se ne bi strinjal. Soundbari so napredovali, ampak ne morejo nadomestiti fiziĆØno postavljenih zvoĆØnikov. So kompromis, ker ima malo ljudi možnost ali voljo za prave prostorske namestitve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
sullly je napisal/a:

- In Å”e zadnja ovira - ni potrebno namestiti inÅ”talacijo zvoĆØnikov vseokoli - zadoÅ”ĆØa Atmos Soundbar.


S tem se ne bi strinjal. Soundbari so napredovali, ampak ne morejo nadomestiti fiziĆØno postavljenih zvoĆØnikov. So kompromis, ker ima malo ljudi možnost ali voljo za prave prostorske namestitve.

ravno toliko so napredovali,kot telefoni za slikanje,ki so že v veĆØina povozili(na žalost)zrcalno refleksne fotoaparate...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PosluŔal sem demo soundbar. Proti mojemu Atmosu slab približek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
PosluŔal sem demo soundbar. Proti mojemu Atmosu slab približek.

Kaj misliÅ” da soundbari nimajo atmos?Govorimo soudbari viÅ”jega razreda...posluÅ”aj raje 5.1 ali 7.1(500w)in z wooferjem mogoĆØe pa bo približek.. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko je 27.1. Odboj ni tako naraven kot fiziĆØna namestitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Lahko je 27.1. Odboj ni tako naraven kot fiziĆØna namestitev.

hahahaha, Atmos sam po sebi je toliko naraven kot tkanina iz poliestra.

Saj je izbira na voljo - ali soundbar - ali inŔtalacija vseokoli. Kakor kdo.
Meni osebno ravno zaradi prve ugotovitve je vseeno tudi ĆØe je kompromis - malo okrnjeno, je pa zato neskonĆØno bolj praktiĆØno in fascinantno.

So nekateri že povedali - je soundbar in je soundbar. Niso vsi isti.
Tisti ko jih ne marajo, vzamejo v primerjavo najcenejÅ”ega in primerjajo s 3-5x dražjim zvoĆØnim konstruktom.
Vzami Ambeo za 2.500ā‚¬ in ga primerjaj z inÅ”talacijo iste cene - all inclusive s HT receiverjem, kompletom zvoĆØnikov Atomos, s stojali, kabli. Potem se sliÅ”imo. Itak so to angleži v testu že naredili in povedali svoje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@sully a to si v kakŔni reviji prebral?
Moj 5.1 surround je vreden od oka (zdaj, ne nov) cca 2.500, pa me res zanima, kakŔen soundbar bi ga lahko dostojno nadomestil Laughing

VeÅ” kaj si zgoraj napisal?
Enako, kot bi trdil, da lahko fukneÅ” svoj stereo sistem skozi okno in si omisliÅ” boombox. Saj je tudi stereo.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:

ravno toliko so napredovali,kot telefoni za slikanje,ki so že v veĆØina povozili(na žalost)zrcalno refleksne fotoaparate...

Res? V kateri lastnosti so jih ā€œpovoziliā€ (razen v prenosljivosti)? Poizkusi posnetek, narejen s super modernim telefonom poveĆØati na format 40x30cm, pa recimo, da je ISO nastavljen na 3200.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2022 02:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
@sully a to si v kakŔni reviji prebral?
Moj 5.1 surround je vreden od oka (zdaj, ne nov) cca 2.500, pa me res zanima, kakŔen soundbar bi ga lahko dostojno nadomestil Laughing
...


Zaradi mene ti je suround lahko bil podarjen od BožiĆØka.
Primerjamo kaj se da kupiti NOVO, za katero vemo koliko kaj stane.

Koliko lahko stane HT receiver v kompletnem Atmos sistemu skupne vrednosti 2.500ā‚¬? Koliko ā‚¬ za zvoĆØnike vkljuĆØno s stropnimi atmoski, centralnim kanalom, zadnjimi zvoĆØniki, prednjimi zvoĆØniki... stojala za zvoĆØnike, kable itd potrebujeÅ” za kompletiranje celote da ne presežeÅ” budžet 2.500ā‚¬ z receiverjem vred?

zakljuĆØek Ambeo testa:
...the Ambeo Soundbar is able to produce audio with rare, natural tonality, cohesion and solidity, and the 3D audio processing is utterly convincing.
..This is the best soundbar weā€™ve tested, and the best way to get surround sound into your room without filling it with lots of individual speakers.

Sem bil zraven, ko je top Yamaha soundbar dobesedeno odpihnil iz vseh vetrov sestavljen surround. Osnova je bil bogi japonski HT receiver za cca 700ā‚¬ in ko si seÅ”tel Å”e vse cene zvoĆØnikov je bila presežena cena za novo Yamaho.
Zato mi je jasno kaj so mislili ko so zapisali zgornje zakljuĆØke za Ambeo.
S soundbarom so efekti odzadaj bili nekoliko okrnjeni a zvok je bil prva liga za ta denar.


Nazadnje urejal/a sullly Sob Jan 29, 2022 03:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2022 03:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da je velik razkorak med top modeli soundbarov in njihovimi cenejŔimi kloni.
Tukaj ne gre kupĆØkati, ker se veliko izgubi. Vsaj dokler je primarno posluÅ”anje glasbe.
S Ŕiritvijo Atmos Music bodo po mojem mnenju soundbari prevzeli Ŕe vlogo hifi stolpov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe