Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Subwoofer za stereo DA\NE?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 44, 45, 46  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2021 15:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

--LB,
podcenjujeÅ” avdiofile. Saj nobenemu ni potrebno biti raztrgani doktor. Dovolj je, ĆØe se obrneÅ” na trgovino ki ti proda sube in ti jih bodo upasali u nulo, ĆØe gre za kompleksnejÅ”o inÅ”talacijo.
Za bolj preprosto - samo dodajanje ni potrebno, poleg zdrave normalne pameti, kaj veĆØ kot navodila za uporabo.

In toĆØno tako - v testu eisa nagrajenega suba KEF KC62 so parili s KEF LS50 - so zamaÅ”ili reflex odprtino in sub upasali na 60Hz. Se lepo izide, prikazali vse skozi meritve in sluÅ”ne teste.

Forum je stiĆØiÅ”ĆØe za ĆØvek in ni pljuvalnik za napihnjence, ki so seveda, iznad vsega in vseh. Kako si dovoliÅ” prikotaliti svoj ogromen ego in ozmerjati vse s svinjakom? marÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2021 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tukaj od tehnicnega znanja ni niti Z, z manjsimi izjemami. Ce bi poznal tehnicno stvari bi se pogovarjala drugace. se pa tu najde nekaj posameznikov, ki seveda vedo kako gredo stvari, ostali pa so kvazi mojstri samo na podlagi tega da so skipal nekaj 10kE za sistem.
Sully, ker pa si ze toliko zmerljiv, daj se prijavi na DIY audio, pa tam objasnjuj tehnicno stvari,....bom z veseljem bral komentarje udelezencev debate,... te raztrgajo v 10 sekundah,... tam za razliko od tega foruma hitro zvohajo bleferje....

Btw, ce se najdes v mojih postih, potem je to tvoj problem in problem tvojega ega, kar sem napisal so dejstva ki jih vecina tukaj noce slisat...I wonder why? se vedno pa se z zmerljivkami nisem spustil na tvoj nivo....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2021 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe pa bi se naÅ”el ''korenjak'' in pokazal(kakÅ”na slika dobrodoÅ”la) svoj stereo sistem z upasanim subom ali veĆØ njih in napisal pojasnil kako se je zadeve lotil.MogoĆØe kaj opisal kaj je pridobil itd itd..

MogoĆØe pa se bo tako ''razprava'' razvila v pravo smer in ostanejo egoti nekje zadaj..

Ko sem odpiral temo pred ĆØasom sem imel nekaj podobnega v mislih..

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2021 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
MogoĆØe pa bi se naÅ”el ''korenjak'' in pokazal(kakÅ”na slika dobrodoÅ”la) svoj stereo sistem z upasanim subom ali veĆØ njih in napisal pojasnil kako se je zadeve lotil.MogoĆØe kaj opisal kaj je pridobil itd itd..

MogoĆØe pa se bo tako ''razprava'' razvila v pravo smer in ostanejo egoti nekje zadaj..

Ko sem odpiral temo pred ĆØasom sem imel nekaj podobnega v mislih..

hvala



Nekaj strani nazaj si lahko prebral nekaj malega o moji reŔitvi.
Da se ne ponavljam je spodaj pripeta stran, kjer je bilo objavljeno (pa Ŕe malo nazaj tudi nekaj malega) .
V zvezi z "opasanjem" suba pa Å”e tole: vse skupaj ni neka znanost, zahteva pa razumevanje problema, poznavanje naĆØinov reÅ”itve, nekaj truda, ĆØasa in seveda denarja. Pa praksa in branje tujih reÅ”itev tudi pomaga.

https://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=4496&postdays=0&postorder=asc&start=315

Prilagam sliko moje postavitve.


_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2021 23:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
MogoĆØe pa bi se naÅ”el ''korenjak'' in pokazal(kakÅ”na slika dobrodoÅ”la) svoj stereo sistem z upasanim subom ali veĆØ njih in napisal pojasnil kako se je zadeve lotil.MogoĆØe kaj opisal kaj je pridobil itd itd..

MogoĆØe pa se bo tako ''razprava'' razvila v pravo smer in ostanejo egoti nekje zadaj..

Ko sem odpiral temo pred ĆØasom sem imel nekaj podobnega v mislih..

hvala


Se mi zdi, da sem ene 7 strani nazaj dovolj nazorno opisal, kaj se je zgodilo s priklopom drugega suba. Å e vedno sem mnenja, da sta dve 10ki bolje kot ena 16ka Razz
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
sullly je napisal/a:
ImaÅ” dva zvoĆØnika na stereo ojaĆØevalcu - koliko je viÅ”ja glasnost dveh proti enemu samemu, ĆØe je signal rigorozno mono (koreliran signal)?

Razlika je teoretiĆØno 6dB. ImaÅ” pa v tem primeru tudi dvojno moĆØ, ker imaÅ” dva kanala namesto enega.

sullly je napisal/a:
In koliko se poveĆØa glasnost, ĆØe je signal nekoreliran (tipiĆØno za stereo, ko oba kanala nista identiĆØna)?

Kaj naj bi bil namen tega? Odvisno od signala. Kanale množijo in seÅ”tevajo samo prodajalci, da je veĆØ (kar je seveda narobe).

sullly je napisal/a:
Preden odgovoriÅ” vzami mikrofon in izmeri, da ne bo treba zardevati.

Sem pogledal na eno staro meritev in je bilo okrog 5dB razlike (en kanal proti dvema kanaloma). Z Ohmovim zakonom potem enostavno ugotoviÅ” da je pri enaki moĆØi razlike 2,5dB.
Pri serijski vezavi je pa teoretiĆØno razlika med enim in dvema zvoĆØnikoma razlika 0dB pri enaki napetosti s polovico moĆØi.
Sem kaj falil?

Nisi, samo moramo skrivati, da kaj znamo, sicer se --LB vznemiri. VeÅ”, on je tisti, ki lahko za 3000ā‚¬ naredi zvok v Mecedesu S 2x boljÅ”i kot je original Burmester instalacija za 6000ā‚¬. Sem si ravno ogledal njegov flop v tisti temi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
sullly je napisal/a:
ImaÅ” dva zvoĆØnika na stereo ojaĆØevalcu - koliko je viÅ”ja glasnost dveh proti enemu samemu, ĆØe je signal rigorozno mono (koreliran signal)?

Razlika je teoretiĆØno 6dB. ImaÅ” pa v tem primeru tudi dvojno moĆØ, ker imaÅ” dva kanala namesto enega.

sullly je napisal/a:
In koliko se poveĆØa glasnost, ĆØe je signal nekoreliran (tipiĆØno za stereo, ko oba kanala nista identiĆØna)?

Kaj naj bi bil namen tega? Odvisno od signala. Kanale množijo in seÅ”tevajo samo prodajalci, da je veĆØ (kar je seveda narobe).

sullly je napisal/a:
Preden odgovoriÅ” vzami mikrofon in izmeri, da ne bo treba zardevati.

Sem pogledal na eno staro meritev in je bilo okrog 5dB razlike (en kanal proti dvema kanaloma). Z Ohmovim zakonom potem enostavno ugotoviÅ” da je pri enaki moĆØi razlike 2,5dB.
Pri serijski vezavi je pa teoretiĆØno razlika med enim in dvema zvoĆØnikoma razlika 0dB pri enaki napetosti s polovico moĆØi.
Sem kaj falil?

Nisi, samo moramo skrivati, da kaj znamo, sicer se --LB vznemiri. VeÅ”, on je tisti, ki lahko za 3000ā‚¬ naredi zvok v Mecedesu S 2x boljÅ”i kot je original Burmester instalacija za 6000ā‚¬. Sem si ravno ogledal njegov flop v tisti temi.


Sully, Prosim ne komentiraj stvari ki jih res niti malo ne poznas,...

Par let nazaj smo imeli pred mercatorjem predstavljen tudi segment car audia,... bila sta dva predstavljena sistema... je bilo zanimivo slisat komentarje ljudi,... tudi vsaj dva ki sta imela Burmester sistem v avtu - in sta bila razocarana nad Burmestrom. ... nista edina. poisci se komentarje na to temo Laughing Ce pa ti verjames da bos dobil pri Burmestru ultra hi end v avtomobilu ti lahko povem, da dedek mraz ne obstaja. Pojdi na kaksno car audio tekmovanje,.... predlagam Salzburg v Marcu ki poteka paralelno z njihovim avto salonom.... tam se zbere elita car audio sistemov,...med njimi ni nobenega ki bi imel Burmester, BO, HK, Bose, Mark Levinson,.....pa se lahko nastevam.
Preden se spravljas name s svojimi neumestnimi komentarji najprej pometi pred svojim pragom.
Nabavi se Burmestrov sistem, pa se oglasi do mene - bova naredila primerjavo,...lahko tudi tretja oseba - kadarkoli
Laughing
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Absolutno da.


Å e bolje pa quattro

PS: visokotonci naj bi bili znotraj, ne narazen, da se zmanjŔa vpliv prostora, ki je itaq vedno v buli.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...@ducar, objavil si fotko s sistemom, nad katerim piÅ”e - absolutno da... ƈedna postavitev, oz. kombinacija..
ƈe lahko vpraÅ”am - je to tvoj sistem ali od koga ki ga poznaÅ”..? Bi me zanimalo par stvari okrog tega...
Hvala. Lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
...@ducar, objavil si fotko s sistemom, nad katerim piÅ”e - absolutno da... ƈedna postavitev, oz. kombinacija..
ƈe lahko vpraÅ”am - je to tvoj sistem ali od koga ki ga poznaÅ”..? Bi me zanimalo par stvari okrog tega...
Hvala. Lp.

DobiÅ” na ZS
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...bom kar tukaj odgovoril... KakŔen sistem je to, mi je že znano..
Se mi je kar zdelo, da bo to samo foto kar tako, kot primer...
Ok..., lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 07, 2021 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da konstruktivno zakljuci.o to temo.
https://www.fnac.com/Caisson-de-basses-Klipsch-R-115SW-Noir-et-Cuivre/a12690498/w-4#omnsearchpos=1
https://rel.net/shop/powered-subwoofers/serie-t/tzero-mkiii/

Ce koga tisci 400 funtov, je tole optimum. 6,5" . Basa polna kapa. Seveda pa za vecje denarje dobis ze 8 ali pa celo 10" .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 07, 2021 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eh, ĆØe apliciram tvojo logiko je 15" Klipsch ĆØisto predrag.
Za 300ā‚¬ dobiÅ” 18"
https://www.thomann.de/intl/si/behringer_vq1800d.htm

Karkoli, jaz sem Å”el iz 8" na 10," pa potem na 12". Vsak ima svoje ĆØare, ni veĆØ palcev avtomatsko boljÅ”e.

Sem bil res napaljen na 12" ali 15" Klipscha, pa sem potem prebral preveĆØ groznih zgodb o pokvarjenih ojaĆØevalcih v njih, tega je res ogromno, pa Å”e na par let zamenjajo serijo, rezervnih delov pa ni - sem potem vzel Magnat 12".
Ne bom hvalil kot najboljÅ”e, premakne pa veliko veĆØ zraka kot Gemini. Pa veliko bolj brunda.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2021 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prve serije so imele tezave. Ni bilo tezko popravit, zdaj so pa ze kar nekaj casa ok.
Moja logika je da je 10" zaprts skatla bolje kot nic. Ne pa prav veliko bolje. Kako vezo ima to z behringerjem....
Seveda je pa treba zadevo probat. Sam sem jih probal 5 in govorim iz izkusenj. Klipsch nic ne brunda. membrana se komaj premika. Rel pa je v dvojcu komaj kaj od sebe dal.
Ne moremo kar vse v en kos metat. Magnat je na prvo zogo krs, slisal ga pa nisem. Tako kot vecina ni nic slisala, ampak sobbralibangleske revije. Kupili Rel, ki za veliko kesa da malo od sebe.
Najprej so imeli voltove drverje, pol ke to ratalo predrago za njihov okus in so sli na china... da so vec zasluzilim Zdajnpa imajo kao nekaj svojega. Ali delajo v uk, mocnondvomim, ampak mozno. Za ceno bibtonpricakoval, ampak redki anglezi delajo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2021 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi med 10 palĆØnimi subi so razlike. Vsaj z moje strani prej gemini zdej monolith in razlika je res velika. Sploh filmska iskuÅ”nja ko ne samo da sliÅ”iÅ” eksplozijo ampak jo tudi ĆØutiÅ”. Ob glasbi pa sploh ob viÅ”ji glasnosti ni tistega nabijanja basa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 44, 45, 46  Naslednja
Stran 30 od 46

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe