Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Notranja izolacija zvočniških ohišji
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2021 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš še to stekleno volno, najbolje da jo kar uporabiš. Je zelo učinkovita.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0nz0



Pridružen/-a: Sob Nov 2021 11:13
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2021 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej odločil sem se, da polepim v takem zaporedju:

1. Bitumen
https://www.radiovili.si/montazni-material/izolacijski-materiali/silentcoat-izolacija/silent-coat-1297?___SID=U

2. 1cm filc

3. Poliestersko polnilo
https://www.radiovili.si/montazni-material/blago/poliestersko-polnilo-za-zvocnike?___SID=U

Polepim levo, desno, zgornjo in zadnjo stranico, na ostale nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2021 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vidim bas reflex luknje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0nz0



Pridružen/-a: Sob Nov 2021 11:13
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2021 19:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naredil sem jo na zadnji stranici.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2021 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nikoli na EV nisem nabasal na backfireing, čudno si izbral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0nz0



Pridružen/-a: Sob Nov 2021 11:13
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2021 13:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, to je zame spet neki novega Smile V navodilih piše da lokacija ni pomembna Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2021 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko pa, da nima veze. Izmerim luknje, če rabiš.
Slika vseh stage modelov kaže sprednje porte:



8" basovec na mojem računalniškem sistemu:


mali 8" monitor:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2021 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če nimaš nekih blaznih omejitev glede postavitve, je povsem vseeno na kateri strani se nahaja port. Zadaj je pač lepše.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polanc



Pridružen/-a: Pet Dec 2013 21:00
Prispevkov: 40
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2021 22:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Jaz sem pa zvlekel iz podstrešja cca 35 let stara ohišja za zvočnike Dynaudio axix 5 ,za katere imam le basovca 30w100 ostalih komponent pa ne.Zanima me kje bi lahko nabavil manjkajoče komponente in vaše mnenje,ali je sistem smiselno dokončat sedaj ,ali je vse skupaj že prastaro? Hvala za odgovore.Ja priključeni bi bili pa na Yamaho M 85 in predojačevalec C85.LP Iztok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 554 028
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2021 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen polanc

glede na to, da je bilo enako vprašanje postavljeno že pred osmimi leti se mi zdi, da bi bilo najbolj pametno narediti iz obstoječih kosov nekaj tretjega.
Malo zmanjšaš višino škatle in nabaviš po dva srednjetonca in visokotonca. Drži se efektivnosti decibelov, ki jih ima woofer ali kaj več in preglej frekvenčne odzive. Lahko pa obstoječe base uporabiš za sub in na njih postaviš tovarniški izdelek.

Bi te opozoril na M85. Če jo odpreš si oglej bakrene napajalne vode, ki tečejo po sredini vezja od kondenzatorjev naprej. Nekako točno v središču ojačevalnika, kjer se nahajajo manjši vhodni Black Gate kondenzatorji. Ponavadi so po toliko letih te bakrene palice oksidirane in prežrte od zelenega volka tako, da močno reskiraš, da ti odletijo taveliki Sanken tranzistorji na napajalnem delu. Ta ojačevalnik ima osem takih tranzistorjev po kanalu, štirje so dejanski za izhodno stopnjo, štirje pa so samo za napajanje končne stopnje. Krivec za to pa je agresivno neoprensko lepilo, s katerim so lepljeni kondenzatorji.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0nz0



Pridružen/-a: Sob Nov 2021 11:13
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2022 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prejšni teden sem šel iskat filc v Mengeš, ter pravijo da je možno kupiti samo v balah. Ali se ostali dogovorite kako za kakšne odpadne kose, oz. se ga da nabaviti še kje drugje?

Projekt sem moral za nekaj časa dati na stran, sedaj spet nadaljujem Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2022 01:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Daš odrezat meter ali dva od bale. Se pa zadeva vaga in je poceni. To misliš 1cm črn filc?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2022 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Port naceloma, glede na dolzino valovne frekvenc v pasu kjer dela je prakticno vseeno kje je postavljen - spredaj/zadaj, MORA pa biti za premer porta umaknjen od vseh stranic da se ohrani predviden tuning,, (port v kotu skatle bo dejansko spremenil tuning nizje od zeljenega.
Ponavadi se v skatli oblozijo vsaj 3 med seboj razlicne stranice, nikoli se dampinga ne daje na baffle ki nosi driver. V BR skatle se daje Filc, lahko tudi kamena volna (je dobro dati kaksno fino mrezico cez da se prepreci da mali deli/vlakna kamene volne pridejo iz skatle v poslusalni prostor, druga resitev je odprto/zaprtocelicna pena primerne debeline (Vsaj 2-3 cm).
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
b0nz0



Pridružen/-a: Sob Nov 2021 11:13
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2022 19:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem bil ponovno v Mengešu in so mi prodali spodnje:





Debelina je približno 15mm. Ostali uporabljate to, ali filc (volno), ki je precej bolj trda?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2022 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgleda super. Naštudiraš lepljenje pa je. Jaz uporabljam črni 1cm filc, ki je trši in se ga lažje kroji in lepi na vse stene. Za wooferjem pa kos steklene volne ali 5cm materiala iz RadioVili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe