Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Supertweeterji
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Itak, če gledamo na bas kot note glasbila. Še vedno, če nekaj ne slišiš, pač ne vpliva.
Je pa tale netopir vsaj občutno cenejši, če bi kdo rad preizkusil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2021 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če nekomu ni usojeno, da bi slišal woofer pod 40Hz, mu je morda poslanstvo, da širi supersoničnost med 50 in 100kHz.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj ni nobeden šel niti pogledat na spletno stran ali ne razumete ingleško? Vas daje kovid?

Pazi - firma ima še druge verzije STW ki so očitno še krepko bolj poceni (Batpure, 45€ par, cena na japonskem):
http://www.taket.jp/batpure/batpure.html

Mini super tweeter celo za dodajanje v slušalke!
pa v televizorje - trdijo, da ima smisel tudi tam dodati.


BPP za poslušanje STW skozi kožo!
http://www.taket.jp/bpp/bpp_e.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poslušanje skozi kožo? V PDF pojasnijo "Vocal of both of the man and woman becomes be sexy." Laughing
Francoske zastopnike moraš pa kontaktirati francosko ali "Engulish".

Na vibratorje se pa čisto nič ne spoznam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Poslušanje skozi kožo? V PDF pojasnijo "Vocal of both of the man and woman becomes be sexy." Laughing
Francoske zastopnike moraš pa kontaktirati francosko ali "Engulish".

Na vibratorje se pa čisto nič ne spoznam.


Po mojem, da je to nekaj v vezi z odganjanjem komarjev. Ampak, kakorkoli, meni se za odganjanje komarjev, vse kar je več od 1,69 €, zdi predrago.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole bi bilo zanimivo slišat na katerih full range in podobnih zvočnikih ki se končajo že krepko pred 20000 Hz.

Ali pa na mojih Bose ^^
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Poslušanje skozi kožo? V PDF pojasnijo "Vocal of both of the man and woman becomes be sexy." Laughing
Francoske zastopnike moraš pa kontaktirati francosko ali "Engulish".

Na vibratorje se pa čisto nič ne spoznam.


Po mojem, da je to nekaj v vezi z odganjanjem komarjev. Ampak, kakorkoli, meni se za odganjanje komarjev, vse kar je več od 1,69 €, zdi predrago.

Za ta namen najbolje delujejo komarniki. So pa lahko malo več kot 1,69 €.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Tole bi bilo zanimivo slišat na katerih full range in podobnih zvočnikih ki se končajo že krepko pred 20000 Hz.

V tem primeru bolje kaj takega: https://www.visaton.de/en/products/drivers/horn-tweeters/tl-16-h-8-ohm
Ali že omenjene Fostex visokotonce. Da se stvar lepo prekriva in lahko narediš kretnico.
Pri tistih Japoncih še grafa ni nobenega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moram priznat, da ste kljub ze vsemu povedanemu se vedno zanimivi. Sploh tisti z 12imi nicki.
https://www.analogueseduction.net/all-speakers/DYNEM.html
Kaj je pol to pri dynaudio supertviter dvojni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
https://www.analogueseduction.net/all-speakers/DYNEM.html
Kaj je pol to pri dynaudio supertviter dvojni?

Ni supertweeter ampak tweeter in ni v resnici dvojen na visokih frekvencah.
"Only one of the tweeters, for example, handles the full range of high frequencies."
https://www.stereophile.com/floorloudspeakers/286/index.html

BTW, kdo ima 12 nickov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2021 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglejj si primer suljo. Vse ve, sele letos avgusta se je prikljucil. Sem preprican, da je to avtenticna oseba.
Kako si ti razlagas pojav takilih patronov? Ena varianta je da pozabi vzet tableto zjutraj in pol je suljo. Ce jo vzame je kdo drug. Mogoce je odprt profil samo za posebne teme? Ne vem ce je vredno o tem debatirat kaj sele z njimi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2021 00:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakor da je ta forum edini vir znanja. Kateri naj bi bili pa njegovi drugi nicki? Sicer mi je itak načeloma vseeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2021 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa dobro dečki, Technics je izdelal ribbon tweeter zato, da je sploh slišal ( bolje reči izmeril ) do kod gredo njihove gramofonske glave. In gredo zelo daleč, kako se pa slišijo pa marsikdo tudi ve, kot tudi to, kako se sliši njihov ribbon. TH1000, TH800, itd.
Vse to je bilo jasno 35 let nazaj, a zdaj bomo ugibali kaj je današnji super visokotonec, ki niti blizu ni tistim izpred 40 let? Ajde, imamo še Decca ribbon in Philips ribbon AD. Ostalo je bolj kratkega diha. Plasmo sem slišal, ma ne vem.
Kar sem jaz slišal, je tekstil (Seas, Scanspeak, Sonus Faber, Morel), in copolymer (Cabasse) najbližje naravi. E, pa sad, sto ljudi, sto čudi.
_________________
Canta e Cammina


Nazadnje urejal/a ducar Pon Nov 22, 2021 10:36; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2021 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Pa dobro dečki, Technics je izdelal ribbon tweeter zato, da je sploh slišal ( bolje reči izmeril ) do kod gredo njihove gramofonske glave.


Ta trditev nasprotuje sama sebi. V Techicsu niso bili tako nesposobni, da ne bi direktno iz električnega signala glave znali izmeriti frekvenčni doseg. Če bi signal merili preko visokotonca, bi na koncu potrebovali enak merilnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2021 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Pa dobro dečki, Technics je izdelal ribbon tweeter zato, da je sploh slišal ( bolje reči izmeril ) do kod gredo njihove gramofonske glave. In gredo zelo daleč, kako se pa slišijo pa marsikdo tudi ve, kot tudi to, kako se sliši njihov ribbon. TH1000, TH800, itd.
Vse to je bilo jasno 35 let nazaj, a zdaj bomo ugibali kaj je današnji super visokotonec, ki niti blizu ni tistim izpred 40 let? Ajde, imamo še Decca ribbon in Philips ribbon AD. Ostalo je bolj kratkega diha. Plasmo sem slišal, ma ne vem.
Kar sem jaz slišal, je tekstil (Seas, Scanspeak, Sonus Faber, Morel), in copolymer (Cabasse) najbližje naravi. E, pa sad, sto ljudi, dvesto sisa.

Teli Technicsi so res očitno precej boljši. Razpon je precej večji (dejansko so uporabni kot visokotonci).
Očitno so/smo ugotovili da ni razloga da bi reproducirali tako visoke frekvence. Razen za važenje v specifikacijah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stran 6 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe