Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Internetni radio v Dolby 5.1

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 20:57    Naslov sporočila: Internetni radio v Dolby 5.1 Odgovori s citatom

Poslušanje internetnega radia v stereo tehniki ali katerem od upmikserjev AVR-ja (straight, 2 ch stereo, 7ch stereo, auto) na AVR-ju je nekako zadušeno. Morda se uho razvadi prostorskega zvoka.

Če internetni radio poslušam preko Shield TV streamerja in le ta izvaja upmix na Dolby 5.1 se zvok odpre, basi pridejo do izraza. Internetni radio se posluša v pravem prostorskem načinu.


Nazadnje urejal/a Aleksander44 Sre Nov 10, 2021 09:42; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse kar (na AVRju) ni analog bypass, direct analog itd...je procesirano. Torej zvok kot si ga nastavil oz. je prednastavljen. Vključno z LFE. Vključno z delayi surround zvočnikov.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

When STRAIGHT is pressed and the straight decode mode is enabled, the unit produces stereo sound from the front speakers for 2-channel sources such as CDs, and produces unprocessed multichannel sounds for multichannel sources.

Ne vem, če se čisto razumeva. Hočem reči, da mi noben način, vključno straight ne zveni tako dobro, kot eksterno procesiran v 5.1. Barvna vs. črno bela TV.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 09, 2021 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja potem ti pa tista mašinca napumpa note. Kater reciever pa imaš da ti tako "tanko" igra?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 07:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dva zvočnika ne moreta tako napolniti prostora kot jih osem v 5.1 formatu. Yamaha Aventage.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Dva zvočnika ne moreta tako napolniti prostora kot jih osem v 5.1 formatu. Yamaha Aventage.

Seveda imaš prav.
To sem imel priliko slišati pri nekaterih frendih z AV risiverji. Preklop na stereo je bil netto netto izpod surrounda.
Drži kot pribito, a zakaj?
.
.
.
Drži tudi, da je tisti stereo zelo slab napram namenskemu stereu - se sliši dosti slabše kot je stereo sposoben. Preklop na stereo ti samo razgali vso bedo sistema.
Tukaj bi lahko končal a ker sem danes dobre volje nadaljujem..
Po vrsti:
Za tisočaka dobiš 7.2 naprimer 5015 od Marantza s 180W po kanalu.
Najcenejši 180W pravi stereo ojačevalci začnejo pri najmanj dvojni ceni.
Pomeni vsaj faktor x5 v ceni na kanal, ker AV risiverji imajo še procesorje notri, pa tuner, pa še sto drugih funkcij vključno z ekvalizacijami itd

Isto zvočniki projektirani za surround ne morejo tekmovati v stereo načinu s stereo šampion zvočniki. Suround potrebuje centralni kanal - stereo dober zvočnik zmore centralno sceno brez težav. Ne samo to, gre scena od izven levega zvočnika čez celo steno preko desnega zvočnika in konča izven - pa v globino gre tako kot suround ne zmore.
Res pa ti stereo ne more odzadaj predvajati glasbe.

Tisti ko pa majo dost denarja, si pa lahko omislijo mono končne stopnje, ločene procesorje in ločene predojačevalnike in kupijo temu primerno zvočnike zvočnike, hebat ga, nismo še tam. Menda se lahko downlowda (od 2L) prave, nativne, petkanalne posnetke orkestrov in znalci prisegajo na to. Nisem še slišal a rad verjamem.

Treba je upoštevati da je scena samo en vidik kakovosti - drugi so zelo zaguljeni kot je mikrodinamika, resolucija, koherentnost in v takem redu naprej - vse stvari ki enega povprečnega uporabnika surounda en klinc brigajo. Zato so lahko suroundi poceni, ma če gremo primerjat s stereo, potem je potrebno biti pošten in ne vleči na plano samo en vidik.

Res je tudi, da vrhunski stereo s pravimi stereo posnetki (tipa Blumlein) zmore tudi holografijo - kar v petkanalni reprodukciji ne obstaja niti kot pravljica.
Je pa prav reči, da smo lahko srečni, da obstaja suround - ene vrste sindikalni hifi - ni potrebno veliko potrošiti za občutek zadovoljstva.


Nazadnje urejal/a sullly Sre Nov 10, 2021 10:53; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočnik=zvočnik, stereo (blumlein)=stereo (fake iz mix pulta),high end (dejanski) = high end (iz reklamnega deplianta), watt=watt (recimo direkt udarec boksarja ki stoji na prstih ene noge in isti udarec ko se opre na obe nogi), kabel=kabel...
Ja, je isto, a samo verbalno.
Obstaja zabaven način informiranja - postaviš trditev za katero bi rad izvedel zakaj ne drži. Ok, če ne gre drugače..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osnovni problem bo verjetno to da je internetni radio slabe kvalitete. Pač so pogosto AAC z nizkimi bitrate-i.

Shield TV s svojim procesiranjem očitno bolje zamaskira.
Meni upmixan surround na AV zveni kot bi imel prižgani dve televiziji, ki nista usklajeni. Skratka kot koncert v areni Stožice (kar je drek). Laughing

Prve digitalne klaviature (recimo Roland D-50) so tudi imele ogromno reverba, da se ni toliko slišalo artefaktov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Shield TV s svojim procesiranjem očitno bolje zamaskira.
Meni upmixan surround na AV zveni kot bi imel prižgani dve televiziji, ki nista usklajeni. Skratka kot koncert v areni Stožice (kar je drek)..


Ja, opis je mord malo grob, ampak blizu. Iz Nvidie pride drugačen. Večina je 128 kbps.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2021 18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zato imam pa HT brez centra, main zvočnika odšpilata center fantastično. Vklop nekega centra v budgetu bi bil popopn nesmisel in sem prperičan da tudi downgrade sistema.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe