Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Subwoofer za stereo DA\NE?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 44, 45, 46  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2021 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
No kar sem hotel povedat, Rel ni za v hiend. Po cenah že mogoče, performans pa eeee. Če se stremi po linearnem frekvenčnem odzivu ga vsaj za tista 2 suba, ki so jih upali dati izmerit, ne bosta zmogla. Reveža sta. Če že 12" colarji tako bogo zgledajo, kaj je šele z vsem tistim zaprtim vmes. Za bulo na 60 Hz, pa samo gas!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dU5OOnf3nVgctJszmfyBjaxK69dkXte6ZL6anVTW2_M/edit#gid=834598950

Zanimivo pa nihče tega ni opazil. Kaj to pomeni? Naglušnost? Bas bi kljub letom še morali vsi slišat.
Mogoče je prevzetnost in pristranost Laughing

SVS PB 2000 Pro. Tu se pa začnejo resni subi. Flat do 25 Hz.


Če ni skrivnost..s katerimi reli si imel opravka,da si prišel do takega zaključka?..In pa v kakšnem sistemu..
Sprašujem zato,ker se odločam v bližnji prihodnosti vzet sub in nekje najbližje sem Rel Carbon special.

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2021 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi lahko razložiš bulo na(d) 60Hz, če je rolloff nastavljen na recimo 45Hz?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2021 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Za bulo na 60 Hz, pa samo gas!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dU5OOnf3nVgctJszmfyBjaxK69dkXte6ZL6anVTW2_M/edit#gid=834598950

Ali to bulo lahko vidim v tem dokumentu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2021 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Mi lahko razložiš bulo na(d) 60Hz, če je rolloff nastavljen na recimo 45Hz?

Ja sub je pogosto samo ena bula, če ne rabiš razpona.
Kakšen 8-ega reda bandpass je sestavljen iz treh bul. Seveda pa taka učinkovitost poslabša transiente.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem zakaj se sub ne bi uvrstil na shortlisto. Samo treba je it še kaj probat. Mogoče SVS PB 2000. Oz, čim večjega Smile

Bula je čudovit pojav. Nastane, ko združiš zvočnike, ki nimajo responsa pod 40 Hz in sub, ki ga prav tako nima Smile No mogoče ga pa ima 8" sub, ali pa celo 6,5". Slednji bi znal biti čista zmaga. 10" zaprti gre pa baje do 15 Hz. To sem prebral v recenziji (brez meritev). Brez meritev jaz suba ne bi več kupoval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Bula je čudovit pojav. Nastane, ko združiš zvočnike, ki nimajo responsa pod 40 Hz in sub, ki ga prav tako nima Smile

Ja to pa je en velik "fail". Razen če hočeš tako bulo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://hometheaterreview.com/klipsch-r-115sw-subwoofer-reviewed/

Tule je z zeleno prikazan frekvenčni odziv "budget" suba (ob uporabljeni kretnici), ki se ga da dobit (sicer ne pri nas) za drobiž Laughing
Pa če to ni hiend budget Klipsch Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz iskreno ne vem, od kod tebi (Audiomarka) taka ljubezen do recenzij Laughing Shocked
Non stop želiš podvalit, da nekdo to bere. Jaz osebno že najmanj 15 let nisem prebral nobenega audio cajtnga. Preberem pa kakšno (ali več njih) uporabniško izkušnjo iz recimo dnevne sobe. Opremljam sistem po navdihu. Priznam, da sem se kdaj tudi malenkost zajebal. Tudi nisem prepričan, da so bili tvjoi JBLi kante. Prej bi rekel, da imaš pač resen problem z bassom (zaradi prostora, ali enostavno zaradi dojemanja in zaznavanja le tega).

No, kakorkoli Very Happy danes priklopim bratca dvojčka mojemu prdečemu škatlastemu prijatelju. Jaz se tega blazno veselim, ti pa pomojem tudi. Embarassed
Veselje je namreč tisto, kar moramo deliti med ljudi.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipsch je marka za bas. Tu ni dileme Smile Sem ga kaj pljunil? Same pohvale. Glede na ceno je to skoraj kraja. Sem presenečen. Tudi recenzije so pričakovale party bass, pol pa hvalijo kick drum preformans, hitrost...

JBL se dosti bolje obnesejo na višini ušes, kot so se na improviziranih nizkih stojalih. Kao tista orginal stojala. No tudi v navodilih piše, da morajo biti na višini ušes in ne na nizkih nagnjenih stojalih. Nikoli pa nisem rekel, da so kante. Samo razočaran sem bil, da opevani 12" driverji niso butali, da bi se vse treslo. Kakorkoli zdaj to stoji, se ne prodaja. Sem pa verjetno izrekel kako kritiko preveč na Jbl. Pač v razočaranju, po branju bajk o nedonošenčkih...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako, bratec dvojček je na mestu Smile
Rezultat pa pričakovan. Širša in globja slika, ekstenzija na nizkih nad pričakovanji (oziroma pod, kakor si interpretiraš). Nobenega delaya, echa. Hitrost (punch) ne zaostaja dosti (če sploh) za Usherjema.
V bistvu je bil že kot samostojen sub uglašen na sistem, sedaj sem le malenkost dvignil roll off in znižal jakost. Se bom pa seveda kasneje še poigral.

O bunkah pa še vedno ne vem nič. Bom skušal slišat tudi to. Kakšno glasbo predlagate za ugotavljanje prisotnosti tega fenomena?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2021 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spregledana bunka:
Himna (in alibi) audiomarke;
https://www.youtube.com/watch?v=nrIPxlFzDi0

če pregledam njegove poste za nazaj je vse v tem stilu ..
Ta tema je postala zamorjena in popolnoma neuporabna, da ne omenim da je zašla iz naslova, ker želi da se forum ukvarja - z njim Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2021 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
.O bunkah pa še vedno ne vem nič. Bom skušal slišat tudi to. Kakšno glasbo predlagate za ugotavljanje prisotnosti tega fenomena?


mogoce sinus signal 60Hz al pa band limited pink noise 59-61Hz, lol Laughing Laughing
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2021 09:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
.O bunkah pa še vedno ne vem nič. Bom skušal slišat tudi to. Kakšno glasbo predlagate za ugotavljanje prisotnosti tega fenomena?


mogoce sinus signal 60Hz al pa band limited pink noise 59-61Hz, lol Laughing Laughing


Bunka garantirana? Confused
Bom poizkusil Razz ker na Super Bass albumu je nisem slišal, pa tudi Flight of the Cosmic Hippo je šel lepo skozi.

@sully
Se popolnoma strinjam. Embarassed
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2021 15:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam, da pogledate posnetek med časi 1:09:00 - 1:13:45

Webinar: The Journey from Your Speakers to Your Ears: How to Optimize Speakers and Acoustics
https://www.youtube.com/watch?v=lHhMyhKT8A8

Pravilni integriran bo izboljšal izkušnjo, slabo integriran bo ubil stereo sliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2021 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Haha. Ob veselju za working class masterjem basa => Klipsch, je pa debata zamorjena. In ste se spravili zajebavat. Pa fantje 90% bižuterije za 5x cene ne spravi od sebe tega kar spravi Klipsch. Da ne govorim SVS PB 2000, ampak tisto je malo dražje kot Klipsch. Vam ne ustreza? Mate raje roll off na 40 Hz. Okusov sicer ne smemo komentirat, ampak ta okus je slab.
Poglejte še 1x zeleno črtico pri Klipschu od 18 Hz pa do 150 Hz linija +-3dB. Pa to je noro Laughing
Popljuvajte raje Klipsch ali SVS, ne mene. To je brez veze.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 44, 45, 46  Naslednja
Stran 18 od 46

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe