Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Too Loud Zagreb 2021

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2021 14:34    Naslov sporočila: Too Loud Zagreb 2021 Odgovori s citatom

Živjo.

Obiskal sem Too Loud fest Zagreb 16.10. Tam sem bil 12-18h. Malo me preseneča, da ni bilo nobene najave in govora o tem na forumu glede na to, da že dolgo ni bilo podobnega dogodka v neposredni bližini. Obisk je bil po občutku nekje srednje, lahko bi bilo več, gužve skratka ni bilo.

V grobem je bilo ok, kar nekaj robe za videti, ocena zvoka pa pač taka kot je na sejmih...

Če izpostavim par sistemov:
NEGATIVNO:
(velika dvorana Rotary Audio, kjer so bili trije sistemi)
Vedno znova in torej to ni več izjema, da kombinacija Sonus Faber in Mcintosh ne daje dobrih rezultatov. Pravzaprav je to rečeno zelo velikodušno, kajti veliki Sonus Fabri (Aida?), lepi in bleščeči, kot tudi impozantno ameriški in bleščeči Mcintoshi, vse skupaj za najbrž 200k€ ali več, zvok pa totalni poden. Ampak res, nočem pretiravati in šimfati preveč, ampak to je sramota za vsak kos opreme, ki je bil tam v verigi, da se pokaže v tako slabi luči. Bilo kam si se usedel, nekaj je prdelo ven, nobenega življenja, nič no. Mislim, mene bi bilo sram to postaviti. Zdaj, ne vem, morda ko vidiš kaj takega avtomatsko pričakuješ več in potem te vedno razočara. Vem, da je bil SF včasih dober, še vedno imam skoraj za referenco en krasen sistem z Electa Amator 1, zdaj ti novi pa kaj jaz vem...



SREDNJE:
V tej isti dvorani so bili postavljeni tudi zvočniki Devore Orangutan Reference. Teh zvočnikov sem se zelo veselil, ker jih je težko videti/slišati tu kje blizu in nekako se mi je dozdevalo, da mi zna biti sound všeč. Kot sem lahko opazil, so bili tudi drugi obiskovalci podobnega mnenja in pričakovanj. Ampak, odnos razstavljalca do takega kosa opreme je bil pa po mojem mnenju bolj kot ne nespoštljiv.
Sistem pravzaprav sploh ni bil postavljen. Zvočniki so pač tam stali in ni bilo videti, da jih imajo namen kaj priklapljati, oz. vsaj morda ne danes. Kolega je potem rekel "šefu", da bi jih radi slišali in ni bilo problema, je takoj ustregel, torej glede tega hvala. Ampak, nič nastavitev, kar tako nekaj od oka, zvočniki prenarazen, sploh nobenega stola za poslušanje, galama od zadaj, nekaj so tam šumeli, pa nekaj popravljali, pa kaj jaz vem, nisi se sploh mogel skoncentrirati, skratka celoten paket je bil slab. Ne vem, ali jim je čisto vseeno, puni ko brod (Rotary), boli jih kita ali kaj? Spet gledam kako bi (oz. ne bi) jaz kot razstavljalec to naredil. Zakaj recimo še ni noben pomislil, da bi recimo naredil vsako polno uro poslušanje & malo prezentacije. Tisti, ki je notri je notri in vsaj tistih 20-30 minut ne more ven, ker se vrata zaprejo in je tišina. Posluša se par različnih komadov, se kaj pokomentira, skratka spoštljivo, tako kot treba.



POZITIVNO:
Popolno nasprotje temu zgoraj so bili strici iz Madžarske. Zvočniki Taylor Acoustic, neki bookshelfi, sicer baje zelo dragi, ojačevalec tudi madžarske izdelave, ne vem kera firma, izvor je bil pa Meridian cd player ali pa Holbo gramofon. Tole je bil vrhunsko zveneč sistem. Vse je štimalo. Sladko, emocionalno, globoko, lahkotno, korak pred vsemi. V sobi tišina, vidi se predanost razstavljalca, sistem narejen do potankosti. Sedi 5. Tukaj so se ljudje največ zadrževali, sam sem bil skupno vsaj uro notri.



***
Na splošno vsi prijazni, tudi ustrežljivi, dobil celo eno šljivovico. Ampak, začutiti je ful egotriperstva. Več kot v Lju. To neko nabijanje v stilu "dečki a, jel imate taki sound kod kuče", to res ni zrelo... Pa, da ne bom rekel ravno zanič, ampak zelo povprečna prezentacija in dotični zvok. Kaj boš potem rekel? Ni zrelo niti šimfati tam vpričo. Je en hrvaški Intek-ovec vprašal kolega, če mu je bil sound všeč, ampak v stilu retoričnega vprašanja: "jel bilo dobro a dečki?", je rekel kolega spošljivo, da je bilo "ok, a moglo bi i bolje" in potem je bil Intek užaljen in naglas pred vsemi "ovaj dečko kaže da ima kod kuče bolji sound nego ovaj hahaha". Tako no, toliko Smile

Bom še dal par fotk in še kakšen komentar.
Peace


Nazadnje urejal/a habo66 Pon Okt 25, 2021 21:44; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2021 19:59    Naslov sporočila: Re: Too Loud Zagreb 2021 Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
To neko nabijanje v stilu "dečki a, jel imate taki sound kod kuče", to res ni zrelo... Pa, da ne bom rekel ravno zanič, ampak zelo povprečna prezentacija in dotični zvok. Kaj boš potem rekel? Ni zrelo niti šimfati tam vpričo. Je en hrvaški Intek-ovec vprašal kolega, če mu je bil sound všeč, ampak v stilu retoričnega vprašanja: "jel bilo dobro a dečki?", je rekel kolega spošljivo, da je bilo "ok, a moglo bi i bolje" in potem je bil Intek užaljen in naglas pred vsemi "ovaj dečko kaže da ima kod kuče bolji sound nego ovaj hahaha". Tako no, toliko Smile

Imam ja tak sound kod kuče kad uključim cirkular. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2021 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 07:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepe fotke👍
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za objavljene fotke Exclamation
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Gašper!
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2021 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me prispevek spominja na svobodne čase 17 let brez pogojevanja potovanj z nekimi peceteji. Sedaj me več ne vidijo ne pri nas, ne pri sosedovih, in ne na bavarskem. So lepe fotografije sam sem jih včasih naškljocal z fotoaparatom v wide formatu čez štiristo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2021 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Me prispevek spominja na svobodne čase 17 let brez pogojevanja potovanj z nekimi peceteji. Sedaj me več ne vidijo ne pri nas, ne pri sosedovih, in ne na bavarskem. So lepe fotografije sam sem jih včasih naškljocal z fotoaparatom v wide formatu čez štiristo.

Se strinjam s tabo. Ne bi rad odpiral te teme, ker bo šla "v cvet", z mano vred Smile So pa zafrkavali tam na recepciji pred vstopom enega, ki pct-ja ni imel. Blazno je to vse skupaj...


Nazadnje urejal/a habo66 Sre Okt 27, 2021 12:00; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2021 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko obrneš zgodbo tako, da si upravičeno zelo zadovoljen z domačim sistemom Wink
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe