Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Broom
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 19:57    Naslov sporočila: Broom Odgovori s citatom

Lp. Vem da je bilo okoli tega že veliko napisanege pa vendar. Situacija je sledeča ko priklopim na avr končno stopnjo preko rca kabla se pojavi moteči broom. Probal vse živo dodal filter brez sprememb. Ok je problem v končni stopnji proklopim drugo isto. Ko izklopim rca kabel iz avr ni nobenega broma. Kje bi bil problem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V RCA kablu...
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj to pomeni da se nabavi kakšen bolj kvaliteten rca kabel?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 22:18    Naslov sporočila: Re: Broom Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Lp. Vem da je bilo okoli tega že veliko napisanege pa vendar. Situacija je sledeča ko priklopim na avr končno stopnjo preko rca kabla se pojavi moteči broom. Probal vse živo dodal filter brez sprememb. Ok je problem v končni stopnji proklopim drugo isto. Ko izklopim rca kabel iz avr ni nobenega broma. Kje bi bil problem?


Kot je bilo že rečeno, lahko je problem v RCA kablu, če je kabel kakorkoli prekinjen. Poskusi z drugim kablom, če je isto, potem ne boš rešil s kablom.
Bolj kvaliteten kabel ne bo izločil bruma!

Najverjetneje je problem v ground loop zanki, ki nastane med ojačevalcem, ki je verjetno z šuko vtikačem in med AVR, ki nima šuko vtikača in steče po oklopu RCA kabla izenačevalni tok ozemljitve, ki povzroči brum. Težko tako na daljavo reči kaj več.

ps. lahko poizkusiš na AVR obrniti vtikač napajalnega kabla, če bo kaj manj bruma!?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obraču kable nč boljš je pa precej manj bruma ko sem dal druge rca kable. Da še razjasnim nekaj. Kočna stopnja ima napajenje za ameriški trg in je dodatno priklopljena na converter. Bolj ko konverter bližam rca kablu bolj je močan brum. Z čisto navadnimi kabli pa ni važno kje stoji povsod brni. Ma pa konverter že sam po sebi zvok oziroma malo brni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 00:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Temu kar praviš konverter je transformator iz 230 na 115V. Transformatorji so različnih oblik in imajo vsi stresano magnetno polje, ki inducira v okoliških vodnikih napetost s frekvenco omrežja 50Hz. to se potem ojača in sliši kot brum. običajno so v ojačevalcih transformatorji z nizko magnetno gostoto prav zato, da imajo čim manjše stresanje magnetnega polja. tvoj dodatni transformator iz 230 na 115v pa verjetno ni navit za te namene in ga boš moral odmakniti čim dlje proč od ojačevalca in predvem proč od RCA kablov. V tem pprimeru bi bili verjetno bolša rešitev XLR povezovalni kabli, ki pa jih verjetno ojačevalec in AVR ne podpirata - nimata ustreznih priključkov in ojačevalcev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja xlr povezav žal ni bom probal transformator dat čim bolj posebej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 00:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.
Je končna stopnja slučajno Speakercraft?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 07:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja res je bb865
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Ja res je bb865


Imaš pravilno nastavljeno zadaj na vhodih/izhodih? Speakercraft ima kup enih kombinacij...
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja mam ja. Trenutno uporabljam štiri kanale za prednja dva zvočnika in je precej trotlzihr za naštimat. Sem pa šel danes kupit dva “boljša” rca kabla in eden beri dražji je šrot drugi pa je že skoraj izničil brom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imas kaksno anteno, kabelsko TV bilokje v tej verigi?
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veriga je tv box-avr-tv.
Avr-končna. Sicer kot same antene ni nikjer. Ko poganjam zvočnike samo preko avr-ja ni nikjer nobenega šuma. Ko prižgem končno začne pomalem brnet. V bistvu trafo začne brnet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali bi lahko namesto trafota uporabil samo kakšen adapter ali bo kej posvetl?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2021 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pravi ni brum iz zvočnikov?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe